משכנתא משני בנקים שונים

טפסי משכנתא חתומים

אחת השאלות שרבים מרוכשי הדירות שואלים את יועצי המשכנתא היא האם ניתן לקחת הלוואה לצרכי רכישת דירה למגורים משני בנקים שונים. למעשה, ברוב המקרים לא ניתן לקחת משכנתא משני בנקים שונים אלא רק במקרים מסוימים. כך לדוגמה, זכאי משרד השיכון יכולים לקבל משכנתא בתנאי זכאות נוחים בהתאם לכללים שנקבעו על ידי המדינה, את הסיוע הם יכולים לקבל מבנק אחד ולקחת משכנתא נוספת מבנק אחר בהתאם לטיב הנכס, שווי הדירה ויכולת ההחזר של הלווה.

אפשרות נוספת לקחת משכנתא משני בנקים שונים קיימת כאשר עומדים למכור את הדירה הישנה עליה יש כבר משכנתא ובמקביל מתכננים לרכוש דירה חדשה, במקרים אלה ניתן למחזר את המשכנתא הקיימת או לסלק אותה לאחר מכירת הנכס, ובמקביל לקחת משכנתא בלון, כלומר משכנתא חדשה לתקופה מסוימת כדי לגשר על הפער הפיננסי שנוצר בין מכירת הנכס הישן לתשלום על הדירה החדשה.

מי יכול לקבל משכנתא משני בנקים

במקרים מסוימים יכול לווה שרכש דירה למגורים לקבל משכנתא נוספת מבנק אחר כדי להרחיב את הנכס, לשפץ אותו ולמגוון מטרות נוספות. יש לזכור כי לאחר מספר שנים בהן משלמים את המשכנתא ניתן למעשה לקבל הלוואה נוספת תמורת שעבוד הנכס, אך למעשה ניתן לשעבד רק חלק יחסי מהדירה, את המשכנתא החדשה אפשר לקחת מבנק אחר ולא בהכרח מהבנק ממנו לוקחים את המשכנתא הראשונה.

כאמור, גם זכאי משרד השיכון יכולים לקבל משכנתא משני בנקים, משכנתא בתנאי זכאות עם ריבית נמוכה מבנק אחד ומשכנתא נוספת לבנק שני. משכנתא בתנאי זכאות מיועדת לרוב לחסרי דירה, ביניהם זוגות צעירים עם או ללא ילדים, משפחות חד הוריות, יחיד מעל גיל 30, עולים חדשים ועוד. במקרים מסוימים גם בעלי דירה יכולים לקבל משכנתא בתנאי זכאות מבנק אחד ולקחת משכנתא נוספת מבנק אחד.

מומלץ לקריאה נוספת

מסלולי ותמהלי משכנתא

משכנתא לעובדי מדינה

למידע נוסף, לשאלות ולייעוץ, השאירו פרטים באתר. צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מסייע מדי שנה לאלפי זוגות לקבל משכנתא נוחה ומותאמת אישית. נשמח לסייע גם לכם לקבל משכנתא בתנאים מועדפים.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות והבנקים הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא בנקאית

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • יוגב שלום 24.6.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי, אבל לא הייתי בטוח דרך איזה בנק לעשות את זה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • נירית ומאיר 24.1.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים ודרך איזה בנק לקחת את המשכנתא, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יעל לוי 21.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל