זכאות בנק הפועלים למשכנתא – באמת או תרגיל

לוגו בנק הפועלים

זכאות פועלים – שם יפה למה שכל בנק עושה

מי שמציץ לעתים בפרסומות (וקשה להתחמק מהן), ודאי הבחין בפרזנטורים מחויכים שמציעים חבילות, מתנות והטבות. בנק הפועלים, למשל, מתהדר בהטבה שנקראת "זכאות פועלים". ומה זה בעצם? מדובר בהלוואה (למשל משכנתא) לה זכאי כל מי שמוגדר זכאי בנק הפועלים. הסכום המירבי של זכאות פועלים יכול להגיע עד לגובה של 40% מסכום ההלוואה, שבכל מקרה הינו החל מ- 40,000 ₪  ועד 135,600 ₪ בלבד. אז מה בעצם מיוחד בהלוואה הזו בהשוואה להלוואות אחרות?

זכאות פועלים מחושבת לפי "כמה לקוח טוב אתה"

למעשה, בבנק הפועלים מגדירים "כמה לקוח טוב אתה" בהסתמך על נתונים שונים כמו שנות ותק בבנק, משכורת וכדומה וכך הם מחשבים איזו הטבה הם יכולים להעניק, ואורזים זאת בשם המפתה "זכאות פועלים". גם לקוחות חדשים יכולים להצטרף (כמובן שאז אין להם שנות ותק רבות בבנק וההטבה יכולה להיות נמוכה יותר), כך שכתרגיל שיווקי לגיוס לקוחות חדשים ההטבה הזו משתלמת בעיקר לבנק.
 

זכאי בנק הפועלים מקבל הלוואה טובה, אך לא יחידה במינה

נראה כי בנק הפועלים נותן כאן הלוואה טובה יותר למי שהוגדר כזכאי בנק הפועלים, אך הטבה זו מוגבלת להלוואה עד 18 שנים ולגובה של עד 135,600. מי מכם שרוצה משכנתא, בוודאי נזקק למשכנתא של חצי מיליון שקלים ויותר לטווח של עשרים שנה ומעלה, כך שההטבה "זכאות פועלים" איננה מהווה חלק גדול מהמשכנתא. נראה שמאחר והפרמטרים שבודק בנק הפועלים הם פרמטרים שבודק כל בנק (שנים של ותק, גובה משכורת, יציבות פיננסית), הרי שכל בנק יוכל להעניק לכם הקלות בהלוואה או במשכנתא בהסתמך על מצבכם הפיננסי, ולכן גם אם יהיה מדובר בזכאות דיסקונט משכנתאות לדוגמא, או זכאות לאומי למשכנתאות, עדיין תוכלו לקבל הלוואה טובה אם אתם לקוחות טובים.

זכאות פועלים היא עוד הלוואה ששווה לבדוק

לסיכום, זכאות פועלים הינה עוד הלוואה עם שם מצוין שכדאי לבדוק כאשר רוצים הלוואה גדולה דוגמת משכנתא. אך רצוי לבדוק גם מהן ההלוואות שתקבלו בבנקים אחרים, וכדאי לחשוב פעמיים לפני שרצים להחליף את חשבון הבנק רק כי מבטיחים לנו שאנחנו זכאים להלוואת פועלים מיוחדת במינה. בנק הפועלים כנראה רוכב כאן על המושג זכאות משכנתא של משרד השיכון וזה אחלה טריק שיווקי, לפחות על זה מגיע להם שנוריד את הכובע.

גלו איזו משכנתא הכי טובה אתם יכולים להשיג, מלאו טופס באתר ותוכלו פעמים רבות להשיג תנאים טובים יותר שכן האתר מתווך ביניכם לכמה בנקים למשכנתאות ויוצר כך תחרות. מלאו פרטיכם כעת. 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות והבנקים הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא בנקאית

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • יוגב שלום 24.6.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי, אבל לא הייתי בטוח דרך איזה בנק לעשות את זה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • נירית ומאיר 24.1.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים ודרך איזה בנק לקחת את המשכנתא, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יעל לוי 21.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל