מה משתלם יותר משכנתא או הלוואה?

בית עם כסף שנחסך כמשכנתא

אורח החיים בעידן המודרני מחייב אותנו להישען על פתרונות מימון שונים על מנת לרכוש נכסים, רכב, רהיטים, חופשות בארץ ובחו"ל, מוצרי חשמל וכדומה. בשנים האחרונות ובעקבות רפורמה של הממשלה בשוק ההלוואות המקומי, יש יותר אפשרויות ופתרונות מימון, לא רק דרך הבנקים. כיום, ניתן לקחת הלוואה יחסית במהירות מבנקים השונים, מחברות הביטוח על חשבון כספי הפנסיה, מחברות האשראי ומחברות מימון פרטיות הפועלות בהיתר ממשרד האוצר. לכן, נשאלת השאלה מה משתלם יותר, האם כדאי לקחת משכנתא או הלוואה?

גם משכנתא היא הלוואה

חשוב לזכור כי גם משכנתא היא סוג של הלוואה, עם זאת משכנתא לוקחים לרוב לצורך רכישת דירה למגורים או לרכישת נכס להשקעה. כיום ניתן לקחת משכנתא לכל מטרה ומשכנתא לצורך שיפוץ הבית. משכנתא מאפשרת לשעבד את הנכס ולקבל סכום גבוה כדי לרכוש דירה למגורים או להשקעה, למשכנתא יתרונות רבים בהשוואה להלוואה רגילה מהבנק או מחברות מימון חוץ בנקאיות, בין היתרונות של המשכנתא ניתן למנות:

 • אפשרות לקבל סכום גבוה תמורת שעבוד הנכס
 • פריסת תשלומים ארוכה, עד 30 שנה
 • תשלומי החזר נוחים לאורך תקופה ארוכה
 • תנאים אטרקטיביים יותר לעומת הלוואה
 • הבנקים נמצאים תחת פיקוח הדוק ורגולציה
 • יש מגוון מסלולי משכנתא מהם ניתן לבחור בהתאם לגובה הריבית במשק, שיעור המדד ופרמטרים חשובים נוספים

אמנם, משכנתא לוקחים לרוב כדי לרכוש נכס בעוד שהלוואה אנו נוטים לקחת למטרות אחרות, לדוגמה רכישת רכב חדש, מימון חופשה בארץ או בחו"ל, לימודים, מימון טיפול רפואי יקר, שיפוצים, קניית מוצרי חשמל ורהיטים, סגירת חובות ו/או מינוס גבוה בבנק ועוד. חשוב לציין כי כדי לקבל משכנתא עלינו לרכוש נכס אותו ניתן לשעבד, בעוד הלוואה אינה מחייבת אותנו להיות בעלי דירה.

הלוואה קל יותר לקבל ויש כיום שלל אפשרויות ופתרונות מימון בנקאיים וחוץ בנקאיים. משכנתא יש לקחת מאחד הבנקים המתמחים בכך, למרות שכיום ניתן לקחת משכנתא גם דרך חברות ביטוח המתמחות בנושא. הלוואה לוקחים לרוב על סכום נמוך משמעותית בהשוואה לגובה המשכנתא, הליך קבלת הלוואה קצר יחסית ואינו מחייב אותנו לעבור הליך ביורוקרטי ארוך ומייגע או לרכוש ביטוח חיים ודירה כדי לקבל זכאות למשכנתא.

תנאי הריבית של המשכנתא נמוכים בהשוואה לריבית ולהצמדות שיש בהלוואות, הסיבה לכך היא הנכס המשועבד לבנק. הבנק יכול לממש את הנכס כדי להחזיר את כספו, אם לווה לא עומד בתשלומי ההלוואה יש לפתוח נגדו הליך משפטי העשוי להיות ארוך ויקר.

מה משתלם יותר משכנתא או הלוואה?

התשובה לשאלת מיליון הדולר "מה משתלם יותר, משכנתא או הלוואה" אינה פשוטה מאחר שהמטרות שונות בכל אפיק מימון. למעשה, מדובר בשני מוצרים פיננסיים שונים הנבדלים זה מזה בדברים רבים. עם זאת, ניתן לומר שמשכנתא כדאית יותר מבחינה פיננסית בגלל הריבית הנמוכה והתנאים הנוחים יותר, לרבות פריסת תשלומים לאורך שנים, בעוד שהלוואה יש להחזיר בתקופה קצרה יותר, ולרוב לא ניתן לקבל אישור לסכום גבוה כמו משכנתא אלא אם ניתן להציג ביטחונות ראויים המספקים את הבנק או חברת המימון.

לכן, אם מעוניינים לרכוש דירה הרי משכנתא מהווה את האופציה המתאימה והוזלה ביותר עבורכם, אם אתם זקוקים לסכום כסף נמוך, הלוואה עדיפה עבורכם.

לשאלות, לייעוץ פיננסי למשכנתא ולהצעה אטרקטיבית למשכנתא או להלוואה, השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם. צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית יסייע לכם לקבל החלטות נכונות וליהנות מפתרונות מימון ואשראי משתלמים ומותאמים אישית.  

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל