תמהילי משכנתא מומלצים לסכום של- 400,000₪ לפי יכולות החזר שונות

זוג חותם על טפסים לתמהיל משכנתא של 400,000 ש

משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח לרכישה דירה למגורים, זו החלטה פיננסית חשובה המחייבת ניסיון וידע פיננסי. לכן, כאשר זקוקים למשכנתא חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ולהרכיב תמהיל מותאם אישית ליכולת ההחזר של הלווה ולמאפייניו הייחודיים. במידה ואתה זקוק למשכנתא בסכום של 400,000 ₪ תוכל להגדיר מראש מהי יכולת ההחזר שלך, בהתאם להכנסה הפנויה ולפי תכנון פיננסי, ובהתאם לכך קל יותר לבחור את המסלולים המתאימים ביותר עבורך.

ניתן להיעזר במחשבון משכנתא כדי לבדוק כיצד ההחזר החודשי משתנה בהתאם לבחירת מסלולים שונים. מחשבון משכנתא מאפשר לבצע בדיקות שונות, לדוגמה כמה לקחת במסלול פריים הנחשב לאחד האטרקטיביים, האם לבחור במסלול קל"צ למשך 15 שנה או 20 שנה וכדומה. עם זאת, חשוב להדגיש כי מחשבון משכנתא, משוכלל ככל שיהיה, אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. כדי לבחור תמהיל משכנתא מותאם אישית כדאי לפנות ליועץ משכנתאות מקצועי באופן פרטי ולא להסתמך רק על הייעוץ שניתן בבנק, יש לזכור כי יועץ משכנתא בבנק מייצג את האינטרסים של המעסיק שלו.

תמהיל משכנתא לסכום של 400,000 ₪

כתוצאה מעלייה מתמדת במחירי הדיור בארץ נאלצים זוגות צעירים ומשפרי דיור לקחת משכנתאות גדולות יותר לעומת העבר. משכנתא בסכום של 400,000 ₪ נחשבת לנמוכה מהממוצע אך עדיין זהו סכום משמעותי עבור רוב הישראלים ויש לקבל החלטה פיננסית שקולה ואחראית. יש לווים בעלי הון אישי גבוה הזקוקים למשכנתא בסכום של 400,000 ₪ לרכישת דירה יקרה, לווים אחרים לוקחים סכום זה כדי לרכוש דירה יחסית זולה, כאשר במקרה זה הם מתחייבים למשכנתא בשיעור מימון גבוה, יש לזכור כי בנק ישראל מגביל את הבנקים ומאפשר להם להעניק הלוואה לרכישת דירה עד לשיעור של 75% משווי הנכס לרוכשי דירה ראשונה. משפרי דיור יכולים לקבל מימון בשיעור עד 70% משווי הדירה ואילו משקיעים יכולים לקבל משכנתא עד 50% מערך הנכס.

תמהיל משכנתא מומלץ בסכום של 400,000 ₪ כולל 3-4 מסלולים שונים, ביניהם מסלול פריים הנחשב לפופולרי ביותר בשנים האחרונות. מסלול פריים נחשב לאטרקטיבי עבור רוב הלווים בגלל הריבית הנמוכה כיום במשק הישראלי, למסלול זה יש מספר יתרונות כמו אפשרות לפרוע את המסלול בכל רגע וללא עמלת פירעון גבוהה, עם זאת יש גם חסרונות מאחר וכל שינוי בריבית עלול לייקר משמעותית את ההחזר החודשי.

כמה משלמים על משכנתא של 400,000?

אם ברצונך לדעת כמה תשלם על משכנתא בסכום של 400,000 ₪ עליך להבין כי הסכום ישתנה בהתאם לתמהיל שתבחר. תמהיל מומלץ קלאסי למשכנתא בסכום של 400,000 ₪ כולל לרוב את המסלולים הבאים: פריים, משתנה כל חמש שנים צמודה למדד, קבועה צמודה למדד. לחישוב מהיר של הסכום שעליך להחזיר לבנק נניח שבכל מסלול אתה לוקח 132,000 ₪ למעט מסלול קבועה צמודה למדד בו הקרן היא 136,000 ₪. בדוגמה זו אנו מניחים כי עליך לקחת את המשכנתא לתקופה של 25 שנה. ההחזר הכולל לבנק במקרה זה הנו 654,400 ₪, כאשר ההחזר החודשי בתחילת חיי ההלוואה הנו כ-1,620 ₪.

אם נבחר תמהיל משכנתא חסכוני ובטוח יותר לתקופה קצרה יותר, כדאי לכלול בתמהיל המשכנתא ארבעה מסלולים: מסלול פריים בסכום של 132,000 ₪ לתקופה של 20 שנה, מסלול קבועה לא צמודה (קל"צ) בסכום של 68,000 ₪ לתקופה של 6 שנים, מסלול ריבית קבועה לא צמודה למדד בסכום של 120,000 לתקופה של 12 שנה ומסלול ריבית משתנה כל חמש שנים צמודה למדד בסכום של 80,000 ₪ לתקופה של 12 שנה. במקרה זה עליך להחזיר לבנק סכום של 494,000 ₪ כאשר ההחזר החודשי הוא כ-3,100 ₪.

כמה יהיה התשלום החודשי על משכנתא של 400,000 ₪?

כאמור, ההחזר החודשי על משכנתא של 400,000 ₪ משתנה בהתאם לבחירת המסלולים בתמהיל ומשך הזמן של כל מסלול. לבעלי יכולת החזר גבוהה, מעל 3,000 ₪ בחודש מומלץ לבחור בתמהיל הכולל מסלולי פריים, קבועה לא צמודה ומשתנה כל חמש שנים צמודה למדד, לתקופה של 20 שנה במסלול פריים ולתקופות קצרות יותר בשאר המסלולים.

לבעלי יכולת החזר נמוכה יותר, כ-2,000 ₪ בחודש, כדאי לבחור בתמהיל משכנתא מומלץ הכולל את המסלולים הבאים: פריים וקבועה לא צמודה. זהו תמהיל יציב המעניק שקט נפשי ללווה מאחר והוא יודע כי ההחזר החודשי פחות או יותר קבוע בגלל מסלול הקל"צ, עם זאת זהו תמהיל יחסית יקר מבחינת ריביות ויש לפרוס את תשלומי ההחזר לתקופה של 30 שנה כדי להגיע להחזר חודשי של 2,000 ₪ בחודש.

לסיכום, ניתן להרכיב את תמהיל המשכנתא בהתאם ליכולות החזר שונות. סכום ההחזר משפיע על בחירת המסלולים ומשך הזמן של כל מסלול. יש לזכור כי ככל שתקופת ההחזר קצרה יותר ושיעור המימון נמוך יותר, כך ניתן להוזיל ריביות ולהחזיר פחות כסף לבנק, אך אז יש לעמוד בהחזרים חודשיים גבוהים בתחילת ההלוואה, לאחר מכן תשלומי ההחזר הולכים ופוחתים עם הזמן.

למידע נוסף, לשאלות ולייעוץ מקצועי לבחירת תמהיל משכנתא מומלץ לסכום של 400,000 ₪ השאר פרטיך באתר. צוות המומחים של פורטל מידע יחזור אליכם בהקדם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • אליענה מאירי 22.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך ובאיזה מסלול משכנתא לבחור, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב משה 1.4.2015
  "משכנתא בריבית משתנה, משכנתא צמודה למדד, ריבית קבועה, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל
 • עידן משה 23.1.2016
  "בזכות רפי יועץ משכנתא מהאתר הצלחנו להשיג משכנתא "שנתפרה" בדיוק בשבילנו ואנחנו מצליחים לעמוד בתשלומים ואפילו הזמנו נופש ביוון"
  צלמית תמונת פרופיל