מסלולי ותמהילי משכנתא – כל מה שרציתם לדעת

זוג יושב עם יועץ משכנתא ומקבל תדריך לבחירת מסלול משכנתא

קיימים מגוון מסלולי משכנתא בבנקים וכל אחד חייב להרכיב תמהיל המותאם באופן מושלם למאפייניו האישיים ולצרכיו הייחודיים, לרבות יכולת ההחזר שלו. כדי לבחור מסלולים ותמהילי משכנתא מומלץ לקרוא מידע באתר, לקבל ייעוץ מקצועי, ללמוד את הנושא לעומק, ורק לאחר מכן להחליט איזה מסלולי משכנתא מתאימים לכם.

כיצד לבחור מסלולים ותמהילי משכנתא?

מאחר ומשכנתא היא הלוואה על סכום כסף גבוה ועליכם להתחייב לשנים ארוכות, לעתים לשלושים שנה, רוב הלווים מתקשים להבין איזה מסלולים ותמהילי משכנתא מומלצים לצרכים שלהם ומותאמים לתנאי השוק הקיימים נכון להיום.

חשוב לזכור כי משכנתא היא הלוואה לרכישת דיור, לצרכי מגורים או לצרכי השקעה. המשכנתא נועדה לסייע לכם לקבל את המימון הנדרש לרכישת דירת מגורים, לבנייתה או כדי להרחיב ולשפץ דירה בבעלותכם. הבנקים מעמידים לרשותכם מגוון מסלולים ותמהילי משכנתא, אך מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות מנוסה שאינו מייצג את האינטרסים של הבנק, כדי לבחור מסלולי משכנתא מומלצים העונים במדויק על הצרכים ויכולת ההחזר שלכם.

ראוי לציין כי הבנקים למשכנתאות מציעים מסלולים שונים, יש להבין מהם היתרונות והחסרונות של כל מסלול משכנתא, ובהתאם לצרכים הייחודיים שלכם לקבל החלטה פיננסית. לקיחת משכנתא אינה דבר של מה בכך, ומאחר ולכל לווה יש צרכים שונים ומאפיינים ייחודיים, המלצה לתמהיל משכנתא עבור לווה מסוים אינה מתאימה בהכרח עבורכם.

כדי לקבל החלטה פיננסית נכונה עליכם לפנות למספר רב של בנקים למשכנתאות, ביניהם בנק הפועלים, בנק מזרחי טפחות, בנק לאומי למשכנתאות, בנק דיסקונט וכיוצא בזה. בנוסף, חשוב לדעת כי לא רק הבנקים מציעים הלוואות דיור, כיום ניתן לקחת משכנתא גם מחברות מימון חוץ בנקאיות כמו חברת כלל פיננסים.

מסלולי משכנתא מומלצים

כאמור, יש מגוון מסלולים ואפשרויות לתמהילי משכנתא, בין השאר ניתן לבחור מסלולי משכנתא מומלצים המתאימים למציאות הכלכלית של היום, ביניהם משכנתא משולבת המתאימה למי שמעוניין לפזר סיכונים, משכנתא במסלול פריים, מסלול פופולרי המתאים לתנאי השוק כאשר הריבית נמוכה, מסלול ריבית משתנה כל חמש שנים, מסלול ריבית קבועה צמודה למדד ומסלול קל"צ (קבועה לא צמודה).

יודגש כי לכל לווה מתאימים מסלולים ותמהילי משכנתא שונים, עליכם לזכור כי הבנקים קובעים את גובה הריבית בכל מסלול בהתאם לטיב הלקוח ומאפייני הלווה, לדוגמה אחוזי המימון הנדרש, יכולת ההחזר, גיל, שווי הנכס ומיקומו וכדומה.

באמצעות פורטל המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית משווים וחוסכים בעלויות המשכנתא, השאירו פרטים בטופס המצורף מטה וקבלו הצעות אטרקטיביות למגוון מסלולים ותמהילי משכנתא מומלצים.

למידע נוסף, לשאלות ולייעוץ בנושא מסלולי משכנתא מומלצים, השאירו פרטים באתר וצוות המומחים שלנו יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • אליענה מאירי 22.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך ובאיזה מסלול משכנתא לבחור, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • אביב משה 1.4.2015
  "משכנתא בריבית משתנה, משכנתא צמודה למדד, ריבית קבועה, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל
 • עידן משה 23.1.2016
  "בזכות רפי יועץ משכנתא מהאתר הצלחנו להשיג משכנתא "שנתפרה" בדיוק בשבילנו ואנחנו מצליחים לעמוד בתשלומים ואפילו הזמנו נופש ביוון"
  צלמית תמונת פרופיל