ביטוח סיעודי – למה אתם זכאים

זוג מבוגר עם מטפלת סיעודית

ביטוח סיעודי – שלא יעבדו עליכם

תוחלת החיים עולה עם השנים, אבל מחלות ותשישות גופנית ונפשית עדיין נותרה חלק מעולמם של הקשישים בישראל ובעולם, שרבים מהם זקוקים לטיפול סיעודי. אלא שההוצאות על טיפול כזה יכולות להאמיר לסכומים של אלפי שקלים בחודש. איך מתמודדים עם ההוצאות הללו? הביטוח הלאומי מעניק סיוע בהתאם לחוק הסיעוד, קופות החולים מציעות ביטוח סיעודי במסגרת ביטוח משלים וחברות הביטוח מציעות ביטוחים סיעודיים פרטיים או קבוצתיים. אם אתם עומדים לפני רכישה של ביטוח סיעודי, תוכלו לבדוק כאן כמה עולה ביטוח סיעודי, ממי ניתן לקבל את הביטוח ומה חשוב לדעת לפני שבוחרים פוליסת ביטוח סיעודי.

 

ביטוח סיעודי נועד לסייע לכם לעמוד בהוצאות עתק על טיפול סיעודי

העובדות מדברות בעד עצמן: מספר האנשים הנזקקים לטיפול סיעודי בישראל ובעולם כולו הולך ועולה בהתמדה. אחת הסיבות לכך היא העליה בתוחלת החיים. אלה מאיתנו שבני משפחותיהם הפכו לחולים סיעודיים ודאי יודעים מהו הנטל הנפשי הלא פשוט הכרוך בכך, אבל גם הנטל הכלכלי עלול להפוך לעיתים לבלתי נסבל, שלא לומר בלתי אפשרי למימון, כאשר לא נרכש ביטוח סיעודי מבעוד מועד. חולה סיעודי הוא אדם שאינו יכול לבצע בכוחות עצמו פעולות יומיומיות פשוטות הנדרשות לקיומו, כגון לעמוד או לשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט בצרכיו ועוד. בנוסף, תחת הקטגוריה "סיעודי" ניתן למצוא גם אנשים הנחשבים תשושי נפש, כלומר – כל מי שזקוק להשגחה (למשל חולי אלצהיימר).
קיימות כיום שלוש דרכים עיקריות לפתור את הבעיה: מימוש זכאות על פי חוק הסיעוד בביטוח הלאומי, רכישת ביטוח סיעודי פרטי ורכישת ביטוח סיעודי באמצעות ביטוח משלים בקופות החולים.

קבלת סיוע מביטוח לאומי על פי חוק סיעוד

כיום קיים חוק סיעוד המיושם על ידי הביטוח הלאומי. על פי החוק, גמלת סיעוד תינתן על ידי הביטוח הלאומי לקשישים מעל גיל פרישה הגרים בביתם, והנזקקים לעזרה של אדם אחר בפעולות הכרחיות לקיומם. הביטוח הלאומי מעניק גמלה למימון שירותי סיעוד שנועדו לסייע באותן פעולות יומיומיות, לניהול משק הבית, או כל סיוע רלוונטי. הגמלה אינה ניתנת כקיצבה חודשית אלא מופנית ישירות למימון צרכים אלה.

בין השאר ניתן לקבל מביטוח לאומי מימון עבור:

 • עזרה של מטפלת בבית
 • טיפול במרכז יום לקשישים
 • אספקת מוצרי ספיגה חד-פעמיים
 • משדר מצוקה
 • שירותי מכבסה

 

רכישת ביטוח סיעודי באמצעות קופות חולים

כיום הטיפול הסיעודי אינו נחשב כחלק מסל הבריאות של קופות החולים. לכן קופות החולים מציעות ביטוח סיעודי במסגרת הביטוחים המשלימים. כמו ברכישת ביטוח משלים לצרכים אחרים, כדאי לבדוק בקופות החולים השונות מה תוכלו לקבל, אילו תנאים ובאיזו עלות. היתרון של פוליסה כזו הוא שהעלות שלה נמוכה מאוד – בעיקר אם כבר יש לכם ביטוח משלים.

רכישת ביטוח סיעודי פרטי או קבוצתי מחברות הביטוח

כמו סוגי ביטוח רבים אחרים גם ביטוח סיעודי ניתן לרכוש מחברות ביטוח רבות ושונות בישראל כביטוח נפרד או כחלק מביטוח בריאות. עם זאת, ביטוח סיעודי פרטי מתחלק לשני סוגים: ביטוח סיעודי פרטי וביטוח סיעודי קבוצתי (במסגרת מקום העבודה למשל).
פוליסת ביטוח בריאות פרטית תעניק לכם ביטוח למשך כל חייכם (כל עוד אתם משלמים את הפרמיה). לעומת זאת, פוליסה קבוצתית בדרך כלל תקפה למספר שנים (בין 3 ל-5 שנים), כשלאחר מכן יש לחתום על חוזה חדש. למעשה, קיימים סוגים רבים של ביטוחים סיעודיים המוצעים על ידי חברות הביטוח. ההבדלים בביטוח הסיעודי בין חברות הביטוח השונות נמדדים אומנם גם בכסף, אבל לא רק כי בין השאר עליכם לבדוק אילו שרותים כל חברת ביטוח מציעה, מה תוקפה של הפוליסה, האם קיימות הגבלות או תוספות עלות ככל שעולה הגיל שלכם או בהתאם לשינוי במצבכם הרפואי ועוד.

מה לבדוק לפני רכישת ביטוח סיעודי:

לפני שאתם בוחרים בביטוח סיעודי עליכם לבדוק כמה סעיפים חשובים בפוליסה:
 1. מה גובה הפרמיה אותה יהיה עליכם לשלם לאורך כל התקופה והאם הפרמיה משתנה על פני הגיל שלכם.
 2. מה קורה במידה ותרצו להפסיק את הביטוח, או במקרה בו לא תוכלו לעמוד בתשלום הפרמיה.
 3. מהם תנאי הפוליסה, כגון – מה פרק הזמן בו תוכלו לקבל טיפול סיעודי, האם הוא מוגבל לפרק זמן מסויים או לשארית חייכם, מהי תקופת האכשרה (פרק זמן מינימלי לפני שתוכלו לפנות בתביעה לביטוח) ומה הסכום שתוכלו לקבל במידה ותהיו במצב סיעודי.
 4. במקרה של ביטוח קבוצתי – מה פרק הזמן בו הפוליסה תקפה ומה התנאים לחדש אותה. כדאי לרכוש פוליסה בה הזכויות שצברתם ימשכו גם במידה ועליכם לחדש את הפוליסה.
 
טיפ: את הביטוח הסיעודי כדאי שתרכשו מוקדם ככל האפשר, מאחר והפרמיה שמשלם אדם צעיר נמוכה משמעותית והיא אף עשויה לאפשר לכם לצבור זכויות ביטוחיות שונות.
בנוסף לביטוח סיעודי כדאי גם להכיר את החברות הנותנות שירותי טיפול סיעודי. היכנסו לרשימת מטפלים סיעודיים בכל רחבי הארץ.

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ20% במחיר ביטוח הסיעודי
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  מעל 80% מגולשי האתר מצאו פוליסת ביטוח סיעודי באמצעות האתר

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • בלה זגורי 3.10.2016
  "חיפשתי מידע אמין בביטוח סיעודי והגעתי לאתר. קיבלתי ייעוץ לא תלוי מהמומחים וחסכתי עד 25% מהפוליסה. תודה רבה לכם!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב רוטמן 8.2.2016
  "השתמשתי במחשבון באתר לבדיקת פוליסת הביטוח הסיעודי. על סמך הנתונים התמקחתי עם סוכן הביטוח והורדתי אותו ב-15%!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ניר יערי 5.10.2015
  "המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית נתן לי רוח גבית. בזכותו התעקשתי מול חברת הביטוח הסיעודי הפרטי, וקיבלתי רטרואקטיבית החזר של כ-2,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • טופז בנימין 25.8.2014
  "השתחררתי מהצבא ולא הבנתי למה אני צריכה כבר ביטוח סיעודי. באתר הסבירו את החשיבות של חיסכון מגיל צעיר. בדקתי את הנתונים וכבר וחסכתי כ-2,000 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל