איך להימנע מפיגורים בהחזר המשכנתא?

בית ומפתח בתוך כפות ידיים

כל אדם המתכנן לקחת משכנתא חייב לדעת איך להימנע מפיגורים בהחזר המשכנתא מאחר והחוב עלול להסתכם בסכום משמעותי, במקרים מסוימים מסתכנים גם באיבוד הנכס ובפסד כספי גבוה. חשוב להדגיש כי ריבית פיגורים היא גבוהה במיוחד, כל פיגור בהחזר תשלום המשכנתא עשוי להגיע למאות ואף לאלפי שקלים בשנה. כמו כן, היסטוריה של פיגורים בהחזר המשכנתא עשויה לגרום לכך שבנקים ימנעו לתת לכם הלוואה אטרקטיבית לרכישת דירה אחרת או שהם יסרבו לבקשתכם למחזר את המשכנתא.

תכנון פיננסי נכון ימנע ברוב המקרים פיגורים בהחזר המשכנתא

כדי להימנע מפיגורים בהחזרי המשכנתא יש לתכנן את תמהיל המשכנתא במקצועיות ובזהירות, בהתאמה ליכולת ההחזר שלכם, ובהתאם לתנאי הריבית ושינויי המדד במשק. את המשכנתא נוטלים לתקופה ממושכת, לעתים לתקופה של 20-25 שנה, בתקופה זו דברים רבים עשויים להשתנות בחיי הלווה ובכלכלה, לכן יש לבצע תכנון פיננסי המתחשב בפרמטרים רבים ומשתנים.

כדי להפחית סיכונים ועל מנת להימנע מפיגורים בהחזר ההלוואה אין להתחייב לתשלומי החזר חודשיים גבוהים מ-30% מסך ההכנסה נטו של הלווים. כדאי לקבוע את מועד ההחזר החודשי לאחר כניסת המשכורת לחשבון הבנק, חשוב לנהל את ההוצאות החודשיות השוטפות בקפידה ולוודא מדי חודש כי יש בחשבון העו"ש מספיק כסף לתשלום ההחזר החודשי של המשכנתא.

 

כמו כן, אם מתכננים להרחיב את המשפחה בעוד שנה, שנתיים או יותר, יש להיערך לכך מראש בעת תכנון תמהיל המשכנתא ואין להתחייב להחזר חודשי גבוה מדי. ככל שהמשפחה מתרחבת כך ההוצאות החודשיות צומחות מעלה, לכן יש לבחור בהחזר חודשי מתאים להוצאות הצפויות גם בעתיד הקרוב והרחוק.

מקדימים תרופה למכה

כאשר חל שינוי משמעותי בהכנסות של בני הזוג או של הלווה היחיד אין להמתין לבעיות כמו פיגורים בהחזר המשכנתא, יש להקדים תרופה למכה ולפנות לבנק כדי לעדכן אותו על שינוי בהכנסות המשפחה. הבנק מעוניין לסייע ללווה ולהימנע מבעיות כמו פיגורים בהחזר המשכנתא ובעיקר מבעיות כמו לווה שאינו מסוגל לשלם את ההלוואה ועל הבנק לממש את הנכס.

הבנקים יכולים להציע פתרונות שונים, עם זאת מומלץ לפנות ליועץ פרטי כדי לקבל ייעוץ והסברים מה ניתן לעשות כדי להימנע מפיגורים אם ההכנסה משתנה כתוצאה מפיטורים, שינוי במקום העבודה או כאשר מרחיבים את המשפחה וההוצאות גדלות. ישנה אפשרות למחזר את המשכנתא או לבצע דחיית תשלומים בהסכמה עם הבנק, לכל פעולה יש משמעות פיננסית לכן חשוב לבצע מהלך זה רק לאחר ייעוץ.

למידע נוסף שיסייע לכם להבין איך להימנע מפיגורים בהחזר המשכנתא השאירו פרטים באתר. צוות המומחים של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית יסייע לכם להימנע מפיגורים מיותרים ומסיכון לנכס שלכם.

למה אנחנו?

 • חסכון משמעותי
  משכנתאות בריביות הטובות ביותר בשוק
 • 100% מקצועיות
  אנו עובדים עם יועצי המשכנתאות הטובים ביותר בענף
 • שביעות רצון
  מעל 75% מגולשי האתר הצליחו לקבל משכנתא

לקבלת הצעה למשכנתא

לקוחותינו מספרים

 • שרון בכר 3.5.2016
  אני רוצה להודות ליועצי האתר בזכותכם חסכתי מעל 60,000 ש"ח במיחזור משכנתא
  צלמית תמונת פרופיל
 • מאיר ש 11.5.2016
  לא האמנתי שאוכל לקבל הלוואה בתנאים כאלה, בעיקר אחרי שסורבתי בפעם הראשונה ע"י הבנק. תודה רבה על העזרה! כיף שיש לך גב
  צלמית תמונת פרופיל
 • דני 16.6.2016
  בזכות האתר קיבלתי הלוואה מקרנות מדינה, שירות מעולה ומקצועי! תודה
  צלמית תמונת פרופיל