הלוואת בלון – ההלוואה הסודית שמשתלמת לכם יותר מלבנק

טפסים להלוואת בלון לדירה

הלוואת בלון – ההלוואה שהבנק לא מספר לכם עליה

רבים מאיתנו מכירים את מסלולי ההלוואות הרגילים: הלוואות צמודות מדד, הלוואות לרכב ועוד. אבל כמה מאיתנו יודעים מהי הלוואת בלון? לא הרבה. הסיבה היא שהבנקים לא ממש רוצים לספר לכם על הלוואה שמשתלמת לכם יותר מאשר לבנק. יצאנו לפוצץ את הבלון הנפוח ולכתוב עבורכם את המדריך המלא ללקיחת הלוואת בלון. אל תגידו לא ידענו, לא שמענו. כשתגיעו לבנק, נפנפו במדריך זה בתוכחה עד שיגיע תורכם לגשת לפקידה.

 

הלוואת בלון – ההלוואות במסתורין של הבנקים

כשאתם ניגשים לבנק על מנת לבקש הלוואה, על הבנק שלכם לפרוש בפניכם את כל ההלוואות האפשריות שתוכלו לקבל. בין הלוואות אלו ניתן למצוא הלוואה עם החזר חודשי קבוע, הלוואה צמודה לריבית בנק ישראל, הלוואה לרכב, משכנתא ועוד. עליכם לשאוף לקבל את ההלוואה הכדאית ביותר, בריבית מינימלית ובהחזרים נוחים. אך מה שהבנק בדרך כלל לא יספר לכם הוא על הלוואת בלון. הלוואת בלון, המכונה גם "הלוואת גרייס לקרן", היא הלוואה גמישה: במסגרת ההלוואה, הבנק עורך הפרדה בין החזר ההלוואה ובין התשלומים הנלווים של ההלוואה. ובשפה פשוטה: הלוואת בלון מאפשרת לכם לשלם את הריבית וההצמדה בלבד במשך תקופת ההלוואה ואת הסכום שלוויתם לשלם במלואו עם תום התקופה.
את תשלום הקרן עצמו תוכלו להחזיר בתשלום חד פעמי, או בשני תשלומים בסוף התקופה. אם תחפצו בכך תוכלו להחזיר את הקרן גם במהלך תקופת ההלוואה. כמו בסוגי הלוואות אחרים, גם בהלוואת בלון ניתן לבחור בין מסלולי ריבית שונים, למשל הצמדה למדד, הלוואה צמודה לפריים או לדולר.

 למי מתאימה הלוואת בלון

הלוואת בלון לא מכונה לשווא "הלוואת גרייס לקרן", או "הלוואת גישור" – הלוואה זו מתאימה מאוד למי שצריך כסף מייד, אך במקביל אמור לקבל סכום כסף במועד ידוע בעתיד. התנאי הוא שהכסף שאתם אמורים לקבל בעתיד יהיה מאומת על ידי הבנק, כגון תוכנית חיסכון שאמורה להיפדות, או קרן השתלמות. לא כדאי לכם לקחת הלוואת בלון אם אתם חושבים ש"אולי תקבלו כסף" – עליכם להיות בטוחים בכך ולייעד את הכסף שתקבלו לפרעון ההלוואה עם תום התקופה. מעבר לזאת, גם הריבית על הקרן היא מדד שעליכם לקחת בחשבון, ולדאוג שתוכלו לעמוד בעלות החודשית.

היתרון בהלוואת בלון שעד שהכסף בקרן שלכם ישתחרר לא תעמיסו על חשבון הבנק שלכם הוצאות נוספות של החזר חודשי. לא תמיד יש אפשרות לקבל הלוואות כאלה, אבל תמיד כדאי שתבדקו אפשרות להלוואה כזו, זאת כמובן בתנאי שיש לכם מקור מובטח להחזר הכסף.

אילו עוד הלוואות מיוחדות תוכלו לקבל חוץ מהלוואת בלון

הלוואת On Call– הלוואת On Call היא הלוואה קצרת מועד שניתנת לתקופה שבין שבוע או שבועיים בלבד. הלוואה זו נחשבת זולה במיוחד ותוכלו אף לקבל אותה בסכומים גבוהים. בבנק שלכם יספרו לכם אולי שהלוואות אלה נועדו בעיקר לעסקים, אך גם לקוחות פרטיים יכולים להנות מהלוואת On Call. למה הבנקים לא יספרו לכם על הלוואה זו? משום שהיא אינה משתלמת להם כלכלית. אז אם לא תבקשו – לא תקבלו.

הלוואת מט"ח – הלוואת מטח היא הלוואה הניתנת על בסיס שער מטבע זר. הריבית על הלוואות מט"ח תהיה צמודה לריבית המכונה לייבור הנקבעת בחו"ל. הלוואות מט"ח בדרך כלל ניתנות לחברות שיש להן פעילות בחו"ל ואשר ההכנסות וההוצאות שלהן נערכות במטבע חוץ. שיעור הריבית של הלוואות מט"ח מותאם לשער המטבע הנבחר.
הלוואת מדד – הלוואות מדד הן ההלוואות הנפוצות ביותר בישראל, בעיקר בשוק המשכנתאות. הלוואות צמודות מדד הן הלוואות בהן תשלמו ריבית שתשתנה בשיעור השינויים במדד: אם המדד ירד תשלמו פחות, ואם המדד יעלה תשלמו יותר.
הלוואות חוץ בנקאיות שוק הפיננסים הפרטי מציע לכם לקבל הלוואות חוץ בנקאיות. היתרון בהלוואות אלה הוא  שהן אינן משפיעות על מסגרת האשראי שלכם בבנק. במרבית המקרים תגלו שהריביות של הלוואות חוץ בנקאיות נמוכות יותר מהבנקים.
 
טיפ לפני שלוקחים הלוואת בלון: נהלו משא ומתן עם הבנק. באמצעות ניהול משא ומתן תוכלו לקבל תנאים טובים יותר, אם רק תבקשו.

 


למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים וחברות חוץ בנקאיות המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • ירדן 9.10.2016
  אני מסורב בבנק, והצלחתי לקבל הלוואה טובה דרך האתר!
  צלמית תמונת פרופיל
 • שני נעימי 14.4.2016
  לא האמנתי שיצליחו לשפר לי את תנאי ההלוואה אבל הצליחו! שמחה שניסיתי
  צלמית תמונת פרופיל
 • אמיר ו 26.3.2015
  חיפשתי מידע על ריביות טובות להלוואה קטנה, ולא רק שמצאתי את כל המידע גם סגרו לי יופי של הלוואה
  צלמית תמונת פרופיל