האם המשכנתא שלקחת גדולה מדי?

משכנתא באחוז מימון נמוך ורגיל

המשמעות של לקיחת משכנתא גדולה מדי עשויה להיות מרחיקת לכת עבורכם, יתכן ותתקשו לעמוד בתשלומי ההחזר, איכות החיים שלכם תפגע משמעותית ותיאלצו להתמודד עם קשיים כלכליים שונים ועם לחץ מהבנקים.

ראוי לציין כי משכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שרוב הזוגות בארץ לוקחים בחייהם, המשכנתא הממוצעת כיום היא בגובה 700,000 ₪. מעבר להתחייבות למשכנתא אתם נאלצים לקחת הלוואות נוספות כמו הלוואת מימון לרכישת רכב ויש לכם התחייבויות כספיות נוספות המשפיעות על יכולת ההחזר שלכם, לדוגמה ריבית על מינוס, ריבית על פריסת תשלומים בכרטיסי האשראי וכיוצא בזה.

לכן, למרות שמקובל לקחת משכנתא עם החזר חודשי בשיעור של כ-30% מסך ההכנסה נטו, עליכם לזכור כי יש לכם עלויות מימון נוספות, כמו כן ההחזר החודשי עשוי להתייקר כתוצאה משינויים בגובה הריבית ומשינויים במדד המחירים לצרכן. לפיכך, משכנתא יש לקחת רק לאחר ייעוץ מקצועי ותכנון פיננסי לשנים הקרובות.

אחת לשנה חשוב לבצע בדיקה כדי לבדוק האם המשכנתא שלקחתם גדולה מדי, במידה וכן יש לכם אפשרויות שונות כמו מחזור משכנתא, פתרונות של דיור חלופי, מכירת הנכס ועוד.

לוקחים משכנתא בזהירות ותוך תכנון פיננסי מקצועי

משכנתא היא הלוואה לטווח ארוך, עליכם להתחייב לשנים ארוכות, לעתים לתקופה של 25 שנים ואף למעלה מכך. בתקופת ההלוואה דברים רבים עומדים להשתנות בחייכם, לדוגמה ילדים חדשים המצטרפים למשפחה, שינוי במקום העבודה, פיטורין, גירושין, מחלות ועוד. יש להיערך לסיכונים הקיימים בחיים, אמנם את רובם לא ניתן לחזות מראש, אך תכנון פיננסי מקצועי יאפשר לכם להיערך למקרים קיצוניים כדי לא להתמודד עם קשיים כלכליים בגלל חוסר יכולת לעמוד בתשלומי ההחזר לתקופה מסוימת.

את סכום המשכנתא עליכם להתאים להכנסה הפנויה של המשפחה לאחר ניכוי ההוצאות השוטפות. אין להתחייב לתשלומי החזר גבוהים מדי אחרת מסתכנים בבעיות תקציביות ופיננסיות, במקרים קיצוניים עשויים לאבד את הנכס. הפתרון לכך הוא לבנות תמהיל משכנתא מותאם ליכולת ההחזר, חשוב לכלול בתמהיל מספר מסלולים ברמות סיכון שונות, תוך התחשבות בגורמים נוספים כמו עמלות פירעון וקנסות אם מעוניינים לפרוע מסלול מסוים.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

משכנתא חוץ בנקאית

ייעוץ למשכנתא חדשה

צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מסייע מדי שנה לישראלים רבים לקחת משכנתא בהתאמה אישית ובתנאים מועדפים. השאר פרטיך באתר ונסייע גם לך לקחת משכנתא אטרקטיבית.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל