משכנתא משתנה כל 5 שנים

דוח הקובע את גובה המשכנתא

בישראל קיימים מסלולים רבים ומגוונים של הלוואות משכנתא בבנקים ובגופים החוץ בנקאיים אשר מעניקים הלוואות דיור. לפיכך, כל לווה פוטנציאלי יכול לבחור את המסלולים המתאימים לו ביותר ולבנות את תמהיל המשכנתא המועדף עליו לפי המאפיינים האישיים והיכולת הכלכלית שלו. אחד מהמסלולים הנפוצים הוא המסלול של ריבית משתנה עם נקודות יציאה קבועות.

מאפייני מסלול משכנתא משתנה כל 5 שנים

לווים שבוחרים במסלול זה מעוניינים בדרך כלל לשלב בין היתרונות של ריבית קבועה, המעניקה יציבות וביטחון לגבי ההחזרים החודשיים ובין ריבית משתנה המאפשרת גמישות מסוימת במהלך חיי המשכנתא. יש לציין כי קיימים מסלולים צמודים ואינם צמודים למדד המחירים לצרכן – עניין שמשפיע בצורה משמעותית על הריבית ועל עלויות המשכנתא לאורך זמן.

במסלול זה, הריבית היא קבועה אך כל חמש שנים ישנן נקודות יציאה, שלאחריהן הריבית תשתנה בהתאם למה שמתרחש בשוק. הדבר יכול לפעול לטובת הלווה אך גם לרעתו. לדוגמא, אם הריבית נקבעת לפי ריבית פריים, ולאחר חמש שנים הריבית עולה, הרי שההחזרים החודשיים שלו יהיו גבוהים יותר. במידה וריבית הפריים יורדת, מצבו יוטב וההחזרים שלו יהיו נמוכים יותר.

יש לציין גם כי בניגוד למסלולים עם ריבית קבועה לאורך כל חיי המשכנתא, במקרה זה, הלווה יכול לבחור ולפרוע באופן מוקדם את ההלוואה ללא שום עמלת פירעון בנקודות היציאה. בנוסף לכך, על מסלול זה לא חלות ההגבלות של בנק ישראל לגבי מסלולים עם ריבית משתנה (לא יותר משליש של סך המשכנתא).

שוקל לקחת משכנתא? קרא גם את המאמרים הבאים

ביטוח דירה שנרכשת באמצעות משכנתא

הוצאת אישור עקרוני למשכנתא

אנו במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מעוניינים לקשר בין נוטלי המשכנתאות הפוטנציאליים לבין הגופים השונים שמעניקים הלוואות דיור בישראל. במידה ויש לך שאלות נוספות בנוגע למסלול משכנתא עם ריבית משתנה כל חמש שנים, השאר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו נחזור אליך במהירות האפשרית.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • אליענה מאירי 22.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך ובאיזה מסלול משכנתא לבחור, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב משה 1.4.2015
  "משכנתא בריבית משתנה, משכנתא צמודה למדד, ריבית קבועה, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל
 • עידן משה 23.1.2016
  "בזכות רפי יועץ משכנתא מהאתר הצלחנו להשיג משכנתא "שנתפרה" בדיוק בשבילנו ואנחנו מצליחים לעמוד בתשלומים ואפילו הזמנו נופש ביוון"
  צלמית תמונת פרופיל