אין כסף למשכנתא? כדי לשקול לקחת הלוואה על חשבון הפנסיה

אישה מתלבטת בין משכנתא בנקאית לחוץ בנקאית

אם כבר נמלכה דעתנו ועשינו את ההחלטה הסופית לרכוש דירה – עניין הדורש מאתנו להוציא סכומי כסף גבוהים במיוחד, סביר להניח שנחפש את כל המקורות הפיננסיים הזמינים שלנו כדי לממן את הקנייה. אחד האפיקים הראשיים למימון נכס נדל״ן היא כמובן המשכנתא, אבל יחד עם זאת, ישנן גם אופציות משלימות בדמות קרן השתלמות, תכניות חיסכון, פדיון ניירות ערך וגם הלוואות על חשבון חסכונות פנסיוניים.

אין כסף למשכנתא? כדי לשקול לקחת הלוואה על חשבון הפנסיה

למעשה, לקוחות רבים שמעוניינים לקבל מימון נוסף עבור רכישת דירה, אינם מודעים לאפשרות של קבלת אשראי מול חסכונות פנסיוניים. ברם, עקב כך שחשבונות הפנסיה משמשים כביטחונות עבור הגופים המנהלים, באפשרותם של החוסכים לקבל הלוואות כנגד הפנסיה בתנאים טובים יותר מכל מה שהם מסוגלים להשיג בשוק. סכומי כסף אלו שנלקחו כהלוואה, יכולים להתווסף להון העצמי ולהקטין בכך את חוב המשכנתא הדרוש.

אם נפרט יותר על מאפייני ההלוואות כנגד הפנסיה, הרי שתנאי האשראי אשר ניתן לקבל הם אטרקטיביים מרוב מסלולי המשכנתאות. החברות המנהלות מציעות בדרך כלל את האפשרות לקבל סכום של עד 80% מהכספים הנזילים שמתנהלים בקופות וזאת בלי להחשיב את מרכיב הפיצויים. במקרה של פיצויים שקיימים בחשבונות הפנסיוניים, אותם יכול הלווה הפוטנציאלי למשוך כמעט מיידית ללא שום צורך בהלוואה על חשבונם.

ההלוואות שניתנות כנגד כספים פנסיוניים ניתנות לתקופות ארוכות יחסית, עד כשבע שנים וזאת לעומת אשראי בנקאי שניתן לרוב לתקופות של עד חמש שנים. בנוסף לכך, קיימים מסלולים רבים שהלקוחות יכולים לבחור בהם, בין אם זה אשראי בריבית קבועה, ריבית משתנה, הלוואות בלון או שפיצר.

יתרון נוסף של ההלוואה, שהיא יכולה להינתן ללא שום ביטחונות או ערבים, זאת מכיוון שהקופה עצמה משמשת כביטחונות. יש לציין גם, שמומלץ להתמקח עם הגוף המנהל ולנסות להשיג תנאים טובים עוד יותר. הדבר החשוב ביותר, כי הלוואות אלו יכולות לחסוך סכומי כסף רבים לאורך השנים בתשלומי משכנתא. בעת לקיחת הלוואות דיור, הסיכון של הלווה גדל ככל שסכום המשכנתא עולה.

אנו במרכז הישראלי לצרכנות פיננסית מעוניינים לתת לקוראים שלנו את מרב האינפורמציה העדכנית על המתרחש בענף המשכנתאות בישראל. קבלת מידע רלוונטי מאנשי מקצוע יכול ללא ספק לשפר את כושר ההתמקחות והיכולת להשוות בין המסלולים השונים שקיימים בשוק.

אם אתה מתכוון לעשות לקחת משכנתא בקרוב, תוכל לחסוך זמן וכסף על ידי שיחה טלפונית פשוטה. או השאר את פרטיך האישיים באתר ויועץ משכנתא מטעמינו נחזור אליך במהירות האפשרית.

 

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל