משכנתא באחוז מימון נמוך ורגיל

משכנתא באחוז מימון נמוך ורגיל

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בעת נטילת משכנתא הוא אחוז המימון שבו הלווה מעוניין עבור הלוואת הדיור שלו. פרמטר זה מבטא למעשה את היחס בין ההון העצמי של הלקוח לבין המשכנתא שהוא מבקש לקבל מהבנק.

משכנתא באחוז מימון נמוך ורגיל

אחוז משכנתא עומד ביחס ישיר לרמת הסיכון שאליה נחשף הלווה לאחר נטילת המשכנתא. ככל שאחוזי המשכנתא גבוהים יותר, כך הסיכון של הלווה גדל. שכן גובה ההחזר החודשי שלו יהיה גבוה יותר והמרווח לטעויות הוא קטן יותר. אם אחוז המימון הוא נמוך, לעומת זאת, הרי שההחזר החודשי יהיה נמוך יותר וכך גם גדל מרווח הטעויות במקרה של שינויים קיצוניים בריבית או במדד המחירים לצרכן. לבדיקת אחוזי המשכנתא שאתה עומד לקחת, היכנס למחשבון.

חשוב לציין כי אחוז המימון קשור גם למאפיין נוסף של המשכנתא, והוא זמן פריסת התשלומים. לעיתים מסוימות, גם לווים אשר לוקחים משכנתא במימון נמוך מוצאים את עצמם עם החזרים חודשיים גבוהים מידי, וזאת בגלל שתקופת החזר המשכנתא שהם בחרו היא קצרה מידי. נוטלי משכנתא במימון גבוה, לעומת זאת, יכולים לפרוס את המשכנתא לתקופות ארוכות ולהקטין את התשלומים, אך הדבר פותח פתח להצטברות של עלויות על תשלומי ריבית ועליות מדד.

הבחירה באחוז מימון נמוך או רגיל קשורה גם כמובן להעדפות האישיות של הלווים, לדירה שאותה הם מעוניינים לרכוש וכמות ההון העצמי אשר נמצאת ברשותם. בדרך כלל ישנו תהליך מסוים של התפשרות, שכן רוב הלווים מבינים כי לא מומלץ להתחייב להלוואות גדולות מידי, אשר אינן משקפות את היכולת הכלכלית הריאלית שלהם.

מעוניינים לדעת יותר על משכנתאות? היכנסו למאמרים הבאים

משכנתא תמ"א 38 – מה זה

ההבדלים בין הלוואה רגילה למשכנתא

במידה ויש לך שאלות נוספות בנוגע לאחוזי המימון של משכנתא, אנו במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית נשמח לקשר אותך למומחים הבקיאים ביותר בתחום. כל מה שעליך לעשות הוא להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בטופס באתר והנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • אליענה מאירי 22.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך ובאיזה מסלול משכנתא לבחור, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב משה 1.4.2015
  "משכנתא בריבית משתנה, משכנתא צמודה למדד, ריבית קבועה, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל
 • עידן משה 23.1.2016
  "בזכות רפי יועץ משכנתא מהאתר הצלחנו להשיג משכנתא "שנתפרה" בדיוק בשבילנו ואנחנו מצליחים לעמוד בתשלומים ואפילו הזמנו נופש ביוון"
  צלמית תמונת פרופיל