מהי הצהרת גילוי למשכנתא?

במקביל לחיפוש דירה עליכם לפנות לבנקים כדי לקבל אישור עקרוני למשכנתא, כך תוכלו לדעת מהו סכום ההלוואה שהבנקים מוכנים לאשר עבורכם, ובנוסף תוכלו להיערך פיננסית נכון לקראת תשלומי ההחזר החודשיים לאורך תקופה ארוכה, לעתים לתקופה של 25 שנה ובמקרים מסוימים ל-30 שנה.

לקריאה איך מוציאים אישור עקרוני למשכנתא- לחצו כאן.

בנק משכנתאות אינו ממהר להעניק אישור עקרוני למשכנתא, הוא מבצע בדיקות מקדמיות כדי לבחון את יכולת ההחזר שלכם. הבנק מבצע בדיקות כמו היסטוריה פיננסית, אחוז המימון מסך ההכנסה החודשית נטו של הלווה, שווי הנכס, מסלולי הלוואה שביקשתם, פרטים אישיים, פרטים אודות הנכס ועוד. במקרים רבים הבנק ידרוש מכם למלא טופס הצהרת גילוי כדי לבדוק איזה נכסים עומדים לרשותכם ועד כמה מסוכן להעניק לכם הלוואה.

מהי הצהרת גילוי למשכנתא?

הצהרת גילוי ראשונית היא הליך מקדמי כאשר מעוניינים לקבל אישור עקרוני מהבנק למשכנתא. במציאות של היום רוב הישראלים זקוקים למשכנתא גדולה כדי להגשים חלום ולרכוש דירת מגורים. הבנק מעוניין להשיב את כספו ולא להתמודד עם לווים שאינם מסוגלים לפרוע את תשלומי ההחזר החודשיים, לכן הוא מבצע בדיקות יסודיות ודורש כבר בשלב האישור העקרוני לספק עבורו מסמכים כגון אישורי הכנסה ל-3 חודשים אחרונים, העתק של דפי חשבון ל-3 חודשים אחרונים, נסח טאבו מלשכת רישום מקרקעין או אישור זכויות מהחברה המשכנת, במקרים מסוימים יש לספק מסמכים נוספים לדרישת הבנק, לדוגמה אישורים על מקורות הכנסה נוספים.

לאחר הגשת כל המסמכים ליועץ המשכנתאות של הבנק יש לחתום על הצהרת גילוי ראשונית למשכנתא. מסמך זה נועד להבטיח לבנק כי כל הפרטים שמסרתם נכונים, שלמים וברי תוקף. חשוב לדעת כי גם אם הבנק העניק לכם אישור עקרוני למשכנתא הוא רשאי לבטל את העסקה אם מצא כי סיפקתם פרטים לא מהימנים.

מהי הצהרת גילוי ראשונית?

לווים רבים פונים לבנקים למשכנתאות ואינם מבינים מהי הצהרת גילוי למשכנתא ומדוע הבנק מחייב אותם לחתום על המסמך, מעבר למסמכים שהוא דרש מהם בשלב האישור העקרוני ובשלב האישור הסופי לקבלת ההלוואה. לכן, חשוב לדעת כי במעמד האישור העקרוני לקבלת משכנתא הבנק דורש מסמכים שונים כדי לבחון את הבקשה שלכם ולקבל החלטה האם לאשר לכם הלוואה ומהו הסכום ותנאי המשכנתא, עם זאת רק בשלב האישור הבנק מבצע בדיקה קפדנית ויסודית יותר לכן שלב זה מתבצע עם יועץ המשכנתא של הבנק, בסניף הקרוב אליכם.

בשלב קבלת האישור הסופי למשכנתא נקבעים כל התנאים להלוואה, לרבות תמהיל המשכנתא, שיעור הריבית בכל מסלול, תקופת החזר, סכום ההלוואה, שיטת חישוב (שפיצר, קרן שווה או בוליט) ופרטים נוספים. בשלב זה יש לספק לבנק אישורי הכנסה מאומתים, דפי עו"ש עדכניים של 3 חודשים אחרונים, חוזה רכישת דירה (אם אתם בונים בית עליכם לספק היתרי בנייה מאושרים), נסח טאבו עדכני, והבנק יחתים אתכם על מסמכים שונים, לרבות על חוזה ההלוואה.

לשאלות בנושא מהי הצהרת גילוי למשכנתא ואיזה פרטים יש לספק לבנק כדי לקבל אישור להלוואה, השאירו פרטים בפורטל מידע, המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית, ונחזור אליכם עם כל התשובות. צוות המומחים מסייע לישראלים רבים לקבל משכנתא בתנאים מועדפים, נשמח לסייע גם לכם לקבל משכנתא טובה בהתאם ליכולת ההחזר שלכם. הייעוץ הראשוני הינו ללא כל עלות או התחייבות מצדכם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל