משכנתא לזוג צעיר

זוג צעיר מקבל ייעוץ משכנתא

משבר הדיור הביא למרכז התודעה הציבורית את ההנחה שרכישת דירה עבור זוג צעיר היא אפשרות ריאלית כמו שלום כולל במזרח התיכון. אין ספק כי מחירי הדיור הרקיעו שחקים בשנים האחרונות, אולם לא מדובר בפנטזיה כל עוד לוקחים משכנתא טובה. השאלה היא רק איזו משכנתא וכמה שנים יידרשו לכם על-מנת לשלם אותה.

זכאות ממשרד השיכון

משכנתא לזוג צעיר היא בעצם משכנתא לזכאים, קרי משכנתא אשר לה זכאי מי שעומד בקריטריונים שנקבעו על-ידי משרד הבינוי והשיכון. לדוגמא: גיל, שירות צבאי, מצב כלכלי וכו'. בין הזכאים ניתן למצוא גם זוג צעיר ללא קורת גג מעל הראש, אשר מתכוון לפנות לבנק בבקשת הלוואה לצורך רכישת דירה. כך, משרד הבינוי והשיכון מאפשר אופציה של משכנתא עבור זוגות צעירים. כך גם מאפשר המשרד משכנתא עבור אוכלוסיות נוספות דוגמת עולים חדשים, רווקים מעל גיל 30 הרוכשים את דירתם הראשונה ועוד. זוג צעיר אשר זכאי על-ידי משרד הבינוי והשיכון לתעודת זכאות, מקבל מהבנק הלוואה עם תנאים מיוחדים עבורו. ברמה המעשית, הניקוד לזכאות גודל ככל שאתם עומדים בקריטריונים, קרי: מספר שנות נישואין עם ילדים עד גיל 18; רווקים מעל גיל 30; מספר אחים ואחיות; מספר שנים של שירות צבאי או שירות לאומי.

 משכנתא מהבנק

ראוי לזכור כי משכנתא שמציע בנק למשכנתאות עשויה להיות כדאית יותר מהמשכנתא לזכאות בשל גובה הריבית, ההצמדה למדד ותנאי ההחזר החודשיים, כך שראוי לבדוק את ההשוואה הזו. משכנתא לזוג צעיר צמודה למדד ובעלת ריבית קבועה של שלושה אחוזים הנפרשת על פני 25 שנה. יש לבדוק את תמהיל המשכנתא הרצוי, לפי מסלולים ועל פני כמה שנים, לפני תחילת משא ומתן מול הבנק על ריביות. ישנה גם אפשרות שמציעים הבנקים לסבסוד משכנתא של זוג צעיר המעוניין לרכוש דירה באזורי פיתוח.

הוצאות נוספות

לפני שאתם ניגשים לבדיקת מחיר המשכנתא, כדאי לעשות חישוב כולל של ההוצאות הצפויות כגון תשלומים למתווך, מס רכישה, מס שבח, שכר לעו"ד, דמי הסכמה לרשות מקרקעי ישראל, דמי תיווך ועלות מעבר. כמו-כן, משכנתא מהבנק טומנת בחובה מספר תשלומים חד-פעמיים כמו שמאות, דמי פתיחת תיק ורישום בטחונות. מעבר לכך, יש לקחת בחשבון הוצאות צפויות אחרות כמו שיפוץ דירה אפשרי. כדאי לזכור גם כי מחירי הדירות צמודות למדד המחירים לצרכן ולמדד תשומות הבנייה, כך שגם משתנה זה משחק תפקיד. אך לא הכל שלילי: לזוגות הרוכשים דירה ראשונה מוצעת הנחה משמעותית על מס רכישה. בכל אופן, כדאי לבדוק היטב את ההוצאות הצפויות לפני שאתם בודקים את המשכנתא המתאימה עבורכם.

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל