ביטוח הדדי

חסכון לגיל פרישה - קרן גמל או קרן פנסיה

 מה זה ביטוח הדדי בעצם, אתם שואלים? מדובר, אם כן, על מנגנון ביטוח של קרנות פנסיה שבו הסיכון מוטל על קבוצת החוסכים. עוד פרטים? בבקשה.

ביטוח הדדי – איך זה עובד?

הגיע הזמן שניקח את גורלנו בידינו, אמרו כמה אנשים ויצרו את מנגנון הביטוח שנקרא 'ביטוח הדדי', שמשמעותו בעצם: אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד. או ליתר דיוק: קרן פנסיה שמנוהלת על-ידי קבוצת חוסכים ולא על-ידי חברת ביטוח. ביטוח הדדי בקרן פנסיה הינה, אחרי הכל, ביטול של גוף חיצוי מעיסוק בסיכוני הביטוח אלא הטלת האחריות בכל הנוגע לסיכוני ביטוח המבוטחים בקרן הפנסיה על קבוצת החוסכים עצמה. הם אלה שנושאים באחריות בלבד, כך שהם גם המבוטחים אבל גם המבטחים בקרן הפנסיה.

מה חשוב להבין?

ביטוח הדדי פוטר את חברת הביטוח מעיסוק בקרן הפנסיה, כך שהאחריות ניצבת על כתפיהם של כל המבוטחים בקרן. הסיכונים הביטוחיים מנוהלים מתוך החיסכון של המבוטחים בקרן ולא מועברים לחברת הביטוח. מתוקף אחריות זו, מנהל קרן הפנסיה נדרש לפעול באחריות לגבי החישובים של הסיכונים הביטוחיים אשר משפיעים על כל החוסכים כאחד.

מה מחושב בעצם?

את דמי הביטוח של קרן הפנסיה גובים בחודש מסוים במטרה שיספיקו לכל מקרי הביטוח שצפויים באותו חודש. הקרן תהיה מאוזנת כמובן במקרה בו מספר מקרי הביטוח תהיה תואמת בחודש הזה למספר מקרי הביטוח הצפויים. לעומת זאת, עודף או גירעון ייווצרו במקרה שמספר מקרי הביטוח יהיו יותר או פחות ממספר מקרי הביטוח הצפויים. במקרה כמו זה, העודף והגירעון יחולקו חזרה לכל המבוטחים בקרן הפנסיה, מתוקף כך שהביטוח הינו בעצם ביטוח הדדי.

מה עוד כדאי לכם לקרוא כעת?

>איך בוחרים קרן פנסיה, מה עדיף קרן פנסיה או ביטוח מנהלים

למה אנחנו?

 • חיסכון משמעותי
  באמצעות השוואה חכמה תוכלו לחסוך כ20% במחיר ביטוח הפנסיה
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם חברות הביטוח המובילות בשוק
 • בשורה התחתונה
  מעל 80% מגולשי האתר מצאו פוליסת ביטוח באמצעות האתר

לקבלת הצעה לביטוח

לקוחותינו מספרים

 • נגה לוי פורת 23.8.2016
  "באתר מצאתי מידע אמין על ביטוח פנסיוני והשוואתי בין קרנות הפנסיה. בחרתי את ההצעה המשתלמת ביותר וחסכתי כ-15% מההצעה הקודמת
  צלמית תמונת פרופיל
 • דניאלה קושניר 9.10.2015
  עד שקראתי באתר לא הבנתי כמה חשוב לעשות ביטוח פנסיה. חובה חובה חובה
  צלמית תמונת פרופיל
 • בראל שמיר 12.6.2014
  מי היה מאמין שאפשר לחסוך בביטוח הפנסיוני ! השוואתי וחסכתי מעל 10% במחיר הפולסיה
  צלמית תמונת פרופיל