משכנתא לפי שנים

אשה מגישה דגם של בית תמורת כסף

מתכנן לקחת משכנתא כדי להגשים חלום ולרכוש דירה חדשה למגורים או לצרכי השקעה? ובכן, רגע לפני שאתה ממהר לפגישה עם יועץ משכנתאות של הבנק, עליך ללמוד את הנושא לעומק כדי לשלוט במושגים חשובים ולהיות מסוגל לתכנן את ההלוואה בהתאם ליכולת ההחזר שלך ולפי פרמטרים חשובים נוספים.

משכנתא היא ההלוואה המשמעותית והגדולה ביותר בחיי רוב הישראלים, את ההלוואה לוקחים לתקופה ארוכה של 20-25 שנה, לעתים עד 30 שנה. בתקופה זו דברים רבים עלולים להשתנות בחייך, לדוגמה שיפור בשכר, התרחבות המשפחה, פיטורים מהעבודה, קבלת ירושה וכיוצא בזה. לכן, יש לקחת את המשכנתא רק לאחר תכנון פיננסי מותאם אישית, כך תוכל לקבל החלטה איזה מסלולים לכלול בתמהיל המשכנתא ולכמה זמן לקחת כל מסלול.

לכמה שנים לוקחים משכנתא?

משכנתא לוקחים לשנים ארוכות, בהתאם לסכום ההלוואה, שווי הנכס, יכולת ההחזר, הכנסה פנויה וצפי לשיפור הכנסות בעתיד. יש עוד פרמטרים נוספים המשפיעים על ההחלטה לכמה שנים לקחת את המשכנתא, לכל לווה יש מאפיינים שונים, לכן אין תשובה החלטית וכל מקרה נבדק לגופו.

אם אתה זקוק למשכנתא יחסית נמוכה ואתה מרוויח היטב תוכל לקצר משמעותית את תקופת ההלוואה ולסיים את תשלומי המשכנתא תוך מספר שנים, אך אם אתה עומד לרכוש נכס יקר ואתה זקוק לאחוז מימון גבוה, כנראה שתיאלץ לקחת משכנתא גדולה להרבה שנים, כאשר בתמהיל המשכנתא תוכל לבחור מסלולים לתקופה של 15 שנה ומסלולים אחרים לתקופה ארוכה יותר, בהתאם ליכולת ההחזר שלך ועל פי פרמטרים חשובים נוספים.

תכנון פיננסי מותאם אישית

כל אדם המתכנן לקחת הלוואה כדי לרכוש דירה שואל את יועצי המשכנתא לכמה שנים לוקחים משכנתא, כפי שציינו אין לכך תשובה אחת המתאימה לכולם מאחר וישנם לווים בעלי יכולת החזר גדולה שזקוקים למשכנתא נמוכה, בעוד אחרים לוקחים הלוואה ארוכת שנים ובסכום גבוה.

לכן, יש להתחשב בפרמטרים כגון הון אישי, יכולת החזר, מגבלות שונות של בנק ישראל, שיעור הריבית במשק, צפי לשינויים בריבית, סכומי כסף גדולים שצפויים לקבל ועוד. בעת הרכבת תמהיל המשכנתא מומלץ לבחור מספר מסלולים לאחר בדיקת תרחישים שונים, אם הריבית נמוכה אפשר לשלב בתמהיל מסלולים בריבית משתנה, וכדאי לשקול גם בחירת מסלולי משכנתא צמודה למדד.

מומלץ שההחזר החודשי לא יעלה על שליש מההכנסה הפנויה, יש לכך השפעה על מספר השנים של המשכנתא. כמו כן, שנות החזר ייקבעו בהתאם ליכולת ההחזר שלכם, לבעלי יכולת החזר גבוהה כדאי לשקול לקחת משכנתא לפי שיטת חישוב ההחזרים על פי קרן שווה, לרוב לוקחים את ההלוואה לפי שיטת החישוב של לוח שפיצר.

למידע נוסף ולייעוץ מקצועי השאר פרטיך באתר, צוות המומחים של המרכז לצרכנות פיננסית יחזור אליך בהקדם. נשמח לסייע לך לקחת משכנתא לפי יכולת ההחזר שלך ובהתאמה אישית, אנו מסייעים מדי שנה ללווים רבים לקבל החלטות נכונות ולזכות במשכנתא בתנאים מועדפים.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • אליענה מאירי 22.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך ובאיזה מסלול משכנתא לבחור, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב משה 1.4.2015
  "משכנתא בריבית משתנה, משכנתא צמודה למדד, ריבית קבועה, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל
 • עידן משה 23.1.2016
  "בזכות רפי יועץ משכנתא מהאתר הצלחנו להשיג משכנתא "שנתפרה" בדיוק בשבילנו ואנחנו מצליחים לעמוד בתשלומים ואפילו הזמנו נופש ביוון"
  צלמית תמונת פרופיל