שאלות ותשובות על החזרי ותשלומי משכנתא

דגם מעולה של בית במחיר למשתכן בהרצליה

לאחר שקיבלתם החלטה לקחת משכנתא כדי לקנות דירה חדשה או יד 2, עליכם ללמוד את הנושא לעומק, לשלוט במושגים השונים, להשוות הצעות ממספר בנקים למשכנתאות ולקבל את אחת ההחלטות הפיננסיות החשובות ביותר בחייכם. כדי לעזור לכם אנו מציגים בפניכם שאלות נפוצות על החזרי ותשלומי משכנתא ותשובות מפורטות.

איך עובדים החזרי תשלומי משכנתא?

רוצה לדעת איך עובדים החזרי תשלומי משכנתא? אם כן, עליך לדעת כי משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח לצורך רכישת דירה למגורים או להשקעה, את המשכנתא יש להחזיר לבנק באמצעות תשלומי החזר חודשיים. כאשר לוקחים משכנתא יש להרכיב תמהיל הלוואה הכולל מספר מסלולים שונים, ישנם מסלולי משכנתא עם ריבית קבועה ומסלולים עם ריבית משתנה, חלק מהמסלולים צמודים למדד המחירים לצרכן או למדד אחר.

כדי לחשב את תשלומי ההחזר החודשים הבנק נעזר בלוחות סילוקין, לוח שפיצר נחשב לשיטת החישוב העיקרית מאחר ולפי שיטה זו תשלומי ההחזר נמוכים יותר בשנים הראשונות של ההלוואה, כמו כן תשלומי ההחזר יחסית קבועים. יש שיטות נוספות לחישוב החזרי תשלומי המשכנתא:

 • קרן שווה– מתאימה לבעלי יכולת החזר גבוהה, בשיטה זו ההחזרים משתנים לאורך השנים, כאשר בשנים הראשונות ההחזר גבוה והוא הולך וקטן עם הזמן.
 • בוליט– שיטה לחישוב הלוואות גישור, התשלום החודשי קבוע או כמעט קבוע, בתום תקופת ההלוואה יש לפרוע בתשלום אחד את הקרן.

איך אני יכול להפחית את תשלומי המשכנתא שלי?

כדי להפחית את תשלומי המשכנתא עליך לערוך סקר שוק מקיף ולהשוות הצעות מכל הבנקים. כמו כן, חשוב לנהל מו"מ עם הבנק ולהתמקח על גובה הריבית והעמלות. כמעט כל לווה שואל איך אני יכול להפחית את תשלומי המשכנתא שלי? זו שאלה שכיחה וחשובה. לכן חשוב לדעת כי ככל שתקופת ההלוואה ארוכה יותר כך תוכל לשלם פחות כסף מדי חודש, אך למעשה תחזיר בסוף תקופת המשכנתא סכום גבוה יותר. אחת לתקופה מומלץ לבדוק האם כדאי למחזר את המשכנתא, לפרוע מוקדם מסלול מסוים כדי להפחית תשלומים או לפרוס מחדש את תשלומי ההחזר.

מה יהיה גובה התשלום שלי על המשכנתא?

כדי לחשב את גובה התשלום שלך על המשכנתא מומלץ להיעזר במחשבון משכנתא. במעמד החתימה על חוזה ההלוואה בבנק תוכל לדרוש פירוט של לוח הסילוקין כדי לצפות מהו גובה ההחזר החודשי הצפוי לאורך השנים. לשאלה מה יהיה גובה התשלום שלי על המשכנתא אין תשובה אחת שמתאימה לכולם, כל מקרה לגופו, לכן כדאי לפנות לייעוץ מקצועי.

איך אני יכול לשלם/ להחזיר את הלוואת המשכנתא שלי תוך 10 שנים?

אם אתה מעוניין להחזיר את המשכנתא שלך תוך 10 שנים עליך להתחייב להחזרים חודשיים גבוהים. במידה ותקבל סכום כסף ניכר תוכל פרוע חלק מהמשכנתא ולמחזר את היתרה כדי להחזיר את ההלוואה תוך 10 שנים. עם זאת, חשוב להדגיש כי כל מקרה לגופו, לכן מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות כדי לקבל מענה מדויק לשאלה. לווים רבים פוני אלינו בשאלה איך אני יכול לשלם / להחזיר את הלוואת המשכנתא שלי תוך 10 שנים, ואנו נשמח לספק לך תשובה מפורטת בפגישת ייעוץ, באפשרותך להיעזר גם במחשבון משכנתא באתר.

האם תשלומי ריבית המשכנתא מתבצעים מראש?

רוצה לדעת האם תשלומי ריבית המשכנתא מתבצעים מראש? ובכן, בהתאם לשיטת חישוב תשלומי ההחזר נקבע האם משלמים קודם נתח גדול יותר מהריבית או מהקרן. בלוח סילוקין קרן שווה תשלם סכום קבוע הפוחת מהקרן וחלק יחסי מהריבית, בשיטה זו תחזיר בסוף ההלוואה פחות כסף אך תשלומי ההחזר גבוהים יותר לעומת חישוב ההחזר החודשי בלוח שפיצר.

למידע נוסף השאר פרטיך באתר וצוות המומחים של פורטל המרכז לצרכנות פיננסית יחזור אליך, בנוסף נשמח לסייע גם לך לקבל משכנתא בתנאים נוחים ומותאמים אישית, וזאת ללא עלות או התחייבות מצדך.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל