תשלומים נלווים להחזר החודשי

אדם חוסך כסף לקניית בית

אנשים שמעוניינים לרכוש דירה ולקחת הלוואת משכנתא לשם כך, עושים לעיתים את החישובים הכספיים מנקודת מבט של הכנסות חודשיות נטו פחות התשלומים השוטפים של ההלוואה. אולם, בנוסף לתשלומי המשכנתא נטו, קיימות עלויות נסתרות רבות שהלווים חייבים לקחת בחשבון.

אלו תשלומים נלווים להחזר החודשי של המשכנתא קיימים בישראל?

ניתן לחלק את העלויות הנלוות העיקריות לכמה חלקים:

 • עלויות עבור שירותי מומחים – אנשים שעומדים בפני עסקת נדל"ן חשובה ומעוניינים לקחת משכנתא, ישכרו במקרים רבים שירותים של מומחים בתחום הנדל"ן והאשראי, וזאת על מנת להקטין את עלויות הרכישה. כך, לדוגמא, חלק מהקונים יפנו ליועצים חיצוניים למשכנתאות ואילו אחרים יצטרכו לשלם עמלות של עשרות אלפי שקלים לעורכי דין שמטפלים בחוזה הרכישה.
 • פוליסת ביטוח משכנתא – סכומי המשכנתא הם משמעותיים מאד מבחינת הלווה ומחייבים אותו לתכנן את העתיד הפיננסי שלו בצורה אחראית ומסודרת. אולם, גם מבחינת הבנקים למשכנתאות, הלוואת דיור מהווה סיכון די משמעותי בגלל הכסף הרב שמעורב בעסקה. הבנקים המלווים מעוניינים, אם כך, לבטח את עצמם בצורה אופטימאלית ולכן דורשים מהלקוחות לעשות ביטוח משכנתא בחברה כלשהי, על פי בחירתם האישית.

ביטוח המשכנתא מורכב משני כיסויים עיקריים, שהם ביטוח החיים וביטוח המבנה של הנכס. מרכיב הכיסוי של ביטוח חיים בא לתת מענה למקרים של פטירת אחד הלווים של המשכנתא או כולם ואילו ביטוח מבנה מתייחס למצבו הפיזי של הנכס, אשר משמש כביטחונות כנגד המשכנתא.

 • עלויות של אגרות לרשויות שונות ואנשי מקצוע – בעת תהליך נטילת המשכנתא, שיכול לארוך שבועות רבים, ישנו צורך לפנות לרשם המשכונות, טאבו ולעשות שימוש בשירותי נוטריון ושמאי. גם במקרים אלו, קיימות הוצאות נוספות שצריך לקחת בחשבון.

אנו במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית, מעוניינים לתת לקוראים שלנו את המידע הרלוונטי והעדכני ביותר לגבי המתרחש בשוק המשכנתאות בישראל. נטילת משכנתא היא החלטה פיננסית גורלית בחייהם של אנשים רבים וההשפעה שלה נמשכת למשך שנים רבות, עד לסיום תקופת ההלוואה.

המומחים שלנו אינם קשורים לגופים כאלו או אחרים והם יכולים להתאים לך את המסלולים האופטימאליים ביותר לפי המאפיינים האישיים שלך. לשם כך, כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר במהירות האפשרית.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל