האם כספי המשכנתא מגיעים לחשבוני הפרטי?

מסמכי משכנתא ודגם של בית

האם כספי המשכנתא מגיעים לחשבוני הפרטי? מסתבר שזו אחת השאלות הנפוצות ביותר בקרב כל מי שלוקח הלוואה לרכישת דירת מגורים או לצרכי השקעה כדי לרכוש דירה. לכן, חשוב לדעת כי משכנתא היא הלוואה פרטית שלוקחים מאחד הבנקים או מחברות הביטוח המתמחות בתחום, כספי ההלוואה מועברים מהבנק ישירות לחשבון של המוכר, בין אם רוכשים דירת מגורים חדשה מקבלן ובין אם רוכשים את הנכס מאדם פרטי.

לאחר שהשלמתם את כל המסמכים הנדרשים כדי לקבל משכנתא מהבנק ולאחר שסיפקתם לו את הביטחונות הנדרשים כמו רכישת ביטוח משכנתא וחתימה של המוכר ועורך הדין מטעמם, הבנק מעביר את התיק לבדיקה סופית. אם הכל תקין הבנק יעביר את כספי ההלוואה ישירות לחשבון המוכר.

הסיבה להעברת הכספי המשכנתא לחשבון המוכר ולא לחשבון הפרטי שלכם היא כדי למנוע מקרי תרמית. כך, לא תוכלו "לברוח" עם הכסף של המשכנתא שלקחתם ואתם מתחייבים להחזיר את ההלוואה. עליכם לזכור כי לפני העברת הכסף למוכר הבנק רושם הערת אזהרה על שמו בטאבו, כמו כן הוא מבצע רישום משכון במשרד המשפטים, וגם מקבל מסמך מהמוכר כי זה ישיב את הכסף במידה והעסקה תבוטל.

צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית עומד לרשותכם, נשמח לסייע לכם בשאלות נוספות ולהציע לכם ללא עלות או התחייבות הצעה אטרקטיבית למשכנתא. אנו מסייעים מדי שנה לאלפי לווים לקחת משכנתא בתנאים הנוחים ביותר.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל