תמהילי משכנתא מומלצים לסכום של 300,000 ש"ח לפי יכולות החזר שונות

הלוואה עד 60,000 ש

שנת 2017 אופיינה בהמשך עליית מחירי הנדל"ן, בתחילת השנה ריבית המשכנתא המשיכה לעלות בהתאם למגמה שחלה בשנת 2016, אך לאחר מכן ריביות המשכנתא פחתו בגלל היקפי הביקוש הנמוכים יותר למשכנתאות ומסיבות נוספות. בעקבות עליית מחירי הנדל"ן נאלצו הלווים לקחת משכנתאות גדולות ויקרות יותר, חשוב לזכור כי ככל שמבקשים הלוואה לרכישת דירה באחוזי מימון גדולים יותר, כך המשכנתא מתייקרת.

כאשר מתכננים לקחת משכנתא לסכום של 300,000 ₪ חשוב להיעזר במחשבון כדי לבדוק איזה מסלולים כדאי לכלול בתמהיל ההלוואה, בהתאם ליכולת ההחזר של הלווה. בנוסף, אין לוותר על ייעוץ מקצועי כדי לקבל החלטה פיננסית אחראית ונכונה, בהתאם למאפייני הלווה, תכנון פיננסי עתידי וצפי לשינויים בשוק הנדל"ן, בריבית הנהוגה במשק ושינויים באינפלציה ומדד המחירים לצרכן.

מה זה תמהיל משכנתא?

כאשר לוקחים משכנתא יש לבחור מסלולים שונים, לכל מסלול יש יתרונות וחסרונות, כמו כן יש לעמוד במגבלות שהטיל בנק ישראל, לדוגמה מגבלת השליש. תמהיל משכנתא מומלץ כולל לרוב 3-4 מסלולים שונים, ביניהם מסלולים בריבית קבועה צמודה או לא צמודה למדד, וכן מסלולים בריבית משתנה, צמודה או לא צמודה.

את מסלולי המשכנתא בוחרים בהתאם למצב המשק, סכום ההלוואה, תקופת הפירעון הרצויה ללווה, יכולת ההחזר שלו, נתוני הריבית והמדד במצב הנוכחי, צפי לשינויים במשק ועוד. בניית תמהיל משכנתא אינה עניין של מה בכך, היא מחייבת הכרות מעמיקה של הנושא ומושגים מתחום הכלכלה, לכן אין לוותר על יועץ משכנתאות אמין ומנוסה. אמנם, הבנק מציע שירות של יועץ משכנתאות מטעמו, וזאת ללא כל עלות. עם זאת, היועץ מייצג את הבנק, כלומר המעסיק שלו, לכן רבים מלוקחי המשכנתאות פונים ליועץ פרטי המסייע להם לבנות תמהיל משכנתא מותאם אישי, לערוך מעין מכרז בין הבנקים ולחסוך הרבה כסף.

כמה משלמים על משכנתא של 300,000?

הסכום שעליכם להחזיר בגין משכנתא בסכום של 300,000 ₪ משתנה בהתאם לתמהיל שבחרתם, כדאי להיעזר במחשבון משכנתא כדי לבדוק כיצד שינוי בכל מסלול משפיע על הסכום הסופי שאתם מחזירים לבנק. נניח ותמהיל המשכנתא שלכם כולל 3 מסלולים, 33% במסלול פריים לתקופה של 15 שנה, 34% במסלול ריבת קבועה לא צמודה (קל"צ) לתקופה של 15 שנה ומסלול ריבית משתנה כל חמש שנים ל-20 שנה. במקרה זה אתם תשלמו בסוף התקופה סכום של 386,900 ₪, כמובן שהסכום עשוי להשתנות בהתאם לשינויים במדד המחירים לצרכן ובריבית במשק.

באמצעות תמהיל שונה תוכלו לחסוך כמה אלפי שקלים ולמעלה מכך, או לחלופין באפשרותכם להאריך את תקופת ההלוואה אך אז הסכום הסופי שתשלמו יהיה גבוה יותר. לכן, חשוב לבחור היטב את מסלולי המשכנתא ובהתאם ליכולת ההחזר להחליט על תקופת הפירעון. כמו כן, חשוב לזכור כי אם אתם זקוקים למשכנתא בסכום של 300,000 ₪ לתקופה ארוכה של 20 שנה ומעלה, כדאי לבחור במסלולים עם ריביות משתנות, ביניהם כמובן מסלול הפריים הנחשב לאחד הזולים והפופולריים ביותר בשנים האחרונות בגלל הריבית הנמכה במשק.

בפריסה קצרה של תשלומי ההחזר של המשכנתא מומלץ להתמקד במסלולים בריבית קבועה, צמודה או לא צמודה. טיפ חשוב עבורכם הוא להעדיף לקחת מסלול לא צמוד אם ההבדל בינו לבין מסלול צמוד נמוך מ-1%, המרווח יתקזז מאליו בגלל עליית המדד לאורך השנים.

כמה יהיה התשלום החודשי על משכנתא של 300,000 ₪?

תמהיל משכנתא מומלץ לסכום של 300,000 ₪ לבעלי יכולת החזר עד 2,000 ₪ כולל לרוב 3 מסלולים לפי החלוקה הבאה:

 • 100,000 ₪ במסלול פריים לתקופה של 15 שנה.
 • 102,000 ₪ במסלול ריבית קבועה לא צמודה לתקופה של 15 שנה.
 • 98,000 ₪ במסלול ריבית משתנה כל חמש שנים לתקופה של 15 שנה.

לבעלי יכולת החזר גבוהה יותר, עד 3,000 ₪ בחודש, מומלץ לבנות תמהיל משכנתא לפי החלוקה הבאה:

 • 33% מהסכום במסלול פריים לתקופה של 10 שנים.
 • 37% בריבית קבועה לא צמודה לתקופה של 10 שנים.
 • 30% במסלול ריבית משתנה כל חמש שנים לתקופה של 10 שנים.

כדאי לדעת כי מסלול פריים נחשב עדיין לאחד האטרקטיביים ביותר, הוא גם הזול ביותר מבין כל מסלולי המשכנתא. כמו כן, ניתן לפרוע מסלול בריבית פריים לא עמלת פירעון בכל רגע נתון, לכן כדאי לקחת את המקסימום האפשרי שהבנק מציע. כדאי לדעת כי יש הבדלים במדיניות הבנקים למשכנתאות, כל בנק מאשר אחוז אחר מסך ההלוואה במסלול פריים.

מסלול בריבית קבועה לא צמודה יקר יותר מרוב מסלולי המשכנתא, עם זאת הריבית במסלול זה קבועה וידועה מראש, וגם ההחזר החודשי אינו מושפע משינויים במדד המחירים לצרכן. לכן, הלווה זוכה לראש שקט וליציבות בתשלומי ההחזר לכל אורך חיי ההלוואה, עם זאת כאשר רוצים לפרוע את המסלול לפני הזמן עשויים לשלם עמלת פירעון גבוהה.

למידע נוסף ולייעוץ בנושא תמהילי משכנתא מומלצים לסכום של 300,000 ₪, השאירו פרטים באתר. המומחים של פורטל המרכז לצרכנות פיננסית יחזרו אליכם במהרה, כמו כן נשמח לסייע לכם לקחת משכנתא בריבית נוחה ובהתאמה ליכולת ההחזר שלכם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • אליענה מאירי 22.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך ובאיזה מסלול משכנתא לבחור, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב משה 1.4.2015
  "משכנתא בריבית משתנה, משכנתא צמודה למדד, ריבית קבועה, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל
 • עידן משה 23.1.2016
  "בזכות רפי יועץ משכנתא מהאתר הצלחנו להשיג משכנתא "שנתפרה" בדיוק בשבילנו ואנחנו מצליחים לעמוד בתשלומים ואפילו הזמנו נופש ביוון"
  צלמית תמונת פרופיל