איך להוציא אישור עקרוני למשכנתא

חתימה על אישור משכנתא

תהליך הוצאת אישור עקרוני למשכנתא

הסלון רחב, שלושה כיווני אוויר, והשיש במטבח מתאים בדיוק להכנת הארוחה לקראת חנוכת הבית, אבל יש רק דבר אחד שמעיב על החגיגה: אתם צריכים גם לשלם על הדירה. ובדיוק בשביל תשלום על דירה המציאו את המשכנתא. אלא שכל דבר צריך להתחיל ממשהו, והדרך לקבלת משכנתא מתחילה מאישור חשוב והכרחי: אישור עקרוני למשכנתא. אבל מה זה האישור הזה בעצם?

מהי חשיבות הוצאת אישור משכנתא

אישור עקרוני למשכנתא הינו אישור אשר מנפיק לכם בנק למשכנתאות ותקף עד למועד מסוים הרשום בו. האישור העקרוני למשכנתא משמש אתכם בכדי לוודא כי אכן תוכלו לקבל משכנתא על הנכס שאתם רוצים. מי שלא מוציא אישור עקרוני למשכנתא, עלול למצוא את עצמו מטייל בין עשרות דירות, מוצא את דירת החלומות ומתמקח עליה ורק אז מגלה שכלל אינו יכול לשלם עבורה מאחר ולא יקבל עליה משכנתא מאף בנק. הסכנה הגדולה יותר הינה שתחתמו על עסקה בלי לקבל אישור משכנתא מראש ואזי אם לא תקבלו לבסוף משכנתא אתם עשויים לשלם פיצויים למוכר הדירה בהתאם לחוזה שסיכמתם עימו. אישור עקרוני למשכנתא איננו מחייב את הבנק.

מה מפורט באישור ההלוואה

האישור כולל את גובה ההלוואה והריבית אשר תידרשו על ההלוואה. כמו כן מפורטים מסמכים שתידרשו להציג בכדי לקבל את ההלוואה ותנאים נוספים שהבנק רוצה לפרט. האישור, חשוב לציין, איננו מחייב את הבנק אבל הוא הצהרת כוונות משמעותית מבחינתו.

כיצד מקבלים אישור עקרוני?

בכדי לקבל אישור עקרוני למשכנתא גשו אל בנק למשכנתאות, שם תידרשו להציג מסמכים שונים אשר מראים את יכולת ההחזר שלכם וכמו כן גם תתבקשו לפרט מהי המשכנתא הנדרשת לכם.
חשוב לזכור כי תוקף אישור עקרוני למשכנתא הינו לרוב כשבועיים בלבד. לכן, אם אתם נדרשים לקבל אישור עקרוני מהבנק לצורך נכס מסוים שאתם מתעניינים בו, בקשו את האישור בסמוך למועד החתימה על העסקה.

האם אחרי קבלת האישור העקרוני, הבנק יכול לבטל אותו?

אם אתם תוהים האם הבנק יכול לבטל אישור עקרוני לאחר שנתן אותו, אז התשובה היא כן, הבנק יכול לבטל אישור עקרוני אם למשל יש שינוי במצב הפיננסי של הלווה והבנקים אכן לרוב מציינים בחוזה שמצורף לאישור העקרוני למשכנתא שאם הפרטים שנמסרו לצורך הבקשה לאישור יימצאו כלא מדויקים או אם יחול שינוי במצבו הכלכלי של הלווה אזי האישור העקרוני יבוטל.

הוצאת אישור עקרוני למשכנתא באינטרנט

הבנקים למשכנתאות מאפשרים כיום להגיש בקשה לאישור עקרוני של משכנתא באתרי האינטרנט שלהם. למעשה, האישור איננו מתקבל אונליין ובוודאי לא במהירות שאנו מצפים מהמדיום, אבל הוא עשוי לזרז את הקצאת האישור. באתרי הבנקים תמצאו טפסים בהם תזינו פרטים שונים על עצמכם ועל הנכס שאתם מעונינים לקנות (שכר ממוצע, עלות הנכס, גובה משכנתא מבוקשת וכדומה). לאחר שתזינו את הפרטים, נציגי הבנקים למשכנתאות יצרו איתכם קשר ותידרשו קרוב לודאי לפגישה ולהצגת מסמכים נוספים לשם קבלת אישור עקרוני עבור המשכנתא. למידע נוסף בנושא משכנתא

גלו איזו משכנתא הכי טובה אתם יכולים להשיג, מלאו טופס באתר ותוכלו פעמים רבות להשיג תנאים טובים יותר שכן האתר מתווך ביניכם לכמה בנקים למשכנתאות ויוצר כך תחרות. מלאו פרטיכם כעת. 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות והבנקים הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא בנקאית

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • יוגב שלום 24.6.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי, אבל לא הייתי בטוח דרך איזה בנק לעשות את זה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • נירית ומאיר 24.1.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים ודרך איזה בנק לקחת את המשכנתא, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יעל לוי 21.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל