האם עכשיו כדאי לקחת יותר כסף בקל"צ?

מפתח של בית בתוך כף יד

מסלול קל"צ, כלומר מסלול ריבית קבועה לא צמודה למדד המחירים לצרכן, נחשב לאחד הפופולריים בשנים האחרונות בגלל היציבות שהוא מעניק ללווה והשקט הנפשי לכל אורך תקופה ההלוואה. במסלול קל"צ ההחזר החודשי אינו מושפע משינויים בריבית ומשינויים במדד המחירים לצרכן, לכן יודעים מראש מהו ההחזר לכל אורך תקופת ההלוואה.

עם זאת, לאור שינויים שחלו בתקופה האחרונה המסלול חזר להיות אטרקטיבי וישנם מומחי משכנתאות הטוענים כי כדאי לכלול אותו בתמהיל ההלוואה. לפני כשנתיים נחשב מסלול קל"צ לאחד האטרקטיביים ורבים הוסיפו אותו לתמהיל המשכנתא שלהם, לפני כשנה דברים השתנו בשוק לאור העלייה המשמעותית בריבית המשכנתא, אך בחודשים האחרונים הריבית יורדת שוב, לכן המסלול חזר להיות משתלם. חשוב להדגיש כי מסלול קל"צ אינו מתאים לכולם ויש לבחור בו רק לאחר ייעוץ מקצועי ואחרי שמבינים מהם היתרונות והחסרונות שלו.

האם עכשיו כדאי לקחת יותר כסף בקל"צ?

אחת השאלות שרוב הלווים העומדים לקחת משכנתא היא האם כדאי לשלב קל"צ בתמהיל משכנתא. ובכן, כדי לענות על השאלה האם עכשיו כדאי לקחת יותר כסף בקל"צ, ואם כן איזה אחוז מסלול קל"צ כדאי לכלול בתמהיל המשכנתא, חשוב להבין כי כאשר הריבית נמוכה יש לקל"צ יתרונות חשובים עבור הלווה.

מסלול קל"צ (ר"ת: קבועה לא צמודה) מציע את היתרונות הבאים:

 • ריבית קבועה לכל אורך חיי ההלוואה
 • המסלול אינו צמוד למדד, לכן ההחזר החודשי קבוע ולא מושפע משינויים במדד המחירים לצרכן
 • החזר חודשי קבוע ויציב

למסלול קל"צ יש גם חסרונות כמו ריבית גבוהה יחסית בהשוואה למסלולים אחרים, ותשלום עמלת פרעון גבוהה כאשר רוצים לפרוע את המסלול או למחזר את המשכנתא.

עם זאת, קל"צ מעניק שקט נפשי וכעת כאשר ריבית המשכנתא שוב יורדת, כדאי לבחור בו. הכלל המנחה הוא לקחת אחוז גבוה בקל"צ למי שמתכנן לקחת משכנתא לתקופה ארוכה מעל עשר שנים, אם יודעים מראש כי מתכוונים לפרוע את המשכנתא או למחזר אותה בעתיד, כדאי לקחת אחוז נמוך יותר של מסלול קל"צ מסך סכום ההלוואה בגלל עמלת ההיוון. ללווים המעוניינים לדעת מראש מהו החזר החודשי וכל מי שרוצה להבטיח החזר חודשי קבוע לכל אורך תקופה ההלוואה, כדאי לבחור במסלול קל"צ.

לשאלות ולמידע נוסף השאירו פרטים באתר. צוות המומחים של המרכז לצרכנות פיננסית יחזור אליכם בהקדם, נשמח לסייע גם לכם לקחת משכנתא בתנאים מועדפים, השירות באתר ללא עלות או התחייבות מצדכם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל