משכנתא לרווקים- האם זה משתלם?

הסכם משכנתא דולרית

המחשבה הכללית שלנו לגבי רכישת דירה ולקיחת משכנתא, היא כי בדרך כלל מדובר בזוג צעיר שמתכוון לקנות את נכס הנדל"ן הראשון שלו או שמא משפחה ותיקה יותר שמחפשת לשפר את הדיור ולמצוא נכס מתאים יותר לאחר תקופה מסוימת. גם התכניות הממשלתיות השונות שמטרתן להפוך את הדיור לנגיש יותר מיועדות לרוב לזוגות ולא ליחידים.

אולם, צריך לזכור, שיחד עם העלייה בגיל הנישואים הממוצע בישראל, יותר ויותר אנשים רווקים זקוקים לקורת גג גם כן. מדובר בדרך כלל על אנשים מעל גיל שלושים שאינם מעוניינים לחיות אצל ההורים וגם מאסו בתשלומי השכירות לאורך השנים. לא מן הנמנע גם שחלק מההון העצמי שלהם לקניית דירה מגיע מההורים.

מאפייני משכנתא לרווקים

ככלל, משכנתא לאדם יחיד דומה מאד להלוואות הדיור לזוגות או משפחות, כך שהבנק למעשה עושה בדיקות קפדניות לגבי ההכנסות נטו של הלווה המיועד, המאפיינים האישיים שלו, כמות ההון העצמי בהתאם לרגולציה של בנק ישראל ורמת הסיכון שלו באופן כללי.

מכיוון שעלויות הדיור בישראל האמירו מאד בשנים האחרונות והדרישה היא לרוב כי רק רבע מההכנסה נטו ילך על תשלומי משכנתא, מרבית הלווים היחידים יתקשו לרכוש דירה לבדם. מומלץ מאד לבדוק עצמאית את ההכנסות מול ההצעות ולאבחן את יכולת המימון הפיננסית שלכם. במידה ואכן קיימים חסכונות משפחתיים או עזרה מקרובי משפחה, הרי שהמשכנתא תהיה נמוכה יותר באופן משמעותי והסיטואציה משתנה לגמרי.

צריך לזכור גם, כי הסיכויים של רווק יחיד לקבל משכנתא תלויים במידה רבה בסוג הנכס שהוא בוחר. התאמה נכונה בין היכולת הפיננסית לבין עלויות הדירה היא קריטית ויכולה לעשות את ההבדל בין אישור לסירוב של הבנק למשכנתאות. העלויות הנוספות כגון ביטוח משכנתא, שכרו של עורך הדין, עלויות מעבר, שיפוצים וכ"ו יתווספו כמובן לסכום הסופי של ההלוואה.

משכנתא לרווקים – האם זה משתלם?

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו, שכן הדבר תלוי מאד במאפיינים האישיים של כל לווה, הונו העצמי, ההכנסות האישיות שלו, החסכונות, עזרה מההורים ועוד. חייבים לזכור, כי משכנתא היא בעצם הלוואה ארוכת טווח בסכום גבוה במיוחד וההעדפה היא כי רק שליש עד רבע מההכנסה נטו ילך על תשלומים חודשיים עבורה.

ברגע שמדובר על רווק, הדילמה אם לרכוש דירה או לא יכולה להתווסף לשאלה האם רכישה עדיפה יותר על שכירות (מה שלא בטוח כלל). כמו כן, לעיתים מסוימות, יחידים יכולים לקבל משכנתא לזכאים, מה שיכול לתמוך בתשובה חיובית על שאלת רכישת הדירה.

בכל אופן, לפני כל החלטה סופית של יחיד על רכישת דירה, עליו לקחת בחשבון את התכניות העתידיות שלו ולהשאיר מרווח מספק להוצאות נוספות. הסיבה לכך היא, כי בניגוד לזוגות ומשפחות, שחייבים דיור קבוע פעמים רבות, אורח החיים של רווקים מאפשר גמישות גבוהה יותר ואין להם חובה לקשור את עצמם להלוואות ארוכות הרבה שנים קדימה.

אנו במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית, שמנו לנו למטרה לספק אינפורמציה אקטואלית בנוגע לשינויים המתרחשים בענף המשכנתאות. מכיוון שמדובר על הלוואה בסכומים גבוהים לטווח ארוך במיוחד וכמות ההצעות בשוק היא מגוונת במיוחד, כל לווה פוטנציאלי צריך לקבל את מרבית המידע טרם קבלת ההחלטה הסופית על תמהיל המשכנתא.

מומלץ לקריאה נוספת על משכנתאות

משכנתא באחוז מימון נמוך

משכנתא ממוצעת

מטרתנו בפורטל המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית, היא לאפשר השוואה בין מסלולים משתלמים במיוחד של משכנתאות ולקשר בין הלווים הפוטנציאליים לבין חברות שמציעות אפיקים אטרקטיביים במיוחד. אם אתה חושב לקחת משכנתא בתקופה הקרובה – הגעת למקום הנכון. כל מה שעליך לעשות כדי לחסוך זמן וכסף, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו ניצור קשר טלפוני במהירות האפשרית.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל