ריבית משכנתא היום

תמונה של בית ומטבעות

ריבית על משכנתא היום שונה מהריבית שיכולת לקבל על משכנתא לפני חודש, חודשיים וכדומה, ולבטח היא שונה מהריבית שתקבל על ההלוואה שאתה מתכנן לקחת בעתיד הקרוב. נכון להיום הריבית הנהוגה במשק הישראלי נמצאת בשפל חסר תקדים ועומדת על 0.1% בלבד, ריבית הפריים עומדת על 1.6%, היא כוללת את הריבית שקבע בנק ישראל בתוספת מרווח של 1.5%.

חשוב לדעת כי ריביות משכנתא היום מושפעות מפרמטרים כמו יכולת החזר של הלווה, אחוז המימון הנדרש, סכום ההלוואה, שווי הנכס, הרכב תמהיל המשכנתא, עלות גיוס ההון עבור הבנק ועוד. לכן, חשוב לעקוב אחרי השינויים, כדאי לדעת כי החל מאמצע 2015 ריביות המשכנתא עלו באופן הדרגתי, לכן המשכנתאות התייקרו למרות שהריבית במשק נותרה קבועה, נכון להיום חלה ירידה בריבית המשכנתא הממוצעת.

מה היא הריבית על המשכנתא?

בעקבות מדיניות הבנקים והקשחת עמדותיהם חלה עלייה בריבית המשכנתא, הבנקים לא ממהרים לאשר כל בקשה להלוואה, הם בוחנים היטב את הרקע הפיננסי ההיסטורי של הלווה ומעדיפים למזער סיכונים.

כדי לענות על השאלה מהי הריבית למשכנתא היום חשוב לדעת כי ריבית הפריים לא השתנתה בתקופה האחרונה, היא עדיין עומדת על שיעור של 1.6%, לכן אין זה פלא כי מסלול פריים נחשב עדיין לאחד הבולטים והמבוקשים ביותר. המדד ירד לאחרונה בשיעור נמוך, בעוד הריביות הממוצעות על מסלולי משכנתא צמודה למדד עלו ב-1.15%, כמו כן חלה עלייה בשיעור של 0.8% על הריביות הממוצעות במסלולי משכנתא לא צמודה למדד המחירים לצרכן.

הריבית על המשכנתאות עלתה בחודשים האחרונים, החל מאמצע שנת 2015. נכון לדצמבר 2017 חלה ירידה קטנה על ריבית משכנתא היום, לכן חשוב להתעדכן בטבלת הריביות העדכנית.

ריבית משכנתא היום

ריבית המשכנתאות משתנה כל הזמן, בהתאם לשינויים במשק, רמת הסיכון, תקופת ההלוואה, עלות גיוס ההון עבור הבנקים ועוד. הריבית הממוצעת על מסלולי משכנתא לא צמודה הינה 3.01%, הריבית הממוצעת על מסלולי משכנתא צמודת מדד הינה 3.57%, עם זאת חשוב לציין כי ככל שתקופת ההלוואה קצרה יותר וסכום המשכנתא נמוך יותר, כך תוכל לקבל ריבית נמוכה מהממוצע.

לשאלות ולמידע נוסף בנושא ריבית המשכנתאות היום אנא השאר פרטיך בפורטל מידע- המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית ונחזור אליך בהקדם. נשמח לסייע גם לך לקבל משכנתא נוחה בהתאמה אישית ליכולת ההחזר שלך ולאחר תכנון פיננסי.

הייעוץ הראשוני הינו ללא עלות וללא התחייבות.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל