משכנתא כהוצאה מוכרת

בתים על מטבעות

הוצאות על משכנתא וריביות הן גזירה שהציבור נאלץ להתמודד איתה בהתנהלות של חשבון בנק ובמירוץ החיים בעולם המודרני. אולם ישנה אפשרות גם להכיר במשכנתא כהוצאה מוכרת. ידעתם? לא ידעתם? אולי כעת תדעו יותר.

מה זו משכנתא להוצאה מוכרת

על מה אנחנו לא משלמים מס? אם אנחנו לא נמנים עם אחת מחמש המשפחות השולטות במשק, כנראה לא נתחמק ממיסים שנשלם כמעט על הכל. ישנן גם הוצאות על הריבית של המשכנתא ולצידן הכנסות ריבית מפקדונות וחסכונות עליהם נשלם מס. אולם ניתן גם לקזז את הוצאות המימון מהמשכנתא מול הכנסות המימון מהפקדנות והחסכונות כך שניתן להכיר בהוצאות המימון ולהפחית בכך את המס שמשלמים על ההכנסות מפקדונות וחסכונות.

משכנתא כהוצאה מוכרת – האם זה כדאי?

אמנם מדובר בסכום קטן יחסית, אולם בכל זאת קיזוז הוא קיזוז. אולם לצד זאת חשוב לזכור כי במקרה כזה המס יהיה המס השולי הגבוה מהמס הקבוע בחוק כך שאם הוצאות המימון מפחיתות את ההכנסה מריבית ייתכן והמס החדש לא יהיה אופטימלי עבורכם. יש לזכור גם כי זוהי התעסקות בירוקרטית לא קטנה, אך אם אתם יוצאים ברווח כדאי לבחון את הדברים.

הכרה במשכנתא לעובדים מהבית

שכיר אשר עובד בדירה שבבעלותו רשאי לנכסות מהכנסותיו את החלק היחסי של הוצאות הבית כולל את הוצאות הריבית על המשכנתא שלקח על הדירה. מדובר בחלק היחסי בדירה המשמש לעבודה. ניתן להגיש דו"ח מס להחזר, ולבקש החזר עבור הריבית. אך כדאי להבין כי יש אפשרות לשמור את הפטור למכירה אחרת המתוכננת, אם מתוכננת כזו, ולנצל את הוצאות הריבית על המשכנתא לצורך חיסכון במס ואפילו מחיקת חוב המס.

לסיכום, לא תמיד הכרה במשכנתא כהוצאה מוכרת משתלמת, ולפעמים המס החדש הינו פחות אופטימלי, אך יש לבחון את הדברים בעין מקצועית בסיוע של רואה חשבון או עורך דין, בהתאם למצב הכלכלי שלכם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל ל85% הצלחה בגיוס משכנתא לעסקים

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • ורד בוסקילה 18.3.2016
  "יועצי האתר עזרו למחזר את המשכנתא שלי לעסק ולחסוך 65,000 ש"ח"
  צלמית תמונת פרופיל
 • פיני ל 28.9.2016
  "כבעל עסק, אני יודע שכל שקל חשוב - ולכן אני רוצה להודות ליועץ משכנתאות אסף, שעזר לי לקבל משכנתא לעסק שרק יכולתי לחלום עליה"
  צלמית תמונת פרופיל
 • אייל ע 5.10.2015
  "רצינו להתרחב ולקנות את המשרדים בהם נמצא העסק שלנו, למזלנו עוז, יועץ משכנתאות מהאתר עזר לנו להגשים את החלום, זה לא היה פשוט אבל היום הנכס שלנו"
  צלמית תמונת פרופיל