הקמת עסק במודל זכיינות

שני אנשי עסקים לוחצים ידיים

ישראלים רבים מעוניינים להקים עסק חדש וליהנות מעצמאות כלכלית ומהכנסה גבוהה ומשתלמת. יזמים המעוניינים להקים עסק חדש יכולים לבחור בשיטת הזכיינות המאפשרת להם להקים עסק מצליח על פי מודל הזכיינות שהרשת פיתחה, זהו מודל עסקי נפוץ ופופולרי בארץ ובעולם. יש למודל יתרונות וחסרונות, לכן כדאי לבדוק היטב את חוזה הזכיינות שהרשת מציעה, למצוא פתרונות מימון אטרקטיביים ולבחון האם המודל מתאים עבורם או לא.

זכיינות מרשת מובילה ומוכרת

הקמת עסק במודל זכיינות אינה מתאימה לכל אחד, אך יש למודל העסקי יתרונות רבים שחשוב להתייחס אליהם. כדאי לדעת כי בשנים האחרונות רשתות קמעונאיות רבות החלו להציע לזכיינים להקים עסק חדש במימון של היזם, תוך ליווי של הרשת וסיוע מקצועי על מנת להבטיח את התנאים הנדרשים להצלחת הסניף החדש.

כדי להיות זכיין של רשת מובילה בארץ ניתן לפנות לחברות המסייעות ליזמים בהגשמת החלום או לפנות ישירות לרשתות שונות המפרסמות שהן מחפשות זכיינים במיקומים שונים. לשיטת הזכיינות יש יתרונות ברורים כגון:

 • מודל עסקי מוכח – הרשת המזכה מציע לזכיין מודל עסקי מנצח ומוכח ביעילותו, הזכיין זוכה לכלים מקצועיים כדי להצליח, לליווי מקצועי, להדרכות של העובדים ולתמיכה מהרשת.
 • מותג מוכר – הקמת עסק במודל זכיינות בצפון, בדרום או במרכז נחשבת להשקעה בטוחה יחסית מאחר ומקימים עסק השייך למותג מוכר ומצליח.
 • הכשרה מקצועית – הזכיין ואנשי הצוות שהוא מגייס לסניף החדש זוכים להכשרות מקצועיות על ידי הרשת.
 • מוניטין והצלחה – במקום להקים עסק חדש מהתחלה ולהשקיע שנים רבות ומשאבים עצומים בהפיכתו למותג מוכר, רוכשים זכיינות מרשת מוכרת ובעלת מוניטין חיובי, ולמעשה נדרשת פחות השקעה בפרסום, בשיווק ובמיתוג העסק החדש.

החסרונות העיקריים של הקמת עסק במודל זכיינות הם העלות הנדרשת לרכישת הזכיינות, דרישות מצד הרשת וחתימה על הסכם מחייב המונע מהיזם להוסיף מוצרים או להציע שירותים שהרשת אינה מציעה ללקוחותיה.

האם כדאי להיות זכיין של רשת מוכרת?

לכל רשת יש הסכם זכיינות שונה, יש רשתות המחמירות עם הזכיינים, רשתות אחרות דורשות השקעה עצומה שאינה מתאימה לכל אחד, וגם ההסכם משתנה מחברה אחת לאחרת. מומלץ לקרוא בעיון את הסכם הזכיינות של הרשת, עדיף בעזרת עורך דין מנוסה, וחשוב לנמל מו"מ אפקטיבי עם נציגי הרשת כדי לנסות לשפר תנאים.

זכיינות יכולה לשרת אתכם היטב ולהוות מקפצה וקיצור דרך להצלחה עסקית משתלמת, גם לחסרי ידע בתחום הניהול והשיווק. עם זאת, כדי לרכוש זכיינות מרשת מצליחה יש להשקיע הרבה כסף, ובנוסף נדרש מימון לתשלום שכר דירה, לצורך שיווק העסק החדש, לשיפוצים ולעיצוב המקום, לתשלום לאנשי מקצוע, לספקים ולעובדים ועוד.

בעזרת היועצים המנוסים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית תוכלו לקבל החלטה האם לרכוש זכיינות מרשת זו או אחרת, כמו כן היועצים יסייעו לכם לקבל הלוואה נוחה כדי לממן את עלות הזכיינות ולשפץ את המקום. למידע נוסף השאירו פרטים באתר ואנו נחזור אליכם במהרה ונסייע לכם בפתרונות מימון אטרקטיביים ומותאמים ליכולת ההחזר שלכם.

נושאים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

הלוואה לעסק קיים

הלוואה בערבות המדינה

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים

למה אנחנו?

 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • יערית בכר 5.10.2016
  "נזקקתי להשקעה מיידית בפיתוח אפליקציה. באתר למדתי איך לגייס משקיעים בקלות. תוך שתי פגישות סגרתי עם משקיע גדול, במקום לבזבז זמן וכסף על משקיעים לא רצינייים"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מיטל ברוך 12.6.2015
  "חיפשתי משקיע לעסק שלי שעוסק בנדלן. דרך האתר הצלחתי לגייס את המשקיע הנכון, וחסכתי כך עשרות אלפי שקלים על עסקאות שהיו נופלות ומפילות אותי איתן!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ערן ליפשיץ 22.6.2016
  אותי מעניין השוק בחו"ל אבל האנגלית שלי לא כל כך טובה. מומחי האתר הראו לי דרך פשוטה לגייס משקיעים באנגלית, ויש לי כמה הצעות בעשרות אלפי שקלים ממשקיעים כבדים על השולחן!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • בן גורביץ'
  "לגייס משקיעים זה השלב הקשה ביותר, אבל באמצעות המומחים של האתר הצלחתי לגייס הון התחלתי של מיליון דולר!"
  צלמית תמונת פרופיל