איך מוציאם תעודת זכאות למחיר למשתכן

תוכנית מחיר למשתכן מאפשרת לחסרי דירה ולזכאים נוספים להשתתף בהגרלות השונות וליהנות מהטבה משמעותית ומאפשרות לרכוש דירה חדשה באחד הפרויקטים ברחבי הארץ. כדי להשתתף בהגרלות השונות יש להוציא תעודת זכאות, את התעודה אפשר להוציא באתר המקוון או דרך אחד הסניפים של החברות המשתתפות בתוכנית.

מי זכאי לתעודת זכאות לתוכנית מחיר למשתכן?

כדי לקבל זכאות לדירה במחיר למשתכן יש לעמוד בקריטריונים שנקבעו על ידי משרד הבינוי והשיכון. בדיקת זכאות מחיר למשתכן מאפשרת לחסרי דירה ולכל מי שעומד בקריטריונים שנקבעו לקבל אישור זכאות על מנת להשתתף בתוכנית ובהגרלות השונות.

ראוי לציין כי בתוכנית מחיר למשתכן קריטריונים כגון:

 • מי שלא היה בבעלותו דירה או יותר משליש דירה במהלך ה-6 השנים האחרונות.
 • מי שלא שכר דירה בדמי מפתח עליה חל חוק להגנת הדייר ב-6 השנים האחרונות.
 • מי שאינו מוגדר כבן רשות לנחלה במשק חקלאי או ביישוב קהילתי.
 • מי שאין לו זכויות בדירה הנמצאת בשלבי בנייה.
 • מי שאין לו מעל שליש זכויות בקרקע המיועדת למגורים.

כדאי לדעת כי במאי 2017 הוחלט כי גם משפרי דיור יוכלו להשתתף בתוכנית מחיר למשתכן. הקריטריונים למשפרי דיור הם:

 • מי שבבעלותו יותר משליש בדירת מגורים או מי שהיה בבעלותו יותר משליש בדירת מגורים, ב-6 השנים האחרונות, לפני רכישת דירה באחד הפרויקטים של מחיר למשתכן.
 • מי שבבעלותו יותר משליש בקרקע המיועדת למגורים.
 • בני זוג נחשבים כמשפרי דיור גם אם בבעלות רק אחד מהם דירת מגורים או יותר משליש מדירת מגורים ב-6 השנים שקדמו לרכישת דירה לדשה במסגרת התוכנית.

סוגי משפחות העומדים בתנאי זכאות למשתכן

בתוכנית מחיר למשתכן נקבע מי הן המשפחות הזכאיות להשתתף בתוכנית, ביניהן משפחות כמו זוגות נשואים או ידועים בציבור, זוגות שנרשמו ברבנות לנישואים תוך 3 חודשים, יחידים מעל גיל 35 (רווקים, גרושים או אלמנים), משפחות חד הוריות ונכים יחידים בני 21 ומעלה, בכפוף לקריטריונים.

בדיקת זכאות לדירה במחיר למשתכן

בדיקת זכאות מחיר למשתכן אפשרית באתר שהוקם לתוכנית, יש לשלם אגרה בסך 187.20 ₪, את האגרה משלמים בסוף הליך הרישום והבדיקה באתר המקוון. כדי לקבל אישור זכאות למחיר למשתכן יש להיכנס לאתר ההרשמה דרך אחת החברות (מילגם, מרכז אלונים, עמידר).

הרישום לקבלת תעודת זכאות מתבצע באופן מקוון אלא אם נדרשים להביא מסמכים שונים, במקרה זה יש לפנות לאחד הסניפים של חברות ההרשמה לאחר תיאום פגישה, יש להגיע פיסית עם המסמכים כדי להציגם ולהגיש את הבקשה במקום.

חשוב לדעת כי משפרי דיור אינם יכולים לבצע בדיקת זכאות מחיר למשכן באתר המקוון ועליהם להגיע פיסית לאחד מסניפי חברות ההרשמה.

לאחר בדיקת זכאות מחיר למשכן מקבלים אישור זכאות למשתכן באמצעות דואר אלקטרוני, כל עוד נמצאים זכאים. האישור נשלח תוך 10 ימי עסקים. כדאי לדעת כי תוקף אישור הזכאות יחודש באופן אוטומטי וללא כל עלות נוספת, כל עוד הנתונים האישיים אינם משתנים.

זכאות לדיור למשתכן מאפשרת להשתתף במספר הגרלות, חשוב לשים לב כי ניתן להשתתף בהגרלות פתוחות התואמות לזכאות שנקבעה. כדי להשתתף בהגרלות הפתוחות יש לגלוש לאתר ההרשמה להגרלות ולעקוב אחרי ההנחיות באתר.

למידע נוסף בנושא בדיקת זכאות מחיר למשתכן השאר פרטיך באתר ואחד היועצים המומחים של אתר מידע- המרכז לצרכנות פיננסית יחזור אליך בהקדם. אנו מסייעים לזכאים רבים במחיר למשתכן לקחת משכנתא נוחה ומותאמת אישית, נשמח לסייע גם לך, השירות ללא עלות או התחייבות מצדך.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  חסכון ממוצע של 40,000 ש"ח בריבית ללקוח
 • מודל פר הצלחה
  לא חסכת כסף בריבית לא שילמת, אין מה להפסיד!
 • מתחייבים להוזיל
  אנו מתחייבים להוזיל כל הצעת עבר שקיבלת

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל