מע"מ על בסיס מזומן

מטבעות כסף עם קוביות והכיתוב מעמ

תיקון לחוק מע"מ שאושר בכנסת בנובמבר 2014 מהווה בשורה חשובה לעסקים קטנים שנאלצו עד לפני התיקון לחוק לשלם מע"מ ולהוציא חשבונית כבר בעת ביצוע העסקה, למרות שלרוב הם קיבלו את התשלום בגין השירות או המוצר בתנאי שוטף + 30-120 יום. המצב לפני התיקון לחוק גרם לעסקים קטנים רבים בעיית תזרים מזומנים קשה, לעתים הדבר גרם גם לקשיים מול רשויות המס אם העסקה בוטלה או שהעסק לא קיבל את התשלום בגין העסקה ולכן היא הפכה לחוב אבוד.

מוציאים חשבונית מס רק לאחר קבלת הכסף בפועל

חשוב לדעת כי לתשלום מע"מ על בסיס מזומן משמעות חשובה עבור עסקים קטנים ועצמאים. בעקבות השינוי בחוק המע"מ רשאים העסקים הכלולים ברשימת העוסקים כפי שפורסמה בתיקון לחוק, להוציא חשבונית מס רק לאחר קבלת הכסף בפועל ותוך 14 יום מקבלת הכסף, במקום להוציא חשבונית מס עם סיום מתן השירות ללקוח או מסירת סחורה עבורו.

רשימת העוסקים הרשאים בעקבות התיקון לחוק לדווח מע"מ על בסיס מזומן היא ארוכה לכן כדאי לקבל ייעוץ מרואה החשבון של העסק או מגורם מקצועי אחר. בין השאר רשימת העוסקים כוללת רופאים, בעלי מקצועות חופשיים, נותני שירותים שמחזור העסקאות השנתי שלהם נמוך מ-15 מיליון ₪, בעלי בתי ספר לנהיגה, בעלי בתי ספר, עוסקים במתן אשראי, סוחרי רכב ומקרקעין ועוד.

התיקון לחוק מהווה בשורה אמיתית חשובה ואפקטיבית בעיקר לעסקים קטנים בארץ, ממועד אישור התיקון לחוק המע"מ העסקים הקטנים יחויבו בתשלום מע"מ רק לאר קבלת התשלום בפועל, יש לכך הקלה משמעותית בניהול תזרים המזומנים של העסק. התיקון מהווה חמצן לעסקים הקטנים המתמודדים עם מצוקת אשראי קשה, יש לזכור כי לעסקים הקטנים חשיבות עליונה ביציבות המשק ובהנעת המשק הישראלי קדימה.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

הלוואות לעסקים חדשים

מטי

למידע נוסף ולפתרונות מימון ואשראי מתקדמים ומשתלמים השאירו פרטים באתר. המומחים של פורטל המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מסייעים מדי שנה לאלפי עסקים ויזמים בארץ, נשמח לסייע גם לכם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הייעוץ העסקי המובילות בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 70% מהגולשים שלנו מצאו יועץ בעזרת האתר

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • גולן שרעבי
  "העסק החדש שלי כמעט קרס. ברגע האחרון פניתי לייעוץ מקצועי ובלתי תלוי באתר. גם הצלתי את העסק שלי וגם חסכתי כמעט 4,000 שקלים בשנה אחת!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • לימור נחמיאס
  "ליווי עסקי הוא אבן דרך בבניית עסק ובשמירה על יציבותו. קיבלתי הרבה טיפים מהמומחים באתר וייעול ההתנהלות הכלכלית שלי גרמה לי להגביר את המכירות בכ-17% תוך שלושה חודשים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • יהב אלמוג
  "בשוק כל יועץ לוקח סכומים לא הגיוניים ויוצא שאתה עובד בשביל לשלם לו. במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית נותנים ללא עלות מידע שלא יסולא בפז. עד כה חסכתי כ-7,500 שקלים!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אלינור בן אברהם
  "השוק מוצף מידע מוטה ולפעמים מטעה. המידע שמומחי האתר מספקים הוא אובייקטיבי לחלוטין. באמצעות מומחה מטעמם הוצאתי את העסק מהקשיים
  צלמית תמונת פרופיל