מכרז מחיר למשתכן

זוג שזכה בדירה בהגרלות מחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן היא יוזמה של הממשלה במטרה לאפשר לחסרי דירה לרכוש דירת מגורים בתנאים מועדפים. כדי להשתתף בהגרלות יש להוציא אישור זכאות, ולאחר קבלת האישור ניתן להשתתף בהגרלות הפתוחות. חשוב להדגיש כי מכרז מחיר למשתכן מיועד אך ורק ליזמים, לקבלנים ולחברות בנייה, לעומת ההגרלות המיועדות לזכאי תוכנית מחיר למשתכן.

התוכנית שמשנה את פני הדיור בישראל

במסגרת תוכנית מחיר למשתכן הקרקעות משווקות ליזמים, לקבלנים ולחברת בנייה המשתתפים במכרז, כאשר מי שמציע את המחיר הנמוך ביותר למטר בנוי של דירה הוא הזוכה. למעשה, הממשלה שינתה את כללי המשחק ובמקום לשווק קרקעות לבניית יחידות דיור למגורים למי שמציע את המחיר הגבוה ביותר, כעת הזוכה הוא מי שמציע את המחיר הנמוך ביותר למטר בנוי של דירה.

קביעת הזוכים אשר משתתפים במכרז דיור למשתכן נעשית בוועדת המכרזים ברשות מקרקעי ישראל. כדאי לדעת כי שיעור ההנחות וסבסוד הקרקע מחושב כך:

 • לקרקע לבנייה בערך העולה על 150,000 ₪ לדירה היזם זוכה להנחה בערך הקרקע בשיעור של 120,000 ₪ לדירה, רק במסלול של דירה למשתכן.
 • לקרקע לבנייה שערכה אינה עולה על 150,000 ₪ לדירה היזם זוכה להנחה בערך הקרקע בשיעור של 80% מערך הקרקע לדירות במסלול מחיר למשתכן.
 • לקרקעות שערכן בין 50,000 ₪ ל-100,000 ₪ היזם זוכה להנחה בשיעור של 80% מערך הקרקע לכל דירה במסלול מחיר למשתכן, ובנוסף רוכשי הדירות זוכים למענק בגובה 40,000 ₪ וגם היזם מקבל 40,000 ₪ כהטבה בגין סבסוד פיתוח.
 • בקרקע שערכה עד 50,000 ₪ היזם מקבל הנחה בגובה 80% מערך הקרקע לכל דירה במסלול מחיר למשתכן, ורוכשי הדירות זוכים למענק של 60,000 ₪, ויש גם הטבה לסבסוד הפיתוח בגובה 40,000 ₪.

ראוי לציין כי תוכנית מחיר למשתכן חלה רק על מתחמי בנייה רוויה, להקמת בניין הכולל לפחות 6 דירות, עם 2 קומות לפחות, ובכל קומה לפחות דירה אחת. באמצעות מכרז דיור למשתכן יכולים יזמים וקבלנים להשתתף בתוכנית הדגל של שר האוצר וליהנות מקרקע לבנייה במחיר מועדף. עליהם לבנות דירות לפי מפרט טכני שנקבע מראש על ידי משרד הבינוי והשיכון.

פרסום מכרז למשתכן

באתר של רשות מקרקעי ישראל ניתן למצוא את רשימת המכרזים הפתוחים, הרשימה מתעדכנת מעת לעת. בנוסף, אפשר לעיין במפת הפרויקטים של מחיר למשתכן באתר הייעודי של התוכנית. יזמים, קבלנים וחברות בנייה המשתתפים במסגרת מכרז מחיר למשתכן מקבלים את התוצאות של המכרז בהודעת טקסט למובייל (SMS).

יזמים, קבלנים וחברות בנייה מביעים עניין רב בתוכנית הדגל של השר כחלון, רבים מהם משתתפים במכרזים השונים במסגרת התוכנית, ולמעשה הם מצטרפים לשינוי המתחולל לנגד עינינו במפת הדיור בישראל. הם לוקחים חלק פעיל במתן אפשרות לחסרי דירה להגשים חלום ולרכוש דירה חדשה למגורים במבחר יישובים ברחבי הארץ.

צוות המומחים של פורטל מידע – המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית, עומד לשירותכם בכל שאלה ובקשה. נשמח לסייע לכם במידע נוסף בנושא מכרז מחיר למשתכן, יועצי המשכנתא המומחים שלנו מסייעים גם לזוכים בתוכנית לקבל משכנתאות בתנאים מועדפים.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  חסכון ממוצע של 40,000 ש"ח בריבית ללקוח
 • מודל פר הצלחה
  לא חסכת כסף בריבית לא שילמת, אין מה להפסיד!
 • מתחייבים להוזיל
  אנו מתחייבים להוזיל כל הצעת עבר שקיבלת

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל