משכנתא 70 אחוז

מחשבון וגרפים של משכנתא

הריבית במשק הישראלי נמוכה ונמצאת בשפל היסטורי חסר תקדים, עם זאת הריבית של המשכנתאות דווקא צמחה מחודש יוני 2015 ולמעשה גרמה לייקור ההלוואות לרכישת דיור. כתוצאה מעליית ריבית המשכנתא החלו הלווים לבחור מסלולים שונים בתמהיל המשכנתא. כאשר מתכננים לקחת משכנתא 70% מערך הדירה חשוב לדעת כי מדובר במימון יחסית גבוה, לכן תקופת החזר התשלומים ארוכה יותר, ובעקבות עליית ריבית המשכנתא לווים רבים נאלצים לבחור במסלולים ארוכים יותר, והם חשופים לסיכונים גבוהים.

משכנתא 70 אחוז

משכנתא 70% קרובה למגבלה שבנק ישראל הטיל על הבנקים, כדאי לדעת כי בעקבות הנחיות בנק ישראל יכולים הבנקים לאשר משכנתאות לרוכשי דירה ראשונה עד ל-75% מערך הדירה, כאשר משפרי דיור יכולים לקבל משכנתא עד 70%. משקיעים יכולים בהתאם למגבלות החדשות של בנק ישראל לקבל משכנתא עד 50% מערך הדירה.

בניית תמהיל משכנתא בשיעור מימון של 70% מערך הדירה מחייבת התחשבות בפרמטרים רבים כמו גובה ההחזר החודשי שהלווה מסוגל לעמוד בו, תכנון עתידי להרחבת המשפחה, כספים שהלווה צפוי לקבל בעתיד ועוד.

בעקבות השינויים וכתוצאה מעליית ריבית המשכנתא ובגלל הפער ההולך וגדל בין מסלולי משכנתא צמודה למדד לבין מסלולים שאינם צמודים, יועצי המשכנתאות החלו להרכיב את תמהיל המשכנתא באופן שונה. למעשה, במקום התמהיל הנחשב קלאסי בתקופה האחרונה שכלל כ-33% במסלולי משכנתא צמודה למדד ו-67% במסלולים לא צמודים, החלק היחסי של מסלולים צמודים למדד הולך וגדל.

תמהיל מומלץ של משכנתא 70%

יודגש כי תמהיל משכנתא הנחשב למומלץ עבור משפחה מסוימת אינו בהכרח מתאים למשפחה אחרת. לכל לווה ולכל משפחה יש צרכים אחרים ומאפיינים שונים, לכן בניית תמהיל משכנתא מחייבת אתכם לפנות לגורם מקצועי ומנוסה המסייע לכם לקבל את ההחלטה הפיננסית החשובה ביותר בחייכם יועצי המשכנתא המומחים שלנו ישמחו לסייע לכם. עליכם לזכור כי משכנתא 70 אחוז לוקחים לתקופה ארוכה של 25-30 שנה, כל שינוי ולו המזערי ביותר בריבית או במדד עשוי להשפיע ישירות על כיסכם בגלל החזרים חודשיים גבוהים יותר. לפניכם תמהיל משכנתא אפשרי להלוואה בשיעור 70% מערך הדירה:

 • 20-25% במסלול פריים לתקופה של 25 עד 30 שנה. לטענת מומחים הריבית לא צפויה לעלות בתקופה הקרובה אך הכל יכול לקרות, במיוחד לנוכח העובדה כי בארה"ב הריבית עלתה והנשיא הנבחר הצהיר כי בכוונתו להמשיך ולהעלות אותה.
 • 20% במסלול ריבית משתנה כל 5 שנים לתקופה של 25-30 שנה. במסלול זה הריבית לא תשתנה בחמש השנים הבאות ומסלול זה גם לא צמוד למדד לכן הוא מתאים לתנאי המשק הנוכחים.
 • 30% במסלול ריבית קבועה צמודה למדד לתקופה של 20-25 שנה, במסלול זה מנצלים את הריבית הנמוכה כיום במשק.
 • 25-30% במסלול ריבית קבועה לא צמודה לתקופה עד 25 שנה.

לקריאה נוספת

משכנתא לזוג צעיר

משכנתא חוץ בנקאית

לשאלות ולייעוץ מקצוע, הנכם מוזמנים להשאיר פרטים באתר. צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית יחזור אליכם בהקדם ותוכלו לקבל גם הצעה אטרקטיבית למשכנתא 70 אחוז משתלמת.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • אליענה מאירי 22.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך ובאיזה מסלול משכנתא לבחור, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב משה 1.4.2015
  "משכנתא בריבית משתנה, משכנתא צמודה למדד, ריבית קבועה, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל
 • עידן משה 23.1.2016
  "בזכות רפי יועץ משכנתא מהאתר הצלחנו להשיג משכנתא "שנתפרה" בדיוק בשבילנו ואנחנו מצליחים לעמוד בתשלומים ואפילו הזמנו נופש ביוון"
  צלמית תמונת פרופיל