משכנתא ממוצעת

דגמים של בתים קטנים על מגדלי מטבעות כסף

כאשר מחליטים הרוכשים הפוטנציאליים לרכוש דירה חדשה ואין באפשרותם לממן את מחיר הדירה בהונם העצמי, הם פונים בדרך כלל לאחד מהבנקים למשכנתאות בבקשת הלוואה. במעמד זה ישנה חשיבות גדולה ליחס בין המשכנתא המבוקשת מהבנק לבין מחיר הדירה המבוקשת, כאשר לרוב מדובר בפשרה מסוימת של הלווים.

משכנתא ממוצעת בישראל והשפעת גובה החוב על הלווים

כיום, גובה הלוואת הדיור הממוצעת בישראל עומדת על כ-680 אלף ₪, כאשר סכום זה כמובן משתנה בהתאם לאזורים הגיאוגרפים, המאפיינים האישיים של הלווים ומחיר הנכס. מומלץ כי רוכש דירה יבחן היטב את הכנסותיו נטו (פחות ההוצאות הקבועות) ויקבע את התשלומים העתידיים של המשכנתא כך שלא יעלו על 25% מהן. בכל מקרה, הבנק לא יאשר נטילת משכנתא ללווים, כאשר ההחזר החודשי הוא יותר משליש של ההכנסה נטו (למעט מקרים חריגים).

תהליך חיפוש הדירה המתאימה ולקיחת המשכנתא המתאימה יכול להיות מורכב, שכן רוב הרוכשים רוצים כמובן את הדירה הטובה ביותר, אך לעיתים הדבר כרוך בנטילת משכנתא באחוז מימון גבוה במיוחד. רוב יועצי המשכנתאות ממליצים במקרים כאלה להתפשר ולהימנע בכך מהסתבכות כלכלית בהמשך. יוצאי הדופן במקרה הזה יכולים להיות לווים שצופים עלייה עתידית בהכנסות בעקבות סיום לימודים אקדמאים, קבלת ירושה ועוד.

אנו במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מעוניינים לתת מידע ללווי המשכנתא בנוגע לתחומים שונים בעזרת קישור למומחים המוכרים ביותר בתחום הנדל"ן והמימון. מכיוון שההחלטה על גובה המשכנתא היא חשובה ביותר ותשפיע על חיי הלווים במשך שנים רבות, מומלץ שלא למהר להחליט בטרם קיבלתם את מרב האינפורמציה מגורמים מוסמכים.

רוצה לדעת עוד על משכנתא? גלוש למאמרים הבאים

לקיחת הלוואה נוספת למשכנתא

המדריך המלא לביטוח משכנתא

 

במידה ויש לך שאלות נוספות בנוגע לתחום המשכנתא, אנו במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית עומדים כאן לשירותך ומוכנים להפנות אותך לאנשי מקצוע שיסייעו לך בנושאים אלו. השאר את פרטיך בעמוד זה והנציגים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל