תמהילי משכנתא מומלצים לסכום של-500,000₪ לפי יכולות החזר שונות

זוג מקבל ייעוץ לתמהיל משכנתא של 500,000 ש

רכישת דירה חדשה או יד 2 נחשבת לעסקה מורכבת המחייבת תכנון קפדני והיערכות פיננסית נכונה ויעילה. כדי להגשים חלום ולרכוש דירת מגורים לרוב יש לקחת משכנתא, בהתאם ליכולת ההחזר והמימון הנדרש להשלמת העסקה. כאשר זקוקים למשכנתא בסכום של 500,000 ₪ יש לערוך סקר שוק בין מספר בנקים על מנת להשוות את התנאים שכל בנק מציע. כדי לחסוך הרבה כסף וכאבי ראש מומלץ לפנות ליועץ מקצועי המסייע בתכנון ובהרכבת תמהיל משכנתא בהתאמה אישית ליכולת ההחזר של הלווה ולמאפייניו הייחודיים.

רגע לפני שממהרים לחתום על חוזה המשכנתא ועל חוזה המכר לרכישת הדירה, חשוב להבין מושגי יסוד בעולם המשכנתאות, ללמוד כיצד מרכיבים תמהיל משכנתא ולהבין מהם ההבדלים בין מסלולי המשכנתא השונים. כיום, ניתן בעזרת מחשבון משכנתא באתר להיערך פיננסית לקראת ההלוואה ולהבין כיצד משפיע כל שינוי בשיעור הריבית במשק הישראלי, ולו המזערי ביותר, על ההחזר החודשי והסכום הסופי שמחזירים לבנק.

כמה משלמים על משכנתא של 500,000?

כדי לחשב כמה משלמים על משכנתא של 500,000 ₪ כדאי להיעזר במחשבון משכנתא, את המחשבון ניתן למצוא כאן באתר ובאתרים השונים של בנקים וגופים פיננסיים אחרים. חשוב להדגיש כי מחשבון נועד רק לסייע ולקבל הערכה כללית לגבי מסלולי המשכנתא השונים וגובה ההחזר החודשי, הוא אינו מהווה חלופה לייעוץ מקצועי, ויש לזכור כי הנתונים משתנים על פי פרמטרים שונים שאינם נכללים במחשבון.

כאשר מחשבים כמה כסף יש להחזיר לבנק אם לקוחים ממנו משכנתא בגובה 500,000 שקל, חשוב לשים לב לפרמטרים המשתנים אשר משפיעים באופן ישיר על ההחזר החודשי ועל הסכום הסופי שמשלמים לבנק, למשל תקופת החזר בשנים, שיעור הריבית השנתית, שיטת ההחזר (לוח סילוקין שפיצר, קרן שווה וכדומה). לכן, אם מתכננים לקחת משכנתא בסכום של 500,000 ₪ לתקופה של 20 שנה, והריבית השנתית הממוצעת היא 3.46%, עליכם להחזיר לבנק בסוף התקופה סכום של כ-693,500 ₪. עם זאת, הסכום עשוי להשתנות בהתאם לשינויים בריבית ובמדד המחירים לצרכן.

כדאי לשנות נתונים במחשבון כדי להעריך את הסכום הסופי שיש להחזיר בבנק, תוך התחשבות בגובה ההחזר החודשי בו אתם יכולים לעמוד, ללא קשיים ולחץ מיותר.

כמה יהיה התשלום החודשי על משכנתא של 500,000 ש"ח?

באמצעות חישוב מהיר במחשבון משכנתא ניתן לגלות כי התשלום החודשי על משכנתא של 500,000 ₪, לתקופה של 20 שנה, הוא כ-2,890 ₪. התשלום החודשי מבוסס על פי שיטת החזר שפיצר, שיטה זו נחשבת לפופולרית ביותר בקרב הלווים, ולמרות שהיא מטיבה בעיקר עם הבנק, הרי לוח שפיצר מתאים ללווים המעוניינים לדעת מראש מהו ההחזר החודשי לאורך שנות ההלוואה. בשיטה זו ההחזר החודשי בתחילת הדרך נמוך יותר, ולכן מתאים לזוגות צעירים בתחילת דרכם, למשפחות העומדות להתרחב בעתיד הקרוב, לבעלי יכולת החזר נמוכה וגם למשפרי דיור ולמשקיעים.

התשלום החודשי עשוי להשתנות בהתאם לשינויים בגובה הריבית ובמדד המחירים לצרכן במשק הישראלי, ובהתאמה לשינויים ומגמות בכלכלה העולמית ועוד. ישנם מסלולים המושפעים משינויים בריבית, מסלולי משכנתא אחרים מושפעים משינוי בהצמדות ובמדדים שונים, בהתאם למסלול הנבחר.

תמהיל משכנתא מומלץ לבעלי יכולת החזר עד 2,500 ₪

בניית תמהיל משכנתא לסכום של 500,000 ₪ מתחילה באפיון יכולת ההחזר של הלווה ובניתוח פיננסי מעמיק של מצבו הנוכחי והעתידי. לתמהיל קלאסי של משכנתא מומלצת העשוי להתאים ללווים רבים בחרנו 3 מסלולים פופולריים:

 • 33% במסלול פריים, סכום של 187,500 ₪, לתקופה של 25 שנים, לפי ריבית שנתית בשיעור 3.75%. מסלול פריים נחשב לאחד המשתלמים בסביבה של ריבית נמוכה, יש לו יתרונות חשובים כמו אפשרות לפירעון מוקדם ללא קנס, המסלול אינו צמוד למדד, ניתן למחזר אותו למסלול אחר ללא קנסות ועמלות גבוהות והריבית שלו זולה.
 • 33% במסלול ריבית משתנה צמודה למדד (כל 5 שנים),לתקופה של 25 שנים, לפי ריבית שנתית בשיעור 2.56%. זהו מסלול נפוץ בשנים האחרונות בקרב הלווים. במסלול זה נהנים מריבית יחסית זולה, אפשר לפרוע את המסלול בנקודת היציאה, אחת לחמש שנים, ללא קנס ועמלת היוון, עם זאת יש חסרונות למסלול זה בגלל החשיפה לשינויים בריבית בנקודת היציאה, ובעיקר בגלל ההצמדה למדד המחירים לצרכן.
 • יתרת הסכום – 125,000 ₪ במסלול ריבית קבועה צמודה למדד, לתקופה של 20 שנים, לפי ריבית שנתית בגובה 3.46%. ההחזר החודשי משתנה בהתאם לשינויים בריבית, ובמידה ורוצים לפרוע את המסלול יש לשלם עמלת פירעון העשויה להיות גבוהה.

תמהיל משכנתא מומלץ לבעלי יכולת החזר עד 3,000 ₪

לבעלי יכולת החזר גבוהה יותר, נניח החזר חודשי של 3,000 ₪, כדאי לבחור בתמהיל המשכנתא המובא בדוגמה למעלה, אך ניתן לקצר את תקופת ההחזר ל-20 שנה, וכך מפחיתים סיכונים ומוזילים את הסכום הסופי שמלשמים לבנק. עם זאת, לבעלי יכולת החזר גבוהה יותר כדאי לבדוק אפשרות לבחור במסלול משכנתא בריבית קבועה לא צמודה, ויש לבדוק מסלולים נוספים.

ככל שיכולת ההחזר גבוהה יותר, כך ניתן לקצר את משך המשכנתא, ונחשפים לפחות סיכונים. אמנם כיום הריבית במשק הישראלי נמצאת בשפל חסר תקדים והלווים נהנים מכך, אך ההיסטוריה מוכיחה כי הריבית תעלה בשלב זה או אחר, והראשונים שמושפעים מכך הם נוטלי המשכנתאות, במיוחד מי שבחר מסלולים בריבית משתנה. לכן, כדאי בבניית תמהיל המשכנתא לכלול גם אחוז מסוים במסלול משכנתא בריבית קבועה, עם או ללא הצמדה, בהתאם לייעוץ ותכנון פיננסי מקצועי, ובהתאמה למגבלות בנק ישראל.

לסיכום, יש לבחור במסלולים שונים בתמהיל המשכנתא בהתאמה ליכולת ההחזר שלכם, סכום ההחזר החודשי משפיע על בחירת המסלולים ותקופת הפירעון. ככל שתקופת החזר ההלוואה קצרה יותר ולוקחים משכנתא במימון נמוך, כך ניתן להוזיל ריביות, לשפר תנאים, להתמקח עם הבנק ולמעשה להחזיר פחות כסף לבנק.

למידע נוסף, לייעוץ מקצועי ולשאלות בנושא בחירת תמהילי משכנתא מומלצים לסכום של 500,000 ₪ השאירו פרטים באתר. צוות המומחים של פורטל מידע ישוב אליכם במהרה, נשמח לסייע גם לכם לקחת משכנתא נוחה, לפי יכולת ההחזר שלכם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • אליענה מאירי 22.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך ובאיזה מסלול משכנתא לבחור, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב משה 1.4.2015
  "משכנתא בריבית משתנה, משכנתא צמודה למדד, ריבית קבועה, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל
 • עידן משה 23.1.2016
  "בזכות רפי יועץ משכנתא מהאתר הצלחנו להשיג משכנתא "שנתפרה" בדיוק בשבילנו ואנחנו מצליחים לעמוד בתשלומים ואפילו הזמנו נופש ביוון"
  צלמית תמונת פרופיל