שאלות ותשובות

כפתור סגירת פופאפ
שאל שאלה חדשה אייקון צ'אט

מה ההבדל בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים?

 • תשובה 1
  ההבדל בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה מורכב משני חלקים:
  1. הסיכון (שלא נקבל את הסכום שתכננו עליו)
  2. הסיכוי (שנצבור תשואה רבה על הכסף שנחסך)
  חלק הסיכון – קרן פנסיה הינה קרן שהכספים המתקבלים ממנה הינם מכלל חברי הקרן, אם הרבה חברים נזקקים לפנסיה, כספי הקרן יורדים ועימם סכום הגמלה. ההבדל בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים הוא שבביטוח מנהלים יש הבטחה לגובה התשלום החודשי שיקבל הגמלאי ולכן הסיכון נמוך יותר בפרמטר זה.
  חלק הסיכוי – קרן פנסיה נחשבת לרוב לצורת חיסכון בעלת תשואה גבוהה יותר מאשר ביטוח מנהלים. מאחר וקרן פנסיה לא משלמת לסוכני ביטוח ולא מקיימת מנגנון שיווק דומה לזה של חברות הביטוח, נהוג לטעון כי נשארים לה סכומים גבוהים יותר לחלק למבוטחיה. חברות הביטוח טוענות כי זו איננה המציאות וכי ביטוח מנהלים עדיף גם בפרמטר של הסיכוי, כלומר התשואות על כספים המופקדים בביטוח מנהלים גבוהות יותר מאשר בקרן פנסיה. ההבדל בין ביטוח מנהלים לקרן פנסיה אינו מובהק כאן ויכול להשתנות מתקופה לתקופה אך העיתונות הכלכלית בשנים האחרונות נוהגת לתקוף את חברות הביטוח ולטעון כי השם "ביטוח מנהלים" מכסה אחר ביטוח נחות מבחינת תשואה לקרנות פנסיה.
  יש עוד מספר הבדלים שכדאי להתעכב עליהם. קראו מאמר זה להרחבה: קרן פנסיה או ביטוח מנהלים

למה אנחנו?

 • חיסכון
  של כ- 1000 ש"ח במחיר פוליסת הביטוח המקיף
 • אמינות
  חברות הביטוח הטובות והמובילות ביותר בישראל
 • שתהיו רגועים
  פוליסות ביטוח מקיפות ובעלות כיסוי נרחב

שירותים פיננסים מתקדמים

לקוחותינו מספרים

 • רותי שרון 15.8.2016
  "באתר המצוין של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית קיבלתי הסברים מדויקים בנוגע לסוגי הביטוחים הנדרשים בענף ביטוח הרכב. כך יכולתי לשלם רק על הכיסוי הביטוחי המותאם לי ולא יותר!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יהודה אלמוג 10.7.2014
  "בבית יש לנו כמה מכוניות, לי, לאשתי, לבני הסטודנט ולבתי החיילת, שהיא נהגת חדשה. באמצעות מחשבון השוואת המחירים בביטוח רכב הרכבתי הצעת מחיר משפחתית מושלמת!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מושיק כחל 2.11.2013
  "אני תמיד מחפש הצעות ביטוח רכב זולות, ובמרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את ההצעות המשתלמות ביותר של חברות הביטוח הטובות בישראל!".
  צלמית תמונת פרופיל
 • אורית פרבר 13.2.2016
  "במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מצאתי את המידע היעיל ביותר בנוגע לביטוחי רכב בישראל, אשר בעזרתו הצלחתי להוציא הצעת מחיר מצוינת מסוכן הביטוח שלי!"
  צלמית תמונת פרופיל