דירה במחיר למשתכן

טפסי משכנתא עם דגם של בית

תוכנית מחיר למשתכן היא יוזמה של ממשלת ישראל להקל על זוגות צעירים לרכוש דירת מגורים ראשונה בתנאים מועדפים ובהנחה גדולה. ראשית התוכנית בסוף שנות ה-90 של המאה הקודמת כאשר הממשלה יזמה לשווק 10-15% מהדירות הנמכרות בפרויקטים גדולים לזכאים של משרד הבינוי והשיכון, התוכנית החדשה ביוזמת השר כחלון נועדה להיטיב עם זכאים חסרי דירה כדי להקל על מצוקתם לאור מחירי הנדל"ן הגבוהים בארץ ולאפשר להם לרכוש דירה, מטרת התוכנית בין השאר היא להוריד את מחירי הדיור בארץ.

מה זה מחיר למשתכן?

תוכנית מחיר למשתכן חלה בפרויקטים של בנייה רוויה ומטרתה להציע דירות במחיר מופחת לבעלי זכאות ממשרד הבינוי והשיכון, במסגרת התוכנית הוותיקה רוכשי דירות בפריפריה זכאים לקבל מענק מהמדינה בגובה 40,000-60,000 ₪ בהתאם לערך הקרקע. בתוכנית החדשה של מחיר למשתכן המגרשים המיועדים לבניית דירות בכל הארץ ישווקו ליזמים המציעים את המחיר הסופי הנמוך ביותר למטר רבוע בנוי של דירה, בהתאם למפרט מחייב הנקבע על ידי משרד הבינוי והשיכון.

דירה למשתכן תנאים

כדי להשתתף בתוכנית וליהנות מההטבה ומהתנאים המועדפים לרכישת דירת מגורים ראשונה יש לעמוד בתנאים הבאים:

 • חסרי דירה שלא היו בעלי זכות בדירה או בחלק מדירה במהלך 6 שנים אחרונות
 • חסרי דירה ללא זכויות במגרש למגורים
 • לא שכרו דירה בדמי מפתח ב-6 השנים האחרונות
 • לא קיבלו סיוע ממשלתי לדיור כמו הלוואה, פיצוי בגין פינוי או מענק, או דירה בשיכון ציבורי, למעט מענקי השתתפות בשכר דירה או סיוע לשיפור תנאי הדיור לבעלי מוגבלות בתנועה

בנוסף, על הזכאים להשתייך לאחת מהאוכלוסיות הבאות: זוגות נשואים, ידועים בציבור המנהלים משק בית משותף, רווקים או אלמנים מעל גיל 35, הורים עצמאיים (חד הוריים) עם ילד אחד לפחות, גרושים ללא ילדים מעל גיל 35 שהתגרשו לפני למעלה מעשר שנים.

דירה למשתכן הרשמה

הרשמה להגרלה בתוכנית מחיר למשתכן נעשית באופן מקוון, לפני ההרשמה יש להוציא אישור זכאות, את האישור ניתן להוציא באתר של משרד הבינוי השיכון, תוך 10 ימי עסקים מקבלים את האישור בדואר אלקטרוני.

לאחר ההרשמה יש להמתין לתוצאות ההגרלה על התור לבחירת דירה, ההגרלה נעשית במשרד הבינוי והשיכון. תוצאות ההגרלה מפורסמות באופן אנונימי באתר ואפשר לקבל תוצאות במייל או בהודעת טקסט. ראוי לציין כי בעת ההרשמה ניתן לראות לאחר כניסה באמצעות שם משתמש וקוד זיהוי לאיזה סדרה משתייכים.

מחיר למשתכן דירות

כדאי לדעת כי הדירות במסגרת התוכנית החדשה של מחיר למשתכן הן במתחמי בנייה רוויה. כלומר דירות בבנייני מגורים עם לפחות שתי קומות, ולפחות שש דירות בבניין. משרד הבינוי והשיכון קבע את המפרט הטכני של דירות מחיר למשתכן, כל דירה חייבת להיות בגודל 75 מ"ר לפחות, דירת 3 חדרים בשטח עד 90 מ"ר, דירת 4 חדרים בשטח עד 110 מ"ר ודירת 5 חדרים בשטח עד 125 מ"ר. בכל הדירות חייבת להיות מרפסת שירות בגודל מינימלי, מטבח, חדרי שירותים ורחצה בהתאם למספר החדרים ועוד.

אפשרויות מימון באתר לקבלת משכנתא לטובת מחיר למשתכן

משכנתא חוץ בנקאית

ייעוץ למשכנתא חדשה

חוק מחיר למשתכן נועד לקדם פרויקטים במהירות כדי להילחם במחירי הנדל"ן הגבוהים ועל מנת לסייע לזכאים לרכוש דירה איכותית במחיר אטרקטיבי. כאמור, כדי לרכוש דירה במחיר למשתכן יש להוציא זכאות ולהירשם להגרלה, בעזרת המומחים של המרכז הישראלי צרכנות פיננסית תוכלו לקבל סיוע לגיוס המימון הנדרש לרכישת הדירה. השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם עם הצעה אטרקטיבית.

 

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  חסכון ממוצע של 40,000 ש"ח בריבית ללקוח
 • מודל פר הצלחה
  לא חסכת כסף בריבית לא שילמת, אין מה להפסיד!
 • מתחייבים להוזיל
  אנו מתחייבים להוזיל כל הצעת עבר שקיבלת

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל