הלוואות וגיוס אשראי לקבוצות רכישה

קבוצת רכישה בפגישה לצורך קבלת הלוואה

בשנים האחרונות קמו קבוצות רכישה רבות בכל הארץ כדי להתמודד עם מחירי הנדל"ן הגבוהים ועל מנת לאפשר לזוגות צעירים ומשפרי דיור להגשים חלום ולרכוש דירה במחיר שפוי. הבנקים מציעים הלוואות לקבוצות רכישה במסגרת התנאים שמקבלים יזמי נדל"ן, עם זאת הבנקים חוששים מהסיכון הגבוה לכן הם עשויים לייקר את ההלוואה.

חשוב לדעת כי ב-2010 נגיד בנק ישראל לשעבר סטנלי פישר נקט במהלכים כדי לרסן את תופעת קבוצות הרכישה, הוא הורה לבנקים לסווג אשראי לקבוצות רכישה כאשראי אשר ניתן ליזמי נדל"ן, במקום סיווג אשראי למשכנתאות.

הלוואות וגיוס אשראי לקבוצות רכישה דרך בנקים

ברוב המקרים מקבלים מימון לקבוצות רכישה דרך הבנקים, כאמור הבנק מסווג את המימון כאשראי הניתן ליזמי נדל"ן, כמו בעסקות קבלנות. עם זאת, הלוואות לקבוצות רכישה מחייבות את הבנק להקצות 100% הון מאחר ועליו להתנהל בשני מקומות- אשראי ליזמי נדל"ן ואשראי לאנשים פרטיים הנמנים על חברי קבוצת הרכישה. לכן, ריביות על הלוואות לקבוצות רכישה גבוהות יותר בהשוואה לריבית המשכנתא, כמו כן הבנקים חוששים מקבוצות רכישה ועשויים לסרב לבקשתם לקבל הלוואה.

כאשר הבנק מסרב להעניק הלוואה לקבוצת הרכישה ניתן לפנות למקורות מימון חוץ בנקאיים. עם זאת חשוב לדעת כי תנאי אשראי לקבוצות רכישה מחברות מימון חוץ בנקאיות יקרים משמעותית מתנאי מימון לקבוצות רכישה דרך הבנקים, הריבית דרך חברת מימון חוץ בנקאית עשויה להגיע ל-8% ובמקרים מסוימים אפילו ל-10% ולמעלה מכך.

התפוצצות פרשת ענבל אור ויזמים אחרים

בעקבות התפוצצות פרשת ענבל אור ויזמי נדל"ן אחרים שפעלו במתכונת של קבוצות רכישה קרו שני דברים מעניינים בשוק. הבנקים החלו לחשוש מחאפרים בענף והם בודקים בקפידה את מארגני קבוצות הרכישה, ישנם בנקים שחוששים לספק אשראי לקבוצות רכישה לכן אלה נאלצות לפנות למימון חוץ בנקאי יקר יותר. כמו כן, זוגות צעירים, משפרי דיור ומשקיעים חוששים להצטרף לקבוצות רכישה והם בוחנים בחשדנות כל יוזמה חדשה.

כדאי לדעת כי חברים בקבוצות רכישה יכולים להגשים את חלומם וליהנות מדירה חדשה ואיכותית במחיר נמוך ממחיר דירה מקבלן, לעתים ההבדל מגיע לפער של 10%, לכן עדיין רבים מצטרפים לקבוצות רכישה.

הליך מימון ואשראי לקבוצות רכישה

נציגי קבוצת הרכישה פונים לבנק כדי לגייס אשראי לקבוצות רכישה, עליהם להגיש מסמך משפטי הנקרא דו"ח אפס, מסמך זה נערך על ידי שמאי מוסמך ובלתי תלוי. הבנק בוחן את המסמך ומחליט האם לאשר את ההלוואה, אם הוא מאשר את המימון הוא קובע איזה ביטחונות נדרשים מקבוצת הרכישה.

לפני אישור המימון לקבוצת הרכישה הבנק קובע מהו חלקו של כל משתתף בפרויקט ובהתאם לכך קובע מסגרת אשראי לכל אחד מחברי קבוצת הרכישה. הליך זה מקשה על הבנקים וכרוך בהוצאות גבוהות עבורו, לכן הריבית על הלוואה לקבוצת הרכישה יקרה יותר בהשוואה לריבית המשכנתא.

אם אתה מתכנן להצטרף לקבוצת רכישה או מעוניין ליזום קבוצת רכישה כדי להגשים חלום הנך מוזמן לפנות לצוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית. אנו מתמחים בהלוואות וגיוס אשראי לקבוצות רכישה ובמשכנתאות, נשמח לסייע גם לך.

למה אנחנו?

 • פריסת תשלומים
  פריסת תשלומים נוחה ל-5 שנים עם אופציה לגרייס
 • מסלול מהיר
  הלוואות סולו בנקאיות במסלול מהיר עד לסכום של 250,000 ש"ח
 • סכומים גדולים
  אנו יכולים לגייס לך עד 8 מיליון ש"ח דרך קרנות מדינה
 • פר הצלחה
  אנו עובדים במודל פר הצלחה, אתה משלם רק עם גייסנו כסף
 • הצלחה מובטחת
  95% הצלחה בגיוס אשראי לעסקים

לקבלת הצעה להלוואה לעסק

לקוחותינו מספרים

 • יערית בכר 5.10.2016
  "נזקקתי להשקעה מיידית בפיתוח אפליקציה. באתר למדתי איך לגייס משקיעים בקלות. תוך שתי פגישות סגרתי עם משקיע גדול, במקום לבזבז זמן וכסף על משקיעים לא רצינייים"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מיטל ברוך 12.6.2015
  "חיפשתי משקיע לעסק שלי שעוסק בנדלן. דרך האתר הצלחתי לגייס את המשקיע הנכון, וחסכתי כך עשרות אלפי שקלים על עסקאות שהיו נופלות ומפילות אותי איתן!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ערן ליפשיץ 22.6.2016
  אותי מעניין השוק בחו"ל אבל האנגלית שלי לא כל כך טובה. מומחי האתר הראו לי דרך פשוטה לגייס משקיעים באנגלית, ויש לי כמה הצעות בעשרות אלפי שקלים ממשקיעים כבדים על השולחן!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • בן גורביץ'
  "לגייס משקיעים זה השלב הקשה ביותר, אבל באמצעות המומחים של האתר הצלחתי לגייס הון התחלתי של מיליון דולר!"
  צלמית תמונת פרופיל