מה ההבדל בין זכאים מסדרה א' לבין זכאים מסדרה ב' במחיר למשתכן?

מחשבון לצד דגם של בית במחיר למשתכן ומטבעות

תוכנית הדגל של שר האוצר כחלון הנקראת מחיר למשתכן, היא יוזמה מבורכת של המדינה במטרה לאפשר לחסרי דיור לרכוש דירה חדשה במחיר מוזל, ובהנחה משמעותית ממחיר השוק החופשי. כבר בתחילת דרכה של התוכנית במהדורה החדשה, החליטו במשרד האוצר ובמשרד הבינוי והשיכון לשנות את תנאי הזכאות ולקבוע דרגות שונות של זכאות.

למעשה, תנאי הזכאות כדי להשתתף בהגרלות של תוכנית מחיר למשתכן נותרו זהים פחות או יותר מתחילה דרכה של התוכנית, אך תנאי ההשתתפות שונו לאורך הדרך, וכך לדוגמה כיום גם משפרי דיור זכאים להשתתף בהגרלות.

60,000 זכאים בסדרה א'

חסרי דיור, כפי שהוגדרו על ידי משרד הבינוי והשיכון, הם לא רק זוגות צעירים, אלא גם משפחות של הורה יחידני, נכים בגפיים תחתונות, רווקים מעל גיל 35 ועוד. כדאי לדעת כי הזכאים בפרויקט מחיר למשתכן חולקו לשניים, ומי שנרשם להגרלות עד ספטמבר 2016, לאחר שהוציא תעודת זכאות, נכלל בסדרה א', הרשימה כוללת כ-60,00 זכאים. מי שהנפיק תעודת זכאות לאחר ספטמבר 2016 נכלל ברשימה של סדרה ב'. הסיכוי לזכייה גדול יותר לרשומים בסדרה א', מאחר והם זוכים לעדיפות בהגרלות מסוימות.

חשוב לזכור כי שר האוצר ומדינת ישראל הבטיחו בתחילת דרכה של תוכנית מחיר למשתכן כי המדינה תדאג לבנייה של לפחות 100,000 דירות חדשות עבור חסרי הדיור בארץ, ומאחר וברשימה השמית של זכאים מסדרה א' נכללים כ-60,000 איש, הרי הסיכוי שלהם לזכות בהגרלות השונות הוא גבוה משמעותית בהשוואה לסיכוי של זכאים מסדרה ב'.

הזכאים המועדפים

כאשר בוחנים את תנאי ההשתתפות בהגרלות מחיר למשתכן מגלים כי ישנה עדיפות ברורה לזכאים בסדרה א'. כדאי לדעת כי במשרד האוצר היו מעוניינים לסייע קודם כל לזכאים שנרשמו לתוכנית עד 13 בספטמבר 2016, ורק לאחר מכן לטפל בזכאים מסדרה ב'. עם זאת, החלוקה לשתי סדרות גרמה למרמור בקרב זכאים מסדרה ב' מאחר וסיכויי ההצלחה שלהם בהגרלות נמוך משמעותית בהשוואה לזכאים מסדרה א'.

מאחר וישנם זכאים רבים בסדרה א' שטרם זכו, אלה משתתפים בהגרלות החדשות ומפחיתים באופן משמעותי את הסיכוי לזכייה בקרב זכאים מסדרה ב'. יחד עם זאת, זכאים רבים מסדרה א' ביטלו את זכייתם ולכן נפתחו הרשמות חדשות להגרלה נוספת בה יכולים לקחת חלק גם זכאי סדרה ב', וכיום גם זכאים מסדרה ג'.

למידע נוסף ולסיוע בלקיחת משכנתא לזכאי תוכנית מחיר למשתכן, השאירו פרטים באתר. המומחים של מידע יחזרו אליכם בהקדם ונשמח לסייע לכם לקבל משכנתא נוחה ובהתאמה אישית מלאה.

דברים נוספים שיוכלו לעניין אתכם:

ייעוץ משכנתא

ריבית משכנתא היום

משכנתא מחיר למשתכן

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  חסכון ממוצע של 40,000 ש"ח בריבית ללקוח
 • מודל פר הצלחה
  לא חסכת כסף בריבית לא שילמת, אין מה להפסיד!
 • מתחייבים להוזיל
  אנו מתחייבים להוזיל כל הצעת עבר שקיבלת

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל