משכנתא 50 אחוז

יועצת משכנתא מייעצת לזוג לגבי החזרי המשכנתא שלהם

הריבית במשק הישראלי נמוכה ועומדת על 0.1% בלבד נכון לתחילת שנת 2017, והצפי כי הריבית תיוותר נמוכה בתקופה הקרובה. עם זאת, מאמצע שנת 2015 החלה ריבית המשכנתאות לעלות, על פי נתוני בנק ישראל הריבית במסלולי משכנתא שקלית עלתה בשיעור של 0.35-0.7%, נתון זה משפיע על השיקולים בעת בניית תמהיל משכנתא 50%.

משכנתא ממוצעת בשיעור 50% מימון

רוב הלווים בארץ לוקחים משכנתא בשיעורי מימון בטווח של 50-60%, משכנתא 50 אחוז מתאימה למי שברשותו הון עצמי גבוה יחסית וביכולתו ליהנות מהלוואה נוחה יותר מאחר וככל שהמשכנתא נמוכה כך הבנק מעניק תנאים טובים יותר. בעת בניית תמהיל משכנתא 50% יש להתחשב בשני שינויים עיקריים המאפיינים את שוק המשכנתאות בשנה האחרונה. השינויים הם עליית ריבית המשכנתאות החל מאמצע שנת 2015 שגורמת להתייקרות ההחזרים החודשיים, והפער המשמעותי שגדל בתקופה האחרונה בין מסלולים צמודים לממד למסלולי משכנתא לא צמודה.

למעשה, עליית ריבית המשכנתא גרמה לייקור ההחזרים החודשיים ולכן לווים רבים פורסים את ההלוואה לתקופה ארוכה יותר, כדאי לדעת כי עליית הריבית הינה בעיקר במסלול משכנתא לא צמודה לכן כיום בבניית התמהיל למשכנתא 50 אחוז נהוג להמליץ על מסלולים צמודים למדד.

עד לאחרונה רבים מהלווים בחרו תמהיל משכנתא המורכב מ-33% במסלולי משכנתא צמודה למדד ו-67% במסלולים לא צמודים למדד. בעקבות השינויים במשק יועצי משכנתא נוטים כיום להמליץ על תמהיל הכולל חלק גדול של מסלולים צמודים למדד במקום המסלולים שאינם צמודים.

כמו כן, בגלל עליית ריבית המשכנתא ישנם יועצים המעדיפים לבנות תמהיל הכולל חלק גדול יותר במסלולים בריבית קבועה צמודה או לא צמודה, וזאת כדי להפחית את הסיכון מהמשך עליית ריבית המשכנתאות בהתאם לצפי העדכני.

תמהיל מומלץ של משכנתא 50%

לפניכם תמהיל משכנתא מומלץ להלוואה בשיעור של 50% משווי הדירה. ראוי לציין כי התמהיל מהווה רק דוגמה ואינו מתאים לכל לווה, יש לבנות תמהיל משכנתא בעזרת יועץ מקצועי ומנוסה ובהתאמה למאפיינים האישיים כמו יכולת ההחזר, תכנון פיננסי עתידי, גובה ההלוואה ופרמטרים חשובים נוספים.

 • 25% במסלול פריים לתקופה של 23-25 שנה
 • 20% בריבית משתנה כל חמש שנים לתקופה של 25 שנה
 • 30% במסלול ריבית קבועה צמודה למדד לתקופה של עד 15 שנה
 • 25% במסלול ריבית קבועה לא צמודה לתקופה של עד 20 שנה

תמהיל זה מתאים עבור לווים המעוניינים לקחת משכנתאות 50% מאחר ו-25 אחוז מהמשכנתא נלקח במסלול פריים הנחשב לאטרקטיבי בגלל הריבית הנמוכה במשק, מסלול זה אינו מושפע משינויים במדד ולכן הוא גם פופולרי כיום. מסלול בריבית משתנה כל חמש שנים נוח לתקופה בה הריבית נמוכה והוא מאפשר להפחית את הקרן מהתקופה הראשונה של החזר ההלוואה. מסלולי הריבית הקבועה מעניקים יציבות ומתאימים לתקופה בה הריבית נמוכה.

למידע נוסף על משכנתאות ותמהילי משכנתא מומלצים

מסלולי משכנתא של בנק לאומי

מסלולי משכנתא של בנק מזרחי טפחות

למידע נוסף, לשאלות ולהצעה אטרקטיבית של משכנתא 50% השאירו פרטים באתר, צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית יחזור אליכם במהרה.  

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • אליענה מאירי 22.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך ובאיזה מסלול משכנתא לבחור, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב משה 1.4.2015
  "משכנתא בריבית משתנה, משכנתא צמודה למדד, ריבית קבועה, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל
 • עידן משה 23.1.2016
  "בזכות רפי יועץ משכנתא מהאתר הצלחנו להשיג משכנתא "שנתפרה" בדיוק בשבילנו ואנחנו מצליחים לעמוד בתשלומים ואפילו הזמנו נופש ביוון"
  צלמית תמונת פרופיל