משכנתא עבור דירה להשקעה

משכנתא עבור דירה להשקעה

>בועת הנדל"ן מוסיפה להתנפח ומחירי הדירות מאמירים, אך יש מי שמרוויח מכל העניין. אם גם אתם מעוניינים לרכוש דירה למטרות השקעה, ואין לכם מזוודה עם מיליוני שקלים, כדאי שתבררו לפני-כן בנוגע למשכנתא דירה להשקעה. מדובר על משכנתא המיועדת לרוכשים דירה למטרות השקעה, להשכרה או למכירה. * מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתא מוסמך לפני לקיחת משכנתא

מה חשוב להעריך לפני רכישת דירה להשקעה?

לפני שרוכשים משכנתא דירה להשקעה, כדאי לברר שני דברים. ראשית כל, העריכו את שווי הנכס אשר ביכולתכם לרכוש – יש הבדל אם מדובר בוילה בקיסריה או בדירת חדר ברחוב פין בת"א – ואמדו את היכולת הכלכלית שלכם לרכוש את הנכס בהתחשב בהון עצמי, בחסכונות ובהלוואות ומענקים. מעבר לכך, העריכו את מחירו של הנכס מעבר לערכו הממשי, הכולל הוצאות נלוות כגון שיפוצים, תשלומים לעורך-דין ולמתווך דירות, ועוד. כמו-כן, יש לקחת בחשבון גם את הוצאות הביטוחים הנלווים, כפי שיפורט בהמשך.

אילו סוגי השקעה קיימים?

ישנו סוג של משקיעים המבקש לרכוש דירה למטרות מכירה. סוג כזה של משקיעים ייקח הלוואת גישור, אשר דמיה יכוסו בכספי המכירה. הריבית משולמת מידי חודש וקרן ההלוואה מכוסה בסיום ההלוואה. הסוג השני של המשקיעים יעדיף רכישה של דירה למטרות השכרה. סוג זה של השקעה מכוון לטווח הארוך ומתאים ללקיחת משכנתא עם החזר על בסיס חודשי באותו סכום שיתקבל מכספי השכירות החודשיים.

מהן ההגבלות

כתוצאה מניסיון של בנק ישראל להוריד את הביקוש לדירות, קבע הבנק הגבלים על משכנתאות, הכוללים הגבלה של משכנתא עבור דירה להשקעה לחצי משווי הדירה בלבד. כמו-כן, על ההחזר החודשי על המשכנתא לא לעלות על חצי מהכנסתכם.

כיצד מגישים משכנתא עבור דירה להשקעה

לפני בקשת משכנתא דירה להשקעה, ואפילו לפני רכישת הדירה, כדאי לברר אם הבנק האם ניתן אישור עקרוני לקבלת הלוואה. לאחר קבלת האישור תוכלו לגשת לבנק לשם בחירת הצעת ריבית נוחה עבור מסלול ההלוואה המתאים לכם ביותר. מומלץ לבקש את ההצעה במועד סמוך לרכישת הנכס, שכן חלה הגבלת זמן על הצעת הריבית. התעניינו בפגישה בבנק במסלולי ההלוואה, בהחזר החודשי של המשכנתא ובהצעת הריבית, ובמידה וההצעה תתאים לכם תוכלו לפתוח תיק משכנתא. לאחר מכן, יש לרכוש שני סוגים של ביטוחים לצורך השלמת תהליך קבלת המשכנתא: ביטוח חיים ללווים וביטוח לנכס. בשני סוגי הביטוחים הבנק הוא המוטב. את התשלום על הביטוחים תיאלצו לשלם לאורך כל תקופת החזר המשכנתא, כך שיש צורך להתחשב גם בזה בעת תכנון ההחזר החודשי.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • רבקה ומוטי 23.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יוני 23.1.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי אבל לא ממש הבנתי בתחום הזה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מירי ס 2.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל