מחיר למשתכן משרד הבינוי והשיכון

דגם של בית עם מטבעות

פרויקט מחיר למשתכן ממשיך במלוא התנופה, בקרוב הגרלה חדשה יוצאת לדרך, ומי שטרם הוציא אישור זכאות יכול להוציא באמצעות משרד השיכון תעודת זכאות המקנה לו אפשרות להשתתף בהגרלות הפתוחות ובהגרלה החדשה העתידה לבוא.

משרד הבינוי והשיכון מחיר משתכן

תוכנית מחיר למשתכן משרד השיכון ביוזמת שר האוצר כחלון שינתה את כללי המשחק, במקום לשווק קרקעות לבנייה לקבלנים המציעים את המחיר הגבוה ביותר, במסגרת התוכנית המדינה מפרסמת באמצעות משרד הבינוי ושיכון מכרזים ליזמים, לקבלנים ולחברות בנייה, כאשר הזוכה במכרז הוא מי שהציע את המחיר הנמוך ביותר למטר בנוי של דירה. בדרך זו המדינה הצליחה להוזיל את עלויות הדירות החדשות עבור חסרי דירה, לעתים ההטבה מגיעה לסכום של 200,000 ₪ בהשוואה למחירי השוק של דירות דומות.

כדי להשתתף בהגרלות משרד השיכון מחיר למשתכן יש להוציא תעודת זכאות, את האישור ניתן להוציא באופן מקוון או דרך אחת מחברות ההרשמה. חשוב לדעת כי באתר משרד השיכון תעודת זכאות ניתנת רק למי שעומד בתנאי הסף, לדוגמה יחיד מעל גיל 35 וזוגות בכל הגילאים, שאין להם או לא היום להם בשש השנים האחרונות דירה בבעלותם או זכויות מעל שליש בדירה. כיום, גם משפרי דיור יכולים להשתתף בהגרלות.

במידה ויש לצרף מסמכים שונים לא ניתן להשלים את ההליך באתר המקוון של משרד הבינוי והשיכון מחיר למשתכן ויש לתאם פגישה באחד הסניפים של חברות ההרשמה – עמידר, אלונים, מילגם. באתר משרד השיכון מחיר למשתכן טלפון של כל חברות ההרשמה ויש טבלה מרוכזת ומפורטת של כל סניפי החברות עם טלפון על מנת לתאם תור מראש.

את אישור הזכאות מקבלים תוך כ-10 ימים לדואר אלקטרוני, המייל כולל סיסמת כניסה ראשונית אותה יש לשנות לאחר הכניסה הראשונה לאתר משרד הבינוי מחיר למשתכן. לאחר הכניסה לאתר אפשר לעיין במפת ההגרלות הפתוחות, באתר משרד השיכון הגרלות פתוחות מסומנות בלחצן ירוק עליו כתוב "להרשמה". חשוב לקרוא מידע על הפרויקט, לדוגמה מי הקבלן, מיקום הדירה, מחיר למטר בנוי, מפרט טכני, סטטוס ומצב הפרויקט ועוד.

מפרט טכני והגרלות פתוחות

כדאי לדעת כי משרד הבינוי והשיכון קובע את המפרט הטכני בכל פרויקט של מחיר למשתכן, יזמים וחברות בנייה המעוניינים להשתתף בתוכנית הדגל של שר האוצר כחלון יכולים לאתר באתר משרד הבינוי והשיכון מכרזים פתוחים, ולהגיש הצעה למכרז אחד או יותר. עבור הקבלנים מדובר בפרויקט משתלם, יש היענות רחבה מצדם להשתתפות בפרויקטים השונים ברחבי הארץ, וניתן לראות תנופת בנייה חדשה ברחבי הארץ במטרה לאפשר לחסרי דירה להגשים חלום ולרכוש נכס למגורים במחיר משתלם ובמיקומים אטרקטיביים.

אתר ההגרלות של מחיר למשתכן

באתר משרד השיכון מחיר למשתכן יש את כל המידע הנדרש לבעלי תעודת זכאות כדי להשתתף בהגרלות הפתוחות. אחת לכמה זמן נוספות הגרלות חדשות, וזכאי התוכנית יכולים לבחור האם להשתתף בהן או להמתין להגרלה אחרת.

עד כה נערכו הגרלות רבות במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, עשרות אלפי זכאים כבר מימשו את זכאותם, חלקם כבר רכשו את הדירה, אחרים עדיין ממתינים לזימון מהקבלן כדי לבחור דירה בפרויקט ולקבל מידע נוסף.

יש הגרלות בהן מעבר למחיר האטרקטיבי זוכים גם להטבה משתלמת, בעיקר בפרויקטים הנמצאים באזורי עדיפות לאומית. שווי ההטבה נע בין 40,000 ₪ ל-60,000 ₪.

בסיום ההגרלה התוצאות מתפרסמות באופן אנונימי באתר משרד השיכון מחיר למשתכן, כמו כן מקבלים הודעה במייל, אפשר גם לקבל את התוצאות בהודעת טקסט. לאחר פרסום התוצאות יש להמתין לזימון מהקבלן כדי לבחור דירה, זמן ההמתנה משתנה לפי סטטוס הפרויקט.

צוות המומחים של פורטל מידע – המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית, עומד לשירותכם בכל שאלה ובקשה. נשמח לסייע לכם בנושא מחיר למשתכן משרד הבינוי והשיכון, ואנו מתמחים בין השאר בגיוס משכנתאות לזוכים בהגרלות מחיר למשתכן, תוך התחייבות למשכנתא נוחה ומותאמת אישית, בתנאים מועדפים. השאירו פרטים באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  חסכון ממוצע של 40,000 ש"ח בריבית ללקוח
 • מודל פר הצלחה
  לא חסכת כסף בריבית לא שילמת, אין מה להפסיד!
 • מתחייבים להוזיל
  אנו מתחייבים להוזיל כל הצעת עבר שקיבלת

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל