שאלות ותשובות

כפתור סגירת פופאפ
שאל שאלה חדשה אייקון צ'אט

האם עדיף לשלם משכנתא או שכר דירה?

 • תשובה 1

  זוהי שאלת השאלות של כל מי ששוקל רכישת דירה.

  לשאלה זו אין תשובה מדויקת. מחקרים מראים כי דווקא תשלום משכנתא כנגד המיתוסים איננו כלכלי. אך האם ניתן לכמת את ערכו של עץ שנטעת בגינה? לכמת עלויות של לעזוב גן ילדים ובית ספר לשכונה חדשה כלפעם שבעל הבית מחליט לנו?

  התשלום למשכנתא הינו לרוב גבוה יותר מאשר תשלום שכר הדירה. אך התשלום למשכנתא הוא למעשה התחלת רכישת הדירה ואילו שכר דירה משאיר את המשלם ללא נכס בתום תקופת התשלום. מחקרים כלכליים הראו שבמקרים רבים עדיף דווקא לשלם שכר דירה ואת שאר הכסף לחסוך, מאשר לשלם משכנתא יקרה. אך את התחושה של נכס שבבעלותך, את היכולת לשבור קירות, לתלות תמונות ולטעת עצים ולראות אותם גדלים, קשה לכמת בכסף. כמו כן, לאורך שנים שווי הקרקעות בישראל רק עלה ועימו גם ערך הנכס. על כן רוב הישראלים בוחרים לקחת משכנתא ולקנות דירה מאשר לשכור לתקופה ארוכה. אם אתה גולש באתר זה, כנראה שאתה גם עומד להצטרף אליהם…

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות והבנקים הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא בנקאית

שירותים פיננסים מתקדמים

לקוחותינו מספרים

 • יוגב שלום 24.6.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי, אבל לא הייתי בטוח דרך איזה בנק לעשות את זה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • נירית ומאיר 24.1.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים ודרך איזה בנק לקחת את המשכנתא, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יעל לוי 21.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל