משכנתא לנכס מסחרי

חתימה על משכנתא לנכס מסחרי

בעלי עסק שרוכשים נכס מסחרי לצורך עסקיהם, ודאי ימצאו עניין במשכנתא לנכס מסחרי או בהלוואה לנכס מסחרי אשר מתייחסת לנדל"ן מסחרי. בניגוד לנדל"ן פרטי, נדל"ן מסחרי, ובעצם כל נכס מסחרי, יכול להניב רווחים. ועל-כן, הבנקים הולכים לקראת בעלי העסק במתן משכנתא או הלוואה לנכס מסחרי.

מהו נכס מסחרי

נכס מסחרי מתייחס לנדל"ן אשר נרכש לצורך העסק, כמו חנויות, משרדים, בניינים, מבני תעשייה, בתי מלון, אולמות, ועוד. מדובר בנכס מניב, כלומר נכס בעל ערך הוני שמייצר תזרים מזומנים שוטף לאורך תקופה ארוכה מהשכר דירה השנתי כך שהמשכנתא נשענת על נכס המקרקעין ותזרים המזומנים המניב של הנכס.

למה לרכוש משכנתא לנכס מסחרי

אם ברצונכם לרכוש נדל"ן מסחרי אשר יתפקד כנכס מניב, הבנק ילך לקראתכם במשכנתא מסוג זה מעצם הוכחתו של הנכס כמניב תשואה על בסיס קבוע, דבר המאפשר את תשלום המשכנתא. כמו כן, ישנה אפשרות להשבחת הנכס באמצעות שיפוצו, כך שמחירו יעלה. חשוב לבדוק את שיעורי הריבית של המשכנתא ולהתעניין לגבי הטבות מס שמגיעות לכם ולבקש לנכות את הריבית למימון הרכישה, לקבל פחת לצרכי מס והכרה בהוצאות כמו אחזקה וניהול הנכס המסחרי. כדאי לבחון את הדברים בעין מקצועית עם בעל מקצוע.

משכנתא או הלוואה לרכישת נכס מסחרי?

בשנות המיתון האחרונות שוק הנדל"ן בכלל, ושוק הנדל"ן המסחרי בפרט, הראה מגמת ירידה. בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי מקצועות חופשיים מתעניינים ברכישת נכס מסחרי בשל הביטחון הכלכלי וקרנות ה"ריט" שנכנסו לשוק. רבים מעדיפים לקחת משכנתא לצורך רכישת נכס מסחרי מאשר לשלם מידי חודש בחודשו בעבור השכירות עבורו. דבר זה מבטיח גם כי הבנקים וחברות הביטוח מראים נכונות להצעות בתחום המשכנתאות על נכסים מניבים. לעיתים לא חייבים לקחת משכנתא אלא אפשר להסתפק בהלוואה גדולה בתנאים טובים שתסייע לכם לרכוש את הנכס המבוקש.

 בסופו של דבר, כדאי לזכור כי הנדל"ן המסחרי הינו נכס מניב שיאפשר לכם לקבל משכנתא ביתר קלות ואף לשלמה, אולם עדיין, למרות שמדובר בנכס המאפשר תזרים מזומנים שוטף, כדאי לתכנן את ההוצאות הצפויות בקפידה ואת אופציות המימון שלכם בבואכם לקחת משכנתא מסוג זה, ולחשב את שיעורי הריבית המצטברים.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל ל85% הצלחה בגיוס משכנתא לעסקים

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • ורד בוסקילה 18.3.2016
  "יועצי האתר עזרו למחזר את המשכנתא שלי לעסק ולחסוך 65,000 ש"ח"
  צלמית תמונת פרופיל
 • פיני ל 28.9.2016
  "כבעל עסק, אני יודע שכל שקל חשוב - ולכן אני רוצה להודות ליועץ משכנתאות אסף, שעזר לי לקבל משכנתא לעסק שרק יכולתי לחלום עליה"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אייל ע 5.10.2015
  "רצינו להתרחב ולקנות את המשרדים בהם נמצא העסק שלנו, למזלנו עוז, יועץ משכנתאות מהאתר עזר לנו להגשים את החלום, זה לא היה פשוט אבל היום הנכס שלנו"
  צלמית תמונת פרופיל