דיור למשתכן

דגם של בית ומפתחות על רקע אדם חותם על טופס להשתתפות במחיר למשתכן

תוכנית דיור למשתכן המכונה גם מחיר למשתכן היא פרויקט הדגל של שר האוצר כחלק ממלחמתו במחיר הדיור בארץ. הפרויקט מאפשר לזוגות צעירים ולחסרי דיור להשתתף בהגרלות שונות בפרויקטים של בנייה רוויה ברחבי הארץ וליהנות מהטבה משמעותית במחירי הדירות הנמכרות. כדאי לדעת כי ישנה עדיפות לבני המקום המעוניינים לרכוש דירה באזור מגוריהם, כיום גם משפרי דיור יכולים להשתתף בתוכנית הדגל של המדינה, ורבים כבר זכו בדירות במיקומים שונים.

שלבים מרכזיים בתוכנית דיור למשתכן

כדי להוזיל את עלויות הדיור החליטה הממשלה לשנות את שיטת שיווק הקרקעות שבבעלות המדינה, במקום למכור את הקרקע לבנייה ליזם המציע את המחיר הגבוה ביותר, במסגרת התוכנית הקרקע משווקת ליזם המציע מחיר דירה בנויה בעלות הזולה ביותר. כך למעשה המשתתפים בתוכנית יכולים לרכוש דירה חדשה מקבלן במחיר הנמוך בכ-200,000 ₪ ממחיר דירות חדשות באותו אזור ובמפרטי טכני דומה. בנוסף, ישנה הטבה של עשרות אלפי שקלים לרוכשי דירות באזורי עדיפות לאומית ובמיקומים נוספים.

שלבי התוכנית הם:

 • המדינה משווקת קרקעות במכרז ליזמים ולחברות בנייה עם דרישת ליחידות דיור לפי מפרט טכני הנקבע מראש על ידי משרד הבינוי והשיכון.
 • חברות בנייה שזכו במכרז מפרסמות הודעות על הרשמה לפרויקט המאושר על ידי משרד הבינוי והשיכון.
 • באתר הייעודי שהוקם לתוכנית נפתחת הרשמה לתקופה של לפחות 28 יום.
 • בעלי תעודת זכאות יכולים להשתתף בפרויקטים הפתוחים השונים.
 • לאחר סגירת ההרשמה נערכת הגרלה ממוחשבת במשרד הבינוי והשיכון.
 • תוצאות ההגרלה מפורסמות באופן אלקטרוני באתר המקוון ונשלחות הודעות לזוכים.

דיור למשתכן תנאים

כדי להשתתף בהגרלה בתוכנית יש להוציא תעודת זכאות באתר המקוון, ישנה אפשרות במקרים מסוימים להירשם ולקבל אישור זכאות בסניפים של אחת מחברות ההרשמה. ראוי לציין כי במסגרת תוכנית דיור למשתכן קריטריונים שונים לקבלת הזכאות, ביניהם:

 • מי שלא היה בבעלותו דירה או יותר משליש דירה ב-6 השנים האחרונות.
 • מי שלא שכר דירה ב-6 השנים האחרונות בדמי מפתח.
 • מי שאינו בן רשות ליחידת דיור בנחלה או ביישוב קהילתי.
 • מי שאין לו זכויות בדירה הנמצאת בשלבי בנייה.
 • מי שאין לו מעל שליש זכויות בקרקע המיועדת למגורים.

חשוב לדעת כי לפני מספר חודשים הוחלט כי לא רק חסרי דירה יוכלו להשתתף בתוכנית אלא גם משפרי דיור.

התוכנית מיועדת לסוגי משפחות כמו זוגות נשואים או ידועים בציבור, יחידים מעל גיל 35 (רווקים, גרושים ואלמנים), משפחות חד הוריות (הורים עצמאיים עם ילד אחד לפחות המתגורר עמם, כל עוד הוא רווק ומתחת לגיל 21), נכים יחידים מעל גיל 21.

יודגש כי לבני המקום תינתן העדפה בפרויקטים הנבנים בשטח השיפוט של המועצה בה הם חיים בשנים האחרונות, כדאי לזכור זאת כדי לשפר סיכויים בהגרלות רלוונטיות.

דיור למשתכן פרויקטים

באתר המקוון של הפרויקט ניתן למצוא מידע על פרויקטים פתוחים בהם ניתן להשתתף בהגרלה. במסגרת תוכנית דיור למשתכן פרויקטים רבים ברחבי הארץ, לדוגמה דיור למשתכן מודיעין, נהרייה, בית שמש, אופקים, חיפה, ירושלים, חריש ומגוון יישובים נוספים.

לצד פרויקטים פתוחים להרשמה יש לחצן ירוק להרשמה, יש לעקוב אחרי ההנחיות כדי להשתתף בהגרלה. כדאי לדעת כי במסגרת תוכנית דיור למשתכן הגרלות מתקיימות אחת לכמה חודשים, יש הגרלות לפרויקטים גדולים וקטנים, בהתאם למיקומים השונים. כדאי לעקוב באתר המקוון אחרי רשימת הפרויקטים כדי לבחור במי מהם להשתתף, אפשר להירשם לכמה פרויקטים במקביל.

דיור למשתכן טלפון והרשמה

לאחר קבלת זכאות להשתתפות בתוכנית מחיר (דיור) למשתכן אפשר לגלוש לאתר דיור למשתכן הגרלות, יש להקליד את שם המשתמש והסיסמה שמקבלים יחד עם תעודת הזכאות. כדי להירשם להגרלה יש להיכנס לרשימת הפרויקטים, ניתן לבצע רישום רק בפרויקטים פתוחים להרשמה, לצדם מופיע לחצן ירוק עם הכיתוב הרשמה.

כדי ליצור קשר טלפוני בנושא הגרלות ופרויקטים בתוכנית דיור למשתכן ניתן לפנות לחברת אשד טל אסף בע"מ בטלפון 03-7499100, או ליצור קשר עם חברת י.ת.ב בע"מ בטלפון 09-8943059. עם זאת, מומלץ לפנות באמצעות טופס פניות הציבור במשרד הבינוי והשיכון, בהגרלות גדולות ניתן לפנות גם לאחת מחברות ההרשמה.

למידע נוסף אודות תוכנית דיור למשתכן ולפרטים חשובים בנושא הגרלות, פרויקטים, זכאות ופתרונות מימון, אנו השאירו פרטים באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם. צוות המומחים של פורטל מידע (המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית) מסייע לישראלים רבים הזקוקים למידע אודות התוכנית ולכל מי שזכה בפרויקט וזקוק למשכנתא נוחה בהתאמה אישית.

דברים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

ייעוץ משכנתא

ההבדלים בין המתכונת הישנה של מחיר למשתכן למתכונת החדשה

ריבית משכנתא

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  חסכון ממוצע של 40,000 ש"ח בריבית ללקוח
 • מודל פר הצלחה
  לא חסכת כסף בריבית לא שילמת, אין מה להפסיד!
 • מתחייבים להוזיל
  אנו מתחייבים להוזיל כל הצעת עבר שקיבלת

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל