משכנתא לעולים חדשים

כפתור של משכנתא במחשבון

עולים חדשים, אשר מגיעים למדינה שהם אינם מכירים, חשופים לקשיים פיננסיים יותר מאחרים בגלל שאין להם עדיין הכנסה יציבה וקבועה והם אינם מכירים את זכויותיהם היטב. מדינת ישראל, אשר מעוניינת בהגעת עולים חדשים ארצה, עושה מאמצים לסייע כלכלית לאוכלוסייה זאת על ידי תמיכה ברכישת דיור והטבות אחרות.

מאפייני המשכנתא לעולים חדשים

ההצעות הבנקאיות לעולים חדשים הן ללא ספק אטרקטיביות הרבה יותר בהשוואה לאפשרויות שקיימות ללווים אחרים. חלק מן המסלולים קובעים ריבית קבועה ונמוכה למדי לאורך כל חיי המשכנתא, פריסה ל-25 שנה וגם אפשרות לפרוע את המשכנתא באופן מוקדם ללא שום קנסות או עמלות.

מכיוון שמחירי הדיור בישראל הם גבוהים למדי, ספק רב, אם העולים שמגיעים ממדינות בעלות קשיים כלכליים, יכלו להרשות לעצמם רכישת נדל"ן לאחר הגעתם לארץ. המסלולים המוצעים מאפשרים לעולים ליטול משכנתאות במימון גבוה וגם להוסיף על כך הלוואות בנקאיות ייחודיות נוספות.

איך מקבלים את ההטבות לעולים חדשים?

כאשר עולים חדשים מגיעים למדינה, הם מקבלים יחד עם תעודת הזהות גם תעודת עולה, שהמחזיקים בה זכאים להטבות רבות מהמדינה. לאחר מכן, העולה צריך להגיע למשרד השיכון ולקבל תעודת זכאות, וזאת לאחר הצגת פרטים אישיים על מספר האנשים שצפויים להתגורר בדירה, השירות הצבאי של העולה, תעודת נישואין ועוד.

יש לציין, כי אופי ההטבות במשכנתא נקבע לפי נקודות זכאות שצוברים העולים שמעוניינים לרכוש דירה. צבירת הנקודות לזכאות נעשית לפי פרמטרים רבים, כגון רכישת דירה בפריפריה, מספר שנים בארץ, מספר ילדים, שירות בצה"ל ועוד. הקטגוריות המשמעותיות ביותר, שבגינן ניתן לצבור את מרב הנקודות הן מספר שנים בארץ ומספר הילדים במשפחה. ככל שיש יותר מספר נקודות ללווים הפוטנציאליים, כך היכולת שלהם לקבל הטבות משכנתא היא גדולה יותר.

הטבות נוספות במקרה של רכישת דירה בפריפריה

מעבר להטבות במשכנתא עצמה, ניתן לקבל מענק מיוחד על רכישת דירה ראשונה בפריפריה או בישובים חדשים בגובה של עד מאה אלף ₪. תנאי המענק משתנים משנה לשנה, כאשר לעיתים מסוימות אין אפשרות לקבל אותו כלל. עם זאת, כאשר נעשה שימוש במענק, סכום הכסף יכול לכסות כמעט לחלוטין את ההוצאה על מס ערך מוסף של דירות מסוימות.

אנו במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית, מעוניינים לתת אינפורמציה אקטואלית וחשובה לקוראים שלנו על ההתפתחויות השונות והחשובות בענף המשכנתאות. מכיוון שמדובר על החלטה פיננסית משמעותית בחייו של כל אדם, מומלץ לקבל כמה שיותר מידע בטרם הבחירה הסופית. בנוסף, חשוב מאד לזכור כי מדובר על תחום שמשתנה בצורה מהירה במיוחד בגלל הרגולציה וההשפעה של מדדים מקרו כלכליים שונים.

יועצי המשכנתא שלנו ישמחו לסייע לכם! מומלץ לקריאה נוספת עבורכם

יעוץ משכנתא

משכנתא למסורבי בנק

קבלת מידע מדויק והשוואה בין אפיקי משכנתא יכולה ללא ספק לתרום להוזלת תשלומי המשכנתא ולפריסה יעילה יותר של ההחזרים החודשיים. אם אתה מעוניין לקחת הלוואת דיור או לשנות את המשכנתא הקיימת שלך, אנו יכולים לסייע לך ולהפנות אותך לאנשי מקצוע ללא שום עלות או התחייבות. מלא את פרטיך האישיים בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל