מחיר למשתכן השכרה

דגם של בית בהגרלה של מחיר למשתכן

הגרלות רבות במסגרת פרויקט הדגל של שר האוצר כחלון – תוכנית למשתכן, הסתיימו, ואלפי זוכים רכשו כבר דירה מהקבלן או ממתינים לזימון מהקבלן כדי לבחור דירה למגורים. עם זאת, חלק גדול מהזוכים בהגרלות רכשו דירות בפרויקטים מרוחקים בפריפריה, לעתים מתוך ידיעה כי הם אינם הולכים לגור בנכס. למעשה, זוכים רבים השתתפו בהגרלות כדי לנצל את ההטבה ולרכוש דירה להשקעה, למרות שלא ניתן למכור את הדירה לפחות חמש שנים מרגע קבלת המפתח.

זוגות צעירים הופכים למשקיעי נדל"ן

בכל ההגרלות של מחיר למשתכן ישנה עדיפות ברורה לבני המקום, אך שאר הזוכים מגיעים מכל חלקי הארץ. בעוד בני המקום מתכננים לגור בנכס, תושבי חוץ לא מתכננים בהכרח לעזוב את מקום המגורים העכשווי שלהם. הם רכשו את הדירה כדי לזכות בהנחה המשתלמת ובמטרה ליהנות מדירה להשכרה ומאפשרות ששכר הדירה יחזיר את המשכנתא.

יש בכך סיכון רב עבור הזוגות הצעירים, מאחר והדירות במחיר למשתכן לא בהכרח נמצאות במיקומים מרכזיים וביישובים מבוקשים בהם יש ביקוש גבוה לנכסים להשכרה. לכן, יתכן מצב בו זוג צעיר רכש דירה בתוכנית מחיר למשתכן בכוונה להשכיר אותה, אך הוא עשוי להתקשות למצוא שוכרים ובמקביל עליו לשלם משכנתא ושכר דירה למקום המגורים הנוכחי.

האם ניתן להשכיר את הדירה בה זכית?

על פי תקנון מחיר למשתכן אין שום מניעה להשכיר את הדירה, אך לא ניתן למכור אותה במשך חמש שנים מרגע קבלת המפתח. לכן, חשוב להדגיש כי ניתן להשתתף בהגרלות ולממש את הזכאות לרכישת דירה במחיר נמוך ממחירי השוק, כל עוד זוכים בהגרלה, במטרה להשכיר את הנכס בהמשך הדרך, ולשלם באמצעות שכר הדירה את המשכנתא.

עם זאת, חשוב לבצע הערכת סיכונים כדי לבחון האם אופציה זו משתלמת כלכלית לזוג הצעיר. אמנם, יש באפשרותם לרכוש דירה חדשה מקבלן במחיר הנמוך ממחירי השוק, אך אף אחד לא מבטיח להם כי יעמדו בתור כדי לשכור את הנכס, במיוחד אם רוכשים דירה בפריפריה.

צוות המומחים של פורטל מידע – המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית, יסייע לך לקבל משכנתא בתנאים אטרקטיביים ולהבין כיצד לפעול במידה ובכוונתך להשכיר את הדירה בה זכית בתוכנית מחיר למשתכן.    

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  חסכון ממוצע של 40,000 ש"ח בריבית ללקוח
 • מודל פר הצלחה
  לא חסכת כסף בריבית לא שילמת, אין מה להפסיד!
 • מתחייבים להוזיל
  אנו מתחייבים להוזיל כל הצעת עבר שקיבלת

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל