מהן ההשלכות של איחור במסירת דירה?

אדם מוסר בית

לאיחור במסירת דירה מצד הקבלן או מוכר פרטי יש השלכות רבות הנוגעות לרוכש הנכס. לכן, כאשר רוכשים דירה חדשה או יד 2 חשוב לשים לב לסעיף בחוזה הנוגע לאיחור במסירת הנכס. בסעיף זה נהוג לציין מהם הפיצויים שרוכש הדירה יקבל בגין איחור במסירת הדירה, לדוגמה תשלום אפשרי של שכר הדירה שהקונה משלם, פיצוי בגין עוגמת נפש ועוד.

ההשלכות של איחור במסירת דירה

חשוב לציין כי קיים הבדל בין איחור במסירת דירה חדשה מקבלן לבין איחור במסירת הנכס ממוכר פרטי. בית המשפט העליון דן בנושא בשנים האחרונות ובשנה החולפת החליט להעניק חיזוק לרוכשי הדירות נגד הקבלנים. בית המשפט העליון החליט כי קבלנים לא יוכלו יותר לציין בחוזה המכר סעיפים אשר עשויים לסתור את חוק המכר, ולכן הקבלנים אינם מורשים לציין תנאים שיסייעו להם לקבל פטור מתשלום פיצויים בגין איחור במסירת דירות.

בחוק המכר נקבע כי איחור של 60 יום במסירת הדירה מהמועד שנקבע בחוזה המכר מזכה את הקונה בפיצוי, גם ללא הוכחת כל נזק. קבלן המאחר במסירת הדירה לקונה לתקופה של למעלה מ-60 יום חייב כעת ממועד המסירה המופיע בחוזה ועד 8 חודשים איחור לשלם פיצוי של דמי שכירות עבור דירה בגודל דומה ובמקום דומה המוכפלים ב-1.5 עבור כל חודש. עבור תקופה מעבר ל-9 חודשים הקבלן יפצה את הקונה בדמי שכירות של דירה דומה בגודל ובמיקום המוכפלים ב-1.25.

 

צוות היועצים של פורטל המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מסייע ללווים רבים לקבל משכנתא בתנאים מועדפים לאחר מכרז בין כל הבנקים. השאר פרטים באתר ונחזור אליך עם הצעה אטרקטיבית, ללא עלות או התחייבות מצדך.

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מחשבון משכנתא

מסלולים ותמהילי משכנתא

משכנתא לעסקים

משכנתא חוץ בנקאית

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל