הלוואות לקניית רכב – כל מה שחשוב להבין


אדם מאושר נוסע ברכב שלו לאר שקיבל הלוואה

כל מה שצריך לדעת על הלוואות לקניית רכב 

בתחילת שנות התשעים שרה להקת משינה בקול נחוש: "אני רוצה, אני רוצה מכונית, רוצה לקנות מכונית, אפילו יש לי תוכנית." עברו השנים והתוכנית לקניית מכונית חדשה הפכה מחלום ששרים עליו שירים למשהו שכמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו. באמצעות הלוואה לקניית רכב חדש או רכב מיד שניה, ניתן לקנות רכב ולהינות מתוכנית משתלמת עם תנאים נוחים. אבל לפני שאתם מתניעים, תוכלו לבדוק כאן ממי ניתן לקבל הלוואות לקניית רכבים, מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה, וגם – מה צריך לבדוק לפני שבוחרים הלוואה.

הלוואות לקניית רכב – היום כבר כל אחד יכול

 

זוכרים את הימים בהם כשראינו רכב חדש על הכביש העיניים נצצו מקינאה? לא עוד! כמעט כל הרכבים על הכביש היום הם רכבים חדשים. אם בעבר צריך היה לחסוך הון קטן כדי לקנות רכב, או להיות בעלי הון גדול – כיום קיימות דרכים מגוונות להשיג הלוואות לקניית רכב. השוק מציע מגוון של חברות מימון לרכב, חברות להלוואות חוץ בנקאיות, בנקים ואפילו יבואני רכב שישמחו לעזור לכם לקבל הלוואה לקנייה של רכב חדש. עם זאת, הלוואה לקניית רכב היא הלוואה לטווח ארוך ובסכום לא קטן וחשוב לבחור את ההלוואה שמתאימה לכם. אז איך עושים את זה? כל ההמלצות והטיפים במאמר הבא.

כל הדרכים בהן תוכלו לקבל הלוואות לקניית רכבים

 

 • הלוואה לקניית רכב מהבנק: כל הבנקים ישמחו להציע לכם הלוואות לרכב אם תעמדו בקריטריונים שונים. ההלוואות עשויות לשמש לרכישת רכב חדש או יד שנייה (אך לא פחות משנתון מסויים). החיסרון בלקיחת הלוואה לרכישת רכב מהבנק היא שמסגרת האשראי שלכם עלולה להחסם ותתקשו לקחת הלוואות נוספות בעתיד.
 • הלוואות לרכב מחברות מימון חוץ בנקאיות- חברות מימון חוץ בנקאיות רבות מציעות במקרים רבים גם 100% מימון לרכישת רכב חדש או יד שנייה. בבואכם לקחת הלוואה מחברה כזו עליכם לבדוק כי החברה מעניקה הלוואות באישור משרד האוצר. הלוואות אלה נחשבות פופולריות מאוד ובתנאים אטרקטיביים והיתרון העיקרי שלהן הוא שהן אינן סותמות את מסגרת האשראי שלכם בבנק.
 • הלוואות לרכב מיבואני הרכב: יבואני רכב רבים מציעים הצעות אטרקטיביות למימון רכישת רכב חדש – החל מטרייד אין, ועד מימון מלא. ההצעות של יבואני הרכב משתנות בהתאם לתקופה (למשל לפני כניסת שנתון חדש היבואן רוצה להיפטר מהמלאי הישן). יש לבחון כל הצעה כזו מאחר והיא עשויה להתגלות ככדאית.
 • הלוואה לרכב יד שנייה ממגרשי מכירה, חברות ליסינג וחברות השכרת רכב- חברות ליסינג והשכרת רכב מציעות את הרכבים הישנים יותר למכירה ומציעות גם תנאי מימון אטקרטיביים מאוד. גם במקרה זה הרכישה אינה סותמת את מסגרת האשראי של הבנק. עם זאת, מאחר ומדובר ברכבים שלפעמים עברו "התעללות" על ידי נהגים שונים שנהגו בהם, יש לבדוק היטב את מצב הרכב. יש גם לקחת בחשבון שערך הרכב יהיה נמוך יותר אם תרצה למכור אותו מאחר והוא יחשב במחירון "רכב מהשכרה".

 

איך לבחור את הלוואת רכישת רכב הכדאית ביותר עבורכם

כשאתם בוחרים הלוואה מיידית או רגילה לרכישת רכב, חובה לבדוק את תנאי ההחזר של ההלוואה. בידקו מה גובה ההחזר החודשי שיהיה עליכם להחזיר. בנוסף, בידקו ממה מורכב ההחזר החודשי והאם יש תשלומים שנראים לכם מיותרים או לא מובנים. בנוסף, בידקו מה קורה אם אינכם מצליחים לעמוד בתשלום החודשי להחזר ההלוואה.

נושא נוסף שעליכם לבדוק הוא גובה הריבית שיהיה עליכם לשלם במסגרת ההלוואה לקניית הרכב שלכם. כיום ניתן להתמקח עם חברות המימון החוץ בנקאיות וחברות הליסינג וההשכרה על גובה הריבית, ולפעמים ניתן להתמקח גם עם הבנק.

בנוסף, קיימים מסלולים שונים להלוואות לרכישת רכב שהמלווים השונים מציעים. כדאי לבחור במסלול המתאים ביותר עבורך, כגון מסלול עם מקדמה נמוכה יותר או גבוהה יותר (שמשפיעה על גובה הריבית), מסלול של עסקת גישור במסגרתה ניתן לדחות חלק מהתשלומים למועד אחר, מסלול לרכישת רכב חדש כל כמה שנים ועוד. מסלולים נוספים עשויים להיות מסלולים שכוללים טרייד אין – מסירת הרכב הישן וקבלת זיכוי עבורו. בידקו את כל המסלולים המוצעים והקדישו תשומת לב לאותיות הקטנות.

לפני שאתם בוחרים הלוואה לרכב – עשו חושבים

לפני שאתם בוחרים את המסלול וההלוואה לרכישת רכב שמתאימה לכם, חשבו איזה רכב אתם מעוניינים לרכוש ומה העלות שלו. חשוב לחפש רכב שיהיה בתקציב שפוי שמתאים למצבכם הכלכלי. הטעות שרבים עושים היא לקנות רכב שנראה טוב בפרסומת, או רכב ש-"עושה רושם" על השכנים והחברים. אבל קנייה נבונה של רכב צריכה קודם כל לממש את הצרכים שלכם. אם אתם גרים למשל בתל אביב, כדאי לקנות רכב קטן יותר מאחר ויש בעיית חנייה בעיר. אם אתם גרים באיזור הררי, יתכן ותצטרכו רכב עם מנוע חזק יותר. וכמובן יש את השיקול של בני המשפחה – אם יש לכם ילדים, כדאי לקנות רכב בטיחותי ונוח.

בנוסף, עליכם לברר מה סך ההתחייבויות הכספיות שלכם. אם יש לכם תשלומים למשכנתא, לחברת האשראי, חיובי ארנונה וטלפון וכמובן חיובי מחייה חודשיים – חשבו מה הסכום שאתם מוציאים מידי חודש, והאם אתם יכולים להוסיף תשלום נוסף. אם כן – מה גובה ההחזר המקסימלי שאתם יכולים לשלם מדי חודש מבלי לעבור את התקציב שלכם. אל תניחו לרכישת רכב חדש להכניס אתכם לחובות שלא תוכלו לעמוד בהם. קחו בחשבון שיהיה עליכם לשלם גם ביטוחים לרכב, ובמידה ותקנו רכב זולל דלק (ג'יפ למשל) ההוצאות שלכם יעלו.

טיפ לקניית רכב: אם אתם קונים רכב חדש, כדאי לקחת אותו לנסיעת מבחן ולבדוק האם הוא נוח לכם ועונה על הצרכים שלכם. לרכבים שונים מבנה פנימי שונה, כך שאם אתם גבוהים – לפעמים גם הדגמים הגדולים של הרכבים ירגישו צפוף ולא נוח. בנוסף, בחנו את אחיזת הרכב על הכביש וחווית הנהיגה בו. נסיעת מבחן תחזק את התחושה שבחרתם באוטו הנכון, או שתאלץ אתכם לבחור דגם שיהיה לכם יותר נוח.


למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  הלוואות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם הבנקים וחברות חוץ בנקאיות המובילים בשוק
 • שביעות רצון
  מעל 95% מגולשי האתר הצליחו לקבל הלוואה לכל מטרה

לקבלת הצעה להלוואה

לקוחותינו מספרים

 • ליאור רגב 13.6.2016
  "באמצעות האתר קיבלתי הלוואה דחופה לסגירת חוב בתנאים מעולים"
  צלמית תמונת פרופיל
 • דקלה שלום 20.2.2016
  "איציק, יועץ מטעם האתר סידר לי הלוואת סטודנט בתנאים טובים! ממליצה חום"
  צלמית תמונת פרופיל
 • ברוך רובין 1.10.2015
  "ההייתי צריך הלוואה לחופשה משפחתית באמצעות האתר קיבלתי הלוואה עם שליח עד הבית. מומלץ! "
  צלמית תמונת פרופיל