כללי הבטיחות ללקיחת משכנתא

תמונה של אדם מגונן על בית

מחירי הנדל"ן בישראל רק ממשיכים לעלות, צעירים רבים מתקשים להגשים את החלום ולרכוש דירת מגורים במחיר שפוי. כיום הלווים נאלצים לקחת משכנתאות גדולות יותר בהשוואה לעבר בגלל מחירי הדירות בארץ, לכן חשוב להקפיד על כללי הבטיחות ללקיחת משכנתא כדי להימנע מטעויות העשויות לגרום להוצאות כספיות גבוהות יותר, לסיכונים רבים ולעמלות מיותרות.

ללמוד את הנושא לעומק

עבור רוב הישראלים משכנתא היא ההחלטה הפיננסית החשובה והקריטית ביותר בחיים, יש לזכור כי משכנתא היא הלוואה ארוכת שנים, לעתים מתחייבים לתקופה של 25 שנה, במקרים מסוימים גם ל-30 שנה. יש לעמוד בנטל תשלומי ההחזר החודשיים, התשלומים משתנים בהתאם לתנאי הריבית והמדד במשק הישראלי, כאשר בתקופת הפירעון של המשכנתא דברים רבים עשויים להשתנות בחייו של הלווה, לכן יש להיערך לכך בהתאם.

מומלץ לכל אדם העומד לקחת משכנתא ולהתחייב לתקופה ארוכה לתשלומי ההחזר החודשיים, ללמוד את הנושא לעומק, ולהכיר מושגים כלכליים הקשורים למשכנתא כמו ריבית פריים, גרייס, מדד המחירים לצרכן, תמהיל משכנתא וכיוצא בזה.

בניית תמהיל משכנתא בעזרת יועץ מקצועי ומנוסה

משכנתא מורכבת ממספר מסלולים, יש לבנות תמהיל בהתאם למגבלות שקבע בנק ישראל ועל פי יכולת ההחזר של הלווה. כמו כן, ישנם מסלולים הנחשבים לאטרקטיביים בתקופה של ריבית נמוכה במשק, כפי שהמצב היום, אך אם הריבית תעלה בשיעור חד יש להיערך לכך ולבנות תמהיל המאפשר להפחית סיכונים מיותרים.

תמהיל משכנתא מומלץ לבנות רק בעזרת יועץ משכנתאות מנוסה, אין לוותר על ייעוץ מקצועי ולא ניתן להסתפק בייעוץ החינמי בבנק. יועץ משכנתאות בבנק מייצג את האינטרסים של המעסיק שלו לכן חשוב לבנות את התמהיל בעזרת יועץ משכנתאות חיצוני שמכיר את כל מסלולי המשכנתא של הבנקים ומתכנן את התמהיל בהתאמה מושלמת למאפייני הלווה, מצבו הפיננסי, תכנון עתידי (לדוגמה הרחבת המשפחה), יכולת ההחזר ותנאי השוק המשתנים.

חשוב להבין מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד ממסלולי המשכנתא, לדוגמה מדוע בתנאי ריבית נמוכה כדאי לבחור מסלול פריים ומסלולי ריבית קבועה לא צמודה, יש לבדוק גם מהם תנאי הפירעון המוקדם של כל מסלול מאחר ואם הלווה ירצה לפרוע בעתיד את המשכנתא כדאי לבחור מסלולים שאינם מחייבים עמלות פירעון גבוהות, כך ניתן לחסוך אלפי שקלים ולמעלה מכך.

פתיחת תיק משכנתא

כאשר מוצאים דירה במיקום אטרקטיבי ובמחיר המתאים ללווה יש לפעול במהירות כדי לקבל אישור עקרוני למשכנתא. יש לגייס הון עצמי בהתאם לדרישות ולמגבלות של בנק ישראל, חשוב לערוך סקר שוק בין בנקים למשכנתאות כדי להוזיל עלויות, יש להתמקח על גובה העמלות, ובהתאם לתכנון פיננסי ניתן להחליט על מסלולי המשכנתא וגובה ההחזר החודשי. לכל החלטה יש משמעות פיננסית לאורך זמן, לכן חשוב לפנות לייעוץ וכך ניתן להימנע מטעויות יקרות ומיותרות.

למידע נוסף בנושא כללי הבטיחות ללקיחת משכנתא, לשאלות ולייעוץ מקצועי, הנכם מוזמנים להשאיר פרטים באתר. צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית יחזור אליכם בהקדם עם הצעה אטרקטיבית, ללא עלות או התחייבות מצדכם. אנו מסייעים מדי שנה לאלפי לווים לקבל משכנתא בתנאים מועדפים.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • רבקה ומוטי 23.6.2016
  "ידענו שהשלב הבא אחרי חתונה הוא משכנתא, ולא ממש ידענו איך בכלל מתחילים את התהליך, יועץ משכנתא מהאתר ליווה אותנו מתחילת תהליך עד לקבלת המפתח לדירה!, תודה רבה! "
  צלמית תמונת פרופיל
 • יוני 23.1.2016
  "חברים אמרו לי שזה זמן טוב למחזר את המשכנתא שלי אבל לא ממש הבנתי בתחום הזה, למזלי הגעתי מהמלצה של חבר לאתר ובאמצעות יועץ משכנתא הצלחתי לחסוך במחזור מעל 40,000 ש"ח!"
  צלמית תמונת פרופיל
 • מירי ס 2.10.2015
  "משכנתא חדשה, ריבית משכנתא, מחזור משכנתא, הכל היה נשמע לי כמו סינית!, חברה המליצה לי לקרוא באתר על הנושאים האלו לפני לקיחת המשכנתא, וברגע ההגעה לבנק באמת הגעתי מוכנה! והשגנו משכנתא עם החזר חודשי שבאמת אפשר לחיות איתו"
  צלמית תמונת פרופיל