משכנתא לטאבו ירדני

מגדלים של מטבעות

לגבי רכישת נדל"ן בתחומי מדינת ישראל, תנאי המשכנתאות ידועים. אולם הבנקים והחברות החוץ בנקאיות מתייחסים באופן שונה לגבי רכישת נדל"ן באיזורים שמחוץ לקו הירוק, או-אז מדובר במשכנתא לטאבו ירדני. אז מה זה אומר בעצם?

 רישום בטאבו ירדני

מלחמת ששת הימים היוותה את קו פרשת המים בנוגע לכמעט כל תחום במדינת ישראל – מדיני, בטחוני, חברתי, פוליטי וכלכלי. מאחר והשטחים שנכבשו במלחמה נחשבים כתחום נפרד ממדינת ישראל הריבונית, גם עסקאות מקרקעין רשומות לפי קרקעות שמעבר לקו הירוק ומתויגות על-פי רישום בטאבו ירדני. מאחר ועד מלחמת ששת הימים אזור ירושלים היה בשליטה ירדנית, גם הרישום בפנקס רישום המקרקעין נותר ירדני. למעשה, רק השם עצמו. כל השאר ישראלי.

משכנתא לישובים מעבר לקו הירוק

למי שמתכוון לקחת משכנתא לנכס המצוי מעבר לקו הירוק, מונחת לפניו התמודדות שונה ממשכנתא בתחומי מדינת ישראל. מרבית הבנקים מלבד בנק טפחות ובנק לאומי לא מעניקים משכנתא לנדל"ן בשטחים אלה, ואם הם נותנים אזי התנאים הינם פחות אידיאלים מאשר במשכנתא רגילה. תנאי המשכנתא מתאפיינים באחוזי מימון נמוכים יחסית ובריביות פחות נוחות, אך הדבר נתון לשיקול דעת הבנק ולמצב הפיננסי של לווה המשכנתא. מעבר לכך, ישנו הבדל בין משכנתא זו למשכנתא רגילה ברישום הזכויות, בבטוחות, במיסים ובחוסר היענות לקבלת משכנתא. אולם, בדרך כלל ניתן להגיע להסדר עם הבנקים באשר לתנאי המשכנתא.

טאבו ירדני – מה זה משנה?

בעוד שעבור נדל"ן בתחומי המדינה הרישום מתבצע בטאבו או במינהל מקרקעי ישראל ואפילו בחברה משכנת, בהתנחלויות שבאיו"ש הנדל"ן רשום בחברות משכנות, במנהל האזרחי באיו"ש או בטאבו אריאל. בזה האחרון אין אפשרות להוציא אישור זכויות באמצעות האינטרנט אלא רק בלשכה, ומדובר באישור לפי הדין הירדני, הכתוב בערבית ואין אפשרות להוסיף בו הערות אזהרה בנוגע לעסקה. מעבר לכך, יש לשים לב לעובדה כי עקב רישום בטאבו הירדני צצות בעיות כגון זכויות סותרות בנוגע לבעלות על הנכס, אך מצבים כגון אלה נתונים אף הם לבחינת גופים משפטיים אשר נוטים לטובת מי שימציא אישורים התומכים בזכותו במקרקעין.

כמובן, משכנתא על דירות בתחומי ישראל היא קלה יותר ובתנאים נוחים יותר, וללא סיבוכים ביורקרטיים מעין אלה (אף כי גם כאן הביורוקרטיה מערימה קשיים). אלה אשר בכל זאת מעדיפים לרכוש נכס בשטחים שמעבר לקו הירוק, ייאלצו להתמודד עם משכנתא לטאבו ירדני, אך נדמה כי זה לא הסיכון היחיד שהם נוטלים.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל