מהי משכנתא ירוקה?

בית שמתוכנן להיבנה בבנייה ירוקה

בעקבות המודעות ההולכת וגוברת לחשיבות הבנייה הירוקה, החלו חברות הבנייה לבנות בעזרת חומרים הנחשבים לירוקים, כלומר ידידותיים לסביבה. בנייה ירוקה נחשבת בשנים האחרונות לטרנד החם ביותר, אמנם עלויות הבנייה יקרות יותר, אך לאורך זמן הדיירים במבנה חוסכים כסף מאחר והשיטות החדישות ואיכות החומרים מסייעים להם לחסוך בעלויות רבות בגלל היעילות האנרגטית של המבנה והחיסכון המשמעותי באנרגיה הנדרשת לצרכי חימום, קירור ותאורה.

תקן 5281 לבנייה ירוקה

מדינת ישראל מעודדת את התושבים לחסוך מים, חשמל וכדומה, כמו כן היא מעוניינת לצמצם את הפגיעה בסביבה לכן ניתנים תמריצים שונים ליזמים ולחברות בנייה המקימים פרויקטים בהתאם לדרישות תקן 5281 לבנייה ירוקה. כך, הצרכן הישראלי נהנה מאיכות חיים גבוהה יותר ומשיפור באורח חייו. כמו כן, הוא חוסך עלויות רבות לאורך השנים ומסייע לשמירה על הסביבה. בנייה ירוקה מונעת פגיעה במשאבים מתכלים, מצמצמת פסולת בנייה, חוסכת אנרגיה ומשפרת את בריאות הדיירים במבנה.

הבנקים מעודדים את הבנייה הירוקה בארץ לכם הם מציעים משכנתא ירוקה ללווים הרוכשים או בונים דירת מגורים על פי הסטנדרטים של בנייה ירוקה, בכפוף לתקן 5281.

חשוב לדעת כי רק חלק מהבנקים מציעים זכאות למשכנתא ירוקה עבור רוכשי דירות מגורים בבית משותף שתוכנן והוקם על בסיס תקן 5281 לבנייה ירוקה, כמו כן משכנתא ירוקה ניתנת גם ללווה המעוניין להקים בית בשיטת הבנייה הירוקה וליזמים המעוניינים השקיע במערכת סולרית. למעשה, הבנקים מציעים הטבה על חלק מהמשכנתא הרגילה, את ההטבה מקבלים על מסלול הנלקח בריבית קבועה עם הצמדה למדד המחירים לצרכן או במסלול בריבית פריים.

משכנתא ירוקה בבנק הפועלים

בנק הפועלים היה הבנק הראשון שהחל להציע משכנתא ירוקה ללווים הרוכשים דירת מגורים בבניין העומד בתקן 5281 לבנייה ירוקה או מתכננים לבנות בית בהתאם לדרישות התקן המחייב. כמו כן, הבנק מציע משכנתא ירוקה למשקיעים המעוניינים לרכוש מערכת סולרית.

נכון להיום, ניתן לקבל משכנתא ירוקה בבנק הפעלים עד לסכום של 50,000 ₪ מתוך כלל המשכנתא, ישנה מגבלה המחייבת את הלווה לקחת לפחות 100,000 ₪ משכנתא על מנת לקבל זכאות להטבה. אדם המעוניין להשקיע במערכת סולרית יכול לקבל מימון בשיעור עד 100% מעלות המערכת הסולרית, בתנאים נוחים עם פריסת תשלומים עד 20 שנה, יש אפשרות לדחיית תשלומי הקרן לשנתיים. יש לשעבד את הנכס כדי לקחת משכנתא ירוקה מהבנק.

אזרחי ישראל תורמים לאיכות הסביבה

אזרחי המדינה מעוניינים לשמור על הסביבה בה הם חיים, לכן רבים החלו לרכוש דירות למגורים או לבנות בתים פרטיים העומדים בתקן 5281 לבנייה ירוקה. יש לבנייה הירוקה יתרונות רבים וחשובים, כמו שמירה על הסביבה וצמצום מפגעי פסולת באתר הבנייה, שימוש בחומרים ממוחזרים ואיכותיים יותר, הפסקת השימוש במשאבים ההולכים ומתכלים ועוד. כמו כן, בנייה ירוקה מבטיחה עמידות גבוהה יותר של המבנה, איטום איכותי, בידוד יעיל, כיווני אוויר ותאורה טבעית טובה יותר. כל אלו ועוד תורמים לחיסכון ניכר בעלויות השוטפות, לדוגמה הדיירים צריכים להפעיל פחות זמן את מערכות המיזוג בבית, כמו כן האוורור יעיל יותר, אור טבעי נכנס לדירה לכן הדיירים חוסכים בעלויות החשמל, ולמעשה איכות חייהם של הדיירים טובה יותר בהשוואה לדייר המתגורר בבניין שהוקם ללא חומרים ירוקים.

מעוניינים לקבל משכנתא ירוקה? זקוקים למידע נוסף בנושא מהי משכנתא ירוקה? השאירו פרטים וצוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית יחזור אליכם בהקדם. בנוסף, נשמח לסייע לכם לקבל משכנתא אטרקטיבית בהתאם ליכולת ההחזר והצרכים הייחודיים שלכם, ללא עלות או התחייבות מצדכם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל