ביטוח לנהג צעיר וחדש – מה זה אומר ואיך חוסכים?

נער נהג צעיר מקבל מפתחות לרכב

ביטוח לנהג צעיר וחדש – מה זה אומר ואיך חוסכים?

הגעתם לגיל שאפשר להתחיל לעלות על הכביש? קודם כל, חגרו חגורת בטיחות. דבר שני, בדקו בתא הכפפות את המסמכים שלכם. כי לנהגים חדשים וצעירים יש אולי הרבה אמביציה, אבל הם צריכים גם ביטוח. אז מה אתם יודעים על ביטוח רכב לנהג צעיר וחדש? מה זה אומר, ואיך תחסכו כסף? תתניעו, מתחילים.

 

מה זה נהג חדש ונהג צעיר?

נהג חדש, מה זה אומר? מדובר בנהג שלא מלאו שנתיים ליום בו הוציא את רשיון הנהיגה. ישנן גם  חברות ביטוח המפחיתות את הסעיף הזה לשנה אחת בלבד. אין זה אומר שנהגים חדשים הם צעירים. יכולים להיות גם נהגים קשישים שהוציאו זה עתה רישיון נהיגה ומתפרעים על הכביש, אך אין מדובר רק על הגיל כמובן, אלא על הותק. מעבר לכך, מצטרף מלווה למשך שלושה חודשים (בעיקר לעזרה בחניה ובמציאת חניה). נהג צעיר, לעומת זאת, נשאר צעיר, כלומר – חייב להיות מתחת לגיל 24. כאשר הוא מתחת לגיל 21, נאסר עליו להסיע מעל שני נוסעים ברכב. והיה ועברת את גיל 24 – אתה כבר לא נהג צעיר, אבל מבחינתנו תישאר צעיר לנצח…

נהגים צעירים? לכם זה עולה יותר

נהג צעיר ונהג חדש אמנם דומים במהותם, אולם למעשה ניתנת לעתים גם אפשרות לשתי פוליסות ביטוח נפרדות עבור כל אחת מהקטגוריות. איך שלא יהיה, על דבר אחד כל חברות הביטוח מסכימות: נהג צעיר ונהג חדש, פירושם – חוסר ניסיון על הכביש שמוביל ליותר תאונות דרכים, מה שמוכח גם מחקרית: יותר ויותר צעירים עולים על הכביש לאחר שסיימו את הוודקה רד-בול השישית שלהם לערב, ולא עוצרים באדום. לכך מתווסף גם חוסר הניסיון בלחיצה על הברקס, ומכאן הדרך לבכי תמרורים קצרה. חברות הביטוח מודעות לעניין הזה, ומחיר הביטוח לנהגים צעירים וחדשים עולה בהתאם, ונמצא גבוה ברשימת הביטוחים היקרים. אז כמובן אל תורידו את העיניים מהכביש, אבל גם חשבו על הביטוח שאתם עושים לפני שהשוטר עוצר אתכם, לא עלינו.

מדובר, אם כן, בשילוב של ביטוח חובה וביטוח מקיף, שכולל גם ביטוח צד ג'. לכך, מתווסף המרכיב של חוסר הניסיון על הכביש. המחיר מתייקר כתוצאה מהמרכיבים הללו, ולמעשה במרבית המקרים מדובר במחיר גבוה פי שניים ואף יותר ממחיר פוליסת ביטוח חובה לרכב של חברות הביטוח.

רגע, אבל איך אפשר לחסוך?

אפשר כמובן לנסוע באוטובוסים עד שתגיעו לגיל 24, ואפשר  לנסות לבחור את פוליסת הביטוח הטובה ביותר עבורכם. חברות הביטוח מודעות למחיר הגבוה של הביטוחים לנהגים חדשים וצעירים. בדקו מה מציעה כל חברת ביטוח, באילו תנאים ובאיזה מחיר לפני שאתם בוחרים פוליסת ביטוח, והשוו מחירים.

כמו-כן, במספר חברות ביטוח קיימת אפשרות לתשלום באמצעות האינטרנט (האינטרנט הזה של הצעירים, שכולם מדברים עליו). רכישת הפוליסה באמצעות האינטרנט תוכל לחסוך לכם כסף רב, אך יחד עם זאת חשוב להתייעץ עם גורם אנושי ולשאול שאלות לעומק, אם אינכם מבינים את הסעיפים בפוליסה עליה אתם חותמים. דרך נוספת לחסוך בביטוח הרכב, היא באמצעות רכישה קבוצתית. באמצעות התאגדות קבוצתית לרכישת ביטוח נהג צעיר וחדש ייתכן ותורידו את מחיר הפוליסה.

מעבר לכך, כדאי לבדוק בחברת הביטוח אם היא מציעה הנחות לביטוח מסוג זה כדוגמת מוצרים נלווים. מספר חברות ביטוח, דוגמת 'שירביט', מצ'פרות חיילים בחופשה, ומודעות לכך שחייל אמנם יכול לנסוע בטנק כל היום, אבל ברכב הוא נוסע רק פעם בשבועיים, בליל שבת. לכן, ניתנת אפשרות לביטוח-סופ"ש בחמישים ש"ח. בחברת 'הפניקס' למשל, מציעים פוליסה אחרת, 'פניקס צעיר', שמאפשרת רכישת ביטוח על בסיס שעות נהיגה, וניצולן בפועל באמצעות התקשרות הנהג עם החברה במסרון לפני ואחרי כל נסיעה.

אז עברתם טסט? מזל טוב! אבל זכרו שני דברים: שעדיף לאבד רגע בחיים מאשר שני רגעים בחיים (פראייר מי שמאבד שני רגעים בחיים, עדיף לאבד רגע בחיים) ושביטוח לנהג צעיר/ חדש הוא יקר, ולכן גם מומלץ לבדוק היטב את המחירים והתנאים בכל חברות הביטוח.

קיראו עוד על טיפים לביטוח רכב, ביטוח רכב מקיף, ביטוח צד ג'